Προς το περιεχόμενο

ebay-εκτελωνισμος


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ τη μονη φορά που πληρωσα τελωνείο και μαλιστα με σκισανε ηταν όταν χωρίς να ξέρω εκανα το λάθος να παραγγειλω με fedex αν θυμάμαι καλα ..

Μάλλον με usps βαριουνται οι τελωνειακοί να σταματούν δέματα. Προφανώς είναι παρα πολλά και σταματούν 1 στα 10...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

συμπληρωνω λεγοντας οτι η αποστολη ειναι απλη,οποτε το tracking number χαθηκε μπαινοντας Ελλαδα.αποκλειεται να ξανακανω αγορα απο Αμερικη,με εχει φαει κ η αγωνια για το αν θα πληρωσω τον φπα,καθως και ποτε θα το παραλαβω.βλεπε απλη επιστολη LN.........US.εν κατακλειδι δε ξερω το ποσο αξιζει αυτη η διαδικασια και ΕΑΝ τελικα γλιτωσω καποια χρηματα.ευχαριστω ολους σας για τα μηνυματα σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε εχει φαει η αγωνια για 25 ευρω?

 

Που να εβλεπες δηλ. τι φορο πληρωσα εγω φετος... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αδερφέ άδικα αγχώνεσαι τόσο. Ο συνδιασμός USPS και ebay συνήθως σου γλιτώνει τα τέλη. Κάτα 99% θα σου ρθει σπίτι με ΕΛΤΑ. Αν είναι κάνα τεράστιο πακέτο και τραβήξει προσοχή, δεν ξέρω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να προσθέσω και εγώ όχι μόνο από την προσωπική αλλά και από την επαγγελματική μου εμπειρία πως οι ιδιωτικές courier είναι καταστροφή. Με κορυφαία την FEDEX που πρέπει απλά ΝΑ ΑΠΟΦΕΥΓΕΤΑΙ. Έχει μιά διαδικασία που εκτελωνίζει για σένα χωρίς να σε ρωτήσει και σου φορτώνει τρελά νούμερα όχι μόνο για τον εκτελωνισμό (με δικά τους κοστολόγια, σύν το ότι εκτελωνίζει ΤΑ ΠΑΝΤΑ) αλλά για φακέλους, μεταφορά φακέλων (!!!), φύλαξη εμπορευμάτων (!!!) και διάφορα άλλα απίστευτα. Δεν έχεις τρόπο να αντιδράσεις γιατί το μπουγιουρντί σου έρχεται και πρέπει να το πληρώσεις ΠΡΙΝ την παράδοση. Mετά από μιά σειρά τέτοιες περιπτώσεις που ΠΟΤΕ δεν πληρώσαμε και τους είπαμε απλά να τα στείλουν όλα πίσω, δηλώνουμε σε προμηθευτές μας πως δεν θα παραλάβουμε αν μας στείλουν με FEDEX. Το πρόβλημα είναι αν έχεις προ-πληρώσει το εμπόρευμα (όπως γίνεται στο ebay) οπότε πρέπει να τονίζεις πως ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ FEDEX. Από ΗΠΑ, το USPS είναι μιά χαρά άν και κάπως αργό και το ταχυδρομείο παραδίδει χωρίς πρόβλημα.

It ain't over till it's over.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γνωριζει κανεις ποσες μερες κανει περιπου να μου αποσταλει?Βολο μενω.κανει πανω απο 10 μερες?

 

Αυγουστιακτικα?Με το 90% των υπαλληλων των ΕΛΤΑ στις παραλιες?Απο ΗΠΑ?

 

Κανα μηνακι χαλαρα το βλεπω.... ;D (ειδικα αν περασει και απο τελωνειο οπου....δεν σκοτωνονται και στη δουλεια το καλοκαιρι....)

 

Εμενα ενα απλο βιβλιο απο ΑΓΓΛΙΑ εκανε 18 μερες να ερθει.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε λαθος ΧΩΡΑ ζεις μεγαλε αν ΔΕΝ εχεις υπομονη.

 

Ρε μπας και πρεπει να μετακομισεις σε καμμια Ελβετια? ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μακαρι να μπορουσα...θα εκανα και τα masterclasses μου με τους 2 κορυφαιους....βλ.James Galway,Εmmanuel Pahud.... καπου εκει στο weggis να βρω καμια σπηλια να μεινω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου