Προς το περιεχόμενο

zoom h2n VS tascam dr-07mkii


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ποιο να προτιμησω αφου ειμαι σε διλλημα,θα το χρησιμοποιησω για ηχογραφηση φλαουτου αποκλειστικα.θα περιμενω απαντησεις,ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το zoom. Είμαι ευχαριστημένος ειδικά όταν ηχογραφώ σε unplugged φάσεις με την κιθάρα μου. Σου δίνει τη δυνατότητα να γράψεις σε 4 καναλο. Το μικρόφωνό του είναι εξαιρετικό. Έχει διάφορα φίλτρα, μετρονόμο κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καποια αλλη αποψη? να πω επισης οτι ειχα το h4,ειχα και το portastudio,το δευτερο ηταν αθλιο.με αυτα που αναφερω στον τιτλο δε ξερω τι παιζει για αυτο ρωταω,η αγορα θα γινει απο ebay γλιτωνοντας 40 ευρω.στα 140 βγαινουν και τα 2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...

τελικα πηρα το dr05,αλλα δεν εχει overdub mode.πως μπορω να ηχογραφησω επανω σε κομματι το φλαουτο? χρειαζομαι daw? αν ναι πως το κανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καποιος που να ξερει? θα το εκτιμουσα αν μου ελεγε εαν γινεται και πως.ευχαριστω.

Εάν το κάνεις μέσω DAW, θα πρέπει να:

1. Ανοίξεις το DAW και να κάνεις "Insert" το κομμάτι που θα παίζει σαν backing track.

2. Να προσθέσεις ένα κανάλι (audio track).

3. Να ηχογραφήσεις το μέρος του φλάουτου στο κανάλι που δημιούργησες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου