Προς το περιεχόμενο

Ένα νέο κομμάτι-longshadow


longshadow

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οτι εγραψαν ολοι μαζι οι απο πανω κυριοι που κατι παραπανω ξερουν συν το οτι μ'αρεσε πολυ το μπλουζυ παιξιμο καπου εκει στο 2.10 με 3.00.

Ειχαμε και καιρο να σ'ακουσουμε.

Αξιος και να βαζεις πιο συχνα να γουσταρουμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν έχω κι εγώ παρά να συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες!

 

Φανταστικό παίξιμο, φράσεις και ήχος! Επίσης οι ανάσες που έβαζες στο παίξιμό σου απογείωσαν ακόμα περισσότερο το σόλο.

 

Μπράβο σου!  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Έχω μείνει άφωνος longshadow!Ο ορισμός του ουσιαστικού παιξίματος για άλλη μια φορά!Άντε μετά να ανεβάσουμε ξανά κάποιο clip!  ;D ;D

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηχητικά και παικτικά όμορφο. Συνθετικά στα αυτιά μου ,αδιάφορο .

Κάνω μια υπόθεση......πως αρκετοί εδώ μέσα αντιλαμβάνονται τη κριτική με ισχυρά τα συναισθήματα ''φιλίας''

Δεν έχω να χωρίσω τπτ με τον Μακροίσκιωτο ,ίσα, ίσα τον εκτιμώ σαν παίχτη, πέραν αυτού το συγκεκριμένο άσθμα του, δεν μου δίνει κάτι πέραν ενός υπέροχου κιθαρίστα-που σέβομαι και εκτιμώ- και τπτ περισσότερο . Κάτι σαν μια άσκηση περφεξιονισμού. Άσκηση όμως, όχι αυθύπαρκτη σύνθεση .

Φιλικά προς όλους  ;)

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...πως αρκετοί εδώ μέσα αντιλαμβάνονται τη κριτική με ισχυρά τα συναισθήματα ''φιλίας''

Κατ' αρχάς κανείς δεν είπε ότι έγραψε το Eleanor Rigby. Έκανε όμως ένα απολαυστικό για τ' αυτιά instrumental κομμάτι, με πολύ ωραία θεματολογία, θαυμάσιο ήχο στη κιθάρα και μετρημένο παίξιμο που τον αναβιβάζει στην ελίτ των μουσικών εδώ μέσα. Λίγο το 'χεις αυτό; Εξ' άλλου κιθαρίστας είναι, όχι ο Paul McCartney.

 

 

Υ.Γ. Και όλα αυτά με κανένα αίσθημα φιλίας. ;)

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μ' άρεσε, έχει πολύ λίγες νότες.

 

"Πώς μου αρέσει που αφήνεις τον χώρο να δουλεύει για σένα. Δεν τον στραγγαλίζεις." λέει ο ένας, "Μ αρεσουν τρελλα οι "ανασες" που δινεις στο κομματι." λέει ο άλλος, "Επίσης οι ανάσες που έβαζες στο παίξιμό σου απογείωσαν ακόμα περισσότερο το σόλο." λέει ο τρίτος...

 

Κάτι τέτοιες αντιδραστικές απόψεις είναι που καταστρέφουν τη μουσική. Μα είναι δυνατόν η μικρότερη αξία να είναι 16α; Πού πα ρε Καραμήτρο χωρίς σρεντεριές και 64α;

Πρόσθεσε κι άλλες (πολλές) νότες στα κενά και ξανανέβασέ το.

 

Υ.Γ. Συγχαρητήρια αγαπητέ.

 

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρεσε πολυ ο ισοροπημενος ηχος στη μιξη, ο ηχος σου στη κιθαρα,και το παιξιμο σου

μετρημενο και ουσιαστικο.

Μια μικρη ενσταση εχω ως προς τα ντραμς, μου φαινετε οτι ειναι λουπα που την εχεις διαμορφωσει στο κομματι σου, απλα ηθελα περισοτερη ποικιλια στο παιξιμο και τονισμους

κατα αλλα το ακουσα πολυ ευχαριστα,μπραβο.

το ''πάσο'' τρώει το λουκούμι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

          O παιχτης ειναι γνωστος πολλακις στο νοιζ. Ωστοσο θα μου επιτρεψεις να σου πω πως σε σχεση με αλλα σου πονηματα (τα οποια εχω σωσει και ακομα ακουω) αυτο εδω μου φανηκε καπως μονοτονο. Ενω το παιξιμο ειναι εκει, τα note choices ειναι .......longshadow, νιωθω πως οποιαδηποτε κιθαριστικη ασθενεια (jam δηλ πανω σε backing track  ::) ::) ::) ::)) μπορει να μου κρατησει το ενδιαφερον για max 3.00-3.30min. Τα 6 λεπτα ειναι πολλα και εδω δεν βοηθαει και η αρμονια του backing.

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσκηση όμως, όχι αυθύπαρκτη σύνθεση.

Κατά την άποψή μου (δεν ξέρω -ακόμα- τι λέει ο Γιώργος) δεν ήταν ούτε άσκηση, ούτε σόλο σε backing track.

Ήταν ένα πόνημα ενός πολύ καλού κιθαρίστα που (θεωρώ ότι) απευθυνόταν (κατά βάση) σε κιθαρίστες που μπορούν να εκτιμήσουν ή να απορρίψουν κατά την (ανεπτυγμένη) κρίση τους.

 

Εξ' άλλου κιθαρίστας είναι, όχι ο Paul McCartney.
Αυτό το χει κάνει outsourcing.  ;D

 

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου