Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με χρεωστική στον Thomann


blue

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα.

 

Έχω παραγγείλει κάποια πράγματα και με ενημέρωσαν σήμερα οτι:

 

Τους πήρα τηλέφωνο και τους ρώτησα τι πρόβλημα υπάρχει με την κάρτα μου και μου είπαν οτι απλά "δεν φαίνεται στο σύστημά τους".Μου πρότειναν να χρησιμοποιήσω άλλη πιστωτική και μάλιστα να τους δώσω τα στοιχεία από τηλεφώνου για συντομία ή να κάνω bank transfer...

 

Σας έχει τύχει κάτι τέτοιο?Τι να κάνω?Ευχαριστώ

 

Α' date='η κάρτα είναι χρεωστική από την Πειραιώς.[/quote']

 

Μήπως έχεις χαμηλό όριο αγορών και το ποσό έχει υπερβεί αυτό το όριο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Kαταρχήν σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις.

 

@fleamail:Η αγορά μου είναι στα 300ε περίπου...δε νομίζω να έχει υπερβεί κάποιο όριο,εξάλλου δεν είχα συμφωνήσει να υπάρχει κάποιο όριο όταν την έβγαλα

 

 

@Gant:Δηλ τελικά έδωσες από τηλεφώνου όλα τα στοιχεία από διαφορετική κάρτα?Ήταν δική σου η δεύτερη κάρτα?Γιατί μπορώ κι εγώ να δώσω στοιχεία από κάρτα ενός φίλου μου-αν είναι ασφαλές-αλλά θα είναι σε διαφορετικό όνομα και διεύθυνση...δεν πειράζει αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαταρχήν σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις.

@Gant:Δηλ τελικά έδωσες από τηλεφώνου όλα τα στοιχεία από διαφορετική κάρτα?Ήταν δική σου η δεύτερη κάρτα?Γιατί μπορώ κι εγώ να δώσω στοιχεία από κάρτα ενός φίλου μου-αν είναι ασφαλές-αλλά θα είναι σε διαφορετικό όνομα και διεύθυνση...δεν πειράζει αυτό?

 

Έδωσα από τηλεφώνου τον αριθμό άλλης, δεύτερής μου κάρτας, όπως και την ημερομηνία λήξης της. Όνομα - έτσι και αλλιώς το ίδιο - και τριψήφιο νούμερο ασφαλείας δεν χρειάστηκε.

 

Μπορείς να κάνεις ένα τηλέφωνο και να δώσεις τα στοιχεία άλλης κάρτας, ενδεχομένως και ενός φίλου σου. Τον τόμαν τον ενδιαφέρει ο αριθμός και η ημερομηνία λήξης.

 

Σε ότι αφορά την ασφάλεια, με είχε ρωτήσει το ποσό της παραγγελίας και αυτός μου αρίθμησε τα κομμάτια. Μετά μου είπε το πρώτο μισό του αριθμού της κάρτας που είχα πρωτοδώσει και εγώ το δεύτερο. Έτσι ήμαστε και οι δύο σίγουροι με ποιόν μιλάμε.

 

Αντε καλή τύχη!

Musical Instrument Digital Interface

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παίδςς εγώ μια φορά πήρα πράγματα 1000Ε απο Thomman ..γενικά εχώ ψωνίσει αρκετές φορές!!! και δεν μου χρεώθηκαν ποτε!!!!!! φυσικά....δεν πήρα τηλέφωνο να ρωτήσω γιατί!!! εεε του λούστη τόσα λεφτά έχω δώσει σε εξοπλισμό!!! μου άξιζε ένα δωράκι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παίδςς εγώ μια φορά πήρα πράγματα 1000Ε απο Thomman ..γενικά εχώ ψωνίσει αρκετές φορές!!! και δεν μου χρεώθηκαν ποτε!!!!!! φυσικά....δεν πήρα τηλέφωνο να ρωτήσω γιατί!!! εεε του λούστη τόσα λεφτά έχω δώσει σε εξοπλισμό!!! μου άξιζε ένα δωράκι!

 

ΜΙΛΑΣ ΣΟΒΑΡΑ??????

 

Αλήθεια τι θα έκανα εγώ στη θέση σου???? :roll: :roll: :roll:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω βγάλει χρεωστική visa από την Τράπεζα Κύπρου και δεν έχω αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα - αν και έχω κάνει κάμποσες αγορές από Thomann και eBay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eντάξει ακύρωσα την παραγγελία σήμερα και θα τα ξαναπαραγγγείλω κανονικά από άλλη κάρτα για να αποφύγω τηλέφωνα και ασυννενοησίες.

Ευχαριστώ για τη βοήθειά σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"@fleamail:Η αγορά μου είναι στα 300ε περίπου...δε νομίζω να έχει υπερβεί κάποιο όριο,εξάλλου δεν είχα συμφωνήσει να υπάρχει κάποιο όριο όταν την έβγαλα"

"παίδςς εγώ μια φορά πήρα πράγματα 1000Ε απο Thomman ..γενικά εχώ ψωνίσει αρκετές φορές!!! και δεν μου χρεώθηκαν ποτε!!!!!! φυσικά....δεν πήρα τηλέφωνο να ρωτήσω γιατί!!! εεε του λούστη τόσα λεφτά έχω δώσει σε εξοπλισμό!!! μου άξιζε ένα δωράκι!"

:!: :?: :idea: :arrow: :evil: :twisted: :roll: :wink: :x :P :oops: :cry: 8O :? 8) :lol: :D :) :( :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με την τράπεζα έχεις μιλήσει ? εγώ κάνω αγορές με την χρεωστική της alpha electron visa και και τις 2 φορές που πήγα να αγοράσω ε'ιχα πρόβλημα που τελικά λύθηκε . Την πρώτη είχα βάλει ακριβώς το ποσό αλλά δεν μπορούσαν να κάνουν τίποτα απο το θωμα γιατί δεν τους άφηνε η τράπεζα , λόγω το ότι χρεώναν και κάποια προμήθεια γύρω στα 5 ευρώ για συναλλαγή εξωτερικού . Και την 2 λόγω το ότι είχα υπερβεί το ημερήσιο όριο αγορών των 1000 ευρώ , πήρα τηλ και το αύξησα στα 3000 και όλα καλά . Εδω μέσα δεν μιλάς με την τράπεζα !!!!! μιλάς με κάποιους που ίσως να έχουν βρεθεί στην ίδια θέση με εσένα !!!!! έκαστος στο είδος του .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου