Προς το περιεχόμενο

ebay-εκτελωνισμος


Προτεινόμενες αναρτήσεις

...να κοτσάρω και εγώ μια ερώτηση: αν παραγγείλω απο USA σε Λάρισα η Θεσσαλονίκη σε ποιό τελωνείο θα πάνε ωστε να εκτελωνίσω μόνος μου; Υπάρχει περίπτωση να πρέπει να τρέχω Αθήνα;

Ο εκτελωνισμος γινεται στο Ελ.Βενιζελος.

Σε παιρνουν τηλ. για τα καλα μαντατα.

Πρεπει να συμπληρωσεις μια φορμα οτι συμφωνεις κτλ κτλ κτλ

metal και φραπε!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ποτε μου δεν ειχα προβλημα με το EMS και ερχεται σε 4-5 ημερες απο ΗΠΑ....τωρα για το  αν κανουνε καλυτερα τη δουλεια τους οι τελωνειακοι σε  κατι  που ερχεται με κουριερ απο οταν ερχεται με ταχυδρομειο δεν γνωριζω....

 

Παντως αν αναφερεσαι στα απιστευτα κερατιατικα για εκτελωνισμο που χρεωνουν οι υπολοιπες ιδιωτικες εταιριες κουριερ ,οι ταχυμεταφορες ΕΛΤΑ ΔΕΝ χρεωνουν τετοια.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο εκτελωνισμος γινεται εκει που θα εισαχθει το προιον στη χωρα ειτε ειναι το Βενιζελος, ειτε το Μακεδονια στη Θεσ/νικη, ειτε λιμανι κλπ. Εγω δεν ειχα ποτε προβλημα με USPS και EMS σε αντιθεση με τις ιδιωτικες κουριερ που τσακιζουν παϊδια! Με UPS courier πριν κανα 2 χρονια για κατι Grover κλειδια αξιας 35 ευρω ηθελαν 50 ευρω εξοδα εκτελωνισμου συν κατι αλλα γ@..σιατικα που θα πληρωνα μετα τον εκτελωνισμο! Με EMS αντιθετως τις προαλλες παρελαβα μια Edwards Les Paul απο Japan, πηγε κατευθειαν στις Ταχυμεταφορες ΕΛΤΑ με παραδοση στο σπιτι κλπ και πληρωσα και τελωνειο λιγοτερα απο οτι ειχα υπολογισει! Μονο USPS και EMS παιδια τιποτα αλλο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρελαβα μια Edwards Les Paul απο Japan, πηγε κατευθειαν στις Ταχυμεταφορες ΕΛΤΑ με παραδοση στο σπιτι κλπ και πληρωσα και τελωνειο λιγοτερα απο οτι ειχα υπολογισει! Μονο USPS και EMS παιδια τιποτα αλλο!

 

Με την ευκαιρία γράψε και τι πλήρωσες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου