Προς το περιεχόμενο

Kemper Profiling Amp question


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πόσα εφέ ταυτόχρονα μπορείς να χρησιμοποιήσεις στο Kemper; Επίσης απ' όσο έχω διαβάσει δε μπορείς να κάνεις profile ήχο που έχει εφέ, σωστά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 41
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πόσα εφέ ταυτόχρονα μπορείς να χρησιμοποιήσεις στο Kemper; Επίσης απ' όσο έχω διαβάσει δε μπορείς να κάνεις profile ήχο που έχει εφέ, σωστά;

Φιλε metalmike εχει 4 slots πριν το amp block και 4 μετα απο τα οποια τα 2 τελευταια ειναι με delay και reverb. Profile μπορεις να κανεις με distortion η overdrive πεταλι μπροστα απο τον ενισχυτη οχι ομως με μια αλυσιδα modulation και οτι αλλο!!! Η λογικη ειναι να κανεις οσο πιο raw το profile γινεται!

Lets ...Rock!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε metalmike εχει 4 slots πριν το amp block και 4 μετα απο τα οποια τα 2 τελευταια ειναι με delay και reverb. Profile μπορεις να κανεις με distortion η overdrive πεταλι μπροστα απο τον ενισχυτη οχι ομως με μια αλυσιδα modulation και οτι αλλο!!! Η λογικη ειναι να κανεις οσο πιο raw το profile γινεται!

 

Μια χαρά, εξάλλου πόσα εφέ μαζί να βάλεις κιόλας! Μετά το amp block είναι σα να λέμε πως τα βάζεις στη λούπα του ενισχυτή; Έχει διαφορά στον ήχο αν βάλεις κάποιο εφέ πριν ή μετά; Εγώ σκοπεύω να πάρω το Powerhead από εδώ, όταν με το καλό έρθει...για τέλη Ιουλίου μου είχαν πει και τώρα μου είπαν για τέλη Αυγούστου...δε μου αρέσει να με βάζουν να περιμένω για τέτοια πράγματα ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το powerhead εχει εναν mono τελικο class D και κοστιζει κανα 500αρικο αν θυμαμαι καλα παραπανω!!!! Eγω τσιμπησα απο ebay με 60 ευρω εναν 2χ300 class D ετσι για δοκιμη και νομιζω πως θα γινει μονιμος!!!! Για τσεκαρε εδω

 

http://www.ebay.com/itm/2-X-300W-Class-D-Audio-Amplifier-Combo-Kit-w-36V-350W-Power-Supply-TAS5630-/110961646448?pt=US_Home_Audio_Amplifiers_Preamps&hash=item19d5d45b70

Lets ...Rock!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το powerhead εχει εναν mono τελικο class D και κοστιζει κανα 500αρικο αν θυμαμαι καλα παραπανω!!!! Eγω τσιμπησα απο ebay με 60 ευρω εναν 2χ300 class D ετσι για δοκιμη και νομιζω πως θα γινει μονιμος!!!! Για τσεκαρε εδω

 

http://www.ebay.com/itm/2-X-300W-Class-D-Audio-Amplifier-Combo-Kit-w-36V-350W-Power-Supply-TAS5630-/110961646448?pt=US_Home_Audio_Amplifiers_Preamps&hash=item19d5d45b70

 

Πολύ καλή εναλλακτική! Και αυτός μπορεί με κάποιο τρόπο να προσαρμοστεί στο case του Kemper; Τον έχεις δοκιμάσει ( αν ναι, εντυπώσεις; ) ή τον περιμένεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας φίλος έχει πάρει (για το Axe Fx ) αυτό:

http://www.sweetwater.com/store/detail/StealthAmp

και είναι πολύ καλός.Πιστεύω μπορεί να λειτουργήσει καλά και με το Kemper.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικά και δεν θέλω κάτι ξεχωριστό τελείως γιατί τότε χάνεται η ευκολία της μεταφερσιμότητας και μπλέκει το πράγμα παραπάνω! Θα προτιμούσα κάτι που να κουμπώνει επάνω σαν κι αυτό --> http://www.kpa-solutions.com/camplifier/ το οποίο όμως είναι κι αυτό ακριβούτσικο και έχεις και +1 καλώδιο για την τροφοδοσία του!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλή εναλλακτική! Και αυτός μπορεί με κάποιο τρόπο να προσαρμοστεί στο case του Kemper; Τον έχεις δοκιμάσει ( αν ναι, εντυπώσεις; ) ή τον περιμένεις;

 

Ναι τον εχω παρει και ειναι super και πολυ δυνατος!!!! Δεν ξερω βεβαια την αξιοπιστια του...εγω τον εχω για το σπιτι, στο case του KPA δεν χωραει, μαλλον θα τον βαλω σε κουτι ξεχωριστο. Το stealth της ISP φαινεται κορυφαιο αλλα...350 ευρωπουλα και ισως τα 2χ80 ειναι λιγα....

Lets ...Rock!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το εχω ακουσει αλλα "λενε"

οτι ειναι κορυφη για kemper ,axe fx..

To χρησιμοποιει και ο αγαπημενος μου dino cazares.

τσεκ..

http://matrixguitaramplification.com/products/gt1000fx-1u-rackmount-amplifier/

metal και φραπε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To χρησιμοποιει και ο αγαπημενος μου dino cazares.

 

Γι' αυτό σε πάω εσένα.  :)

Ρε παιδιά, δεν είναι λίγο κτηνωδία τα watt που παράγουν τα μηχανήματα αυτά; Αν δεν έχεις μια 4x12 και με μεγάφωνα αρκετών βατ δεν μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις. Am I missing something που λένε και στο χωριό μου;

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου