Προς το περιεχόμενο

Wish you were here PINK FLOYD cover


frankyproject2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

- Δε μου άρεσε ο ήχος της (ηλεκτρικής;) κιθάρας που παίζει ακόρντα πίσω από τη λύρα και την ακουστική στην εισαγωγή. Ακούγεται πλαστικός και αφαιρεί από την ατμόσφαιρα .

 

 

Εγώ όταν άκουσα αυτή τη κιθάρα το μυαλό μου πήγε στο να την έπαιζε κανά λαούτο,μια και υπήρχε και η λύρα, έστω κι αν ακούγεται ιρλανδέζικη λόγω μελωδίας.

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μπραβο. Πολυ καλο.

Μου αρεσε και το χρωμα που εδωσε η λυρα και η χαμηλη οκταβα στη φωνη και ολα.  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο και από μένα πολύ ωραία διασκευή,αν και το έχω αγαπίσει από gilmour,αλλά η χαμηλη οκταβα στη φωνη ήταν πολύ ωραία και έδεσε καλά με την ατμόσφαιρα του τραγουδιού.

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπραβο. Πολυ καλο.

Μου αρεσε και το χρωμα που εδωσε η λυρα και η χαμηλη οκταβα στη φωνη και ολα.  8)

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου να είσαι καλά.  :)

 

Εγώ όταν άκουσα αυτή τη κιθάρα το μυαλό μου πήγε στο να την έπαιζε κανά λαούτο,μια και υπήρχε και η λύρα, έστω κι αν ακούγεται ιρλανδέζικη λόγω μελωδίας.

μέσα στο μυαλό μου είσαι  :) Ακριβώς το ίδιο είχα σκεφτεί στην αρχή αλλά δυστυχώς δεν μπήκα ούτε στην διαδικασία καν να το δοκιμάσω..Μέχρι και τα slides ήθελα να τα δοκίμαζα με λαούτο.

 

Απλα υπεροχο!!!!!!!!!!!!!Μπραβο, φοβερη εκτελεση και παραγωγη,η φωνη σου πολυ ωραια και η λυρα ολα τα λεφτα,το ακουσα γιατι μου κεντρισε το ενδιαφερον η προσθηκη της λυρας,φοβερη διασκευη.

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ  :)

 

Γενικώς πολύ ωραία διασκευή με τις προσωπικές σου επιλογές να σε δικαιώνουν. Μερικές παρατηρήσεις που μου ήρθαν με την ακρόαση:

 

- Δε μου άρεσε ο ήχος της (ηλεκτρικής;) κιθάρας που παίζει ακόρντα πίσω από τη λύρα και την ακουστική στην εισαγωγή. Ακούγεται πλαστικός και αφαιρεί από την ατμόσφαιρα .

 

- Έχεις εξαιρετική μπάσα φωνή. Μπράβο που επέλεξες να το πεις μια οκτάβα κάτω. Ειδικά εκείνο το κατέβασμα στο 1:40, σκοτώνει.

 

- Προσοχή στην προφορά των sh, ch κλπ. Κι αυτά αφαιρούν από την πολύ ωραία ατμόσφαιρα που δημιουργείς.

 

- Πολύ ωραία τα slide γεμίσματα της ηλεκτρικής.

 

- Ωραιότατος ο ήχος της σόλο ακουστικής αλλά νομίζω ότι ήθελε κι άλλο ή απλώς άλλο βάθος. Ειδικά στην εισαγωγή.

 

Γενικώς πολύ προσεγμένο cover με έμφαση στη λεπτομέρεια. Εύγε.

Σε ευχαριστώ φίλε μου.

 

Αυτη που παίζει στα δεξια στην εισαγωγή είναι ακουστική.απλα μπήκα στην διαδικασία και την πείραξα αρκετα μέσα από το gtr rig και στο τέλος ακούστικε έτσι.

Ναι με την προφορά έχω ένα θεματάκι...  :)

 

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλους για τα σχόλια και τον χρόνο που αφιερώσατε.να είστε καλά.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο και από μένα πολύ ωραία διασκευή,αν και το έχω αγαπίσει από gilmour,αλλά η χαμηλη οκταβα στη φωνη ήταν πολύ ωραία και έδεσε καλά με την ατμόσφαιρα του τραγουδιού.

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ. :) Από τους πολύ αγαπημένους μου και μένα κιθαριστές-ερμηνευτές..
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eξαιρετικο!

Ηχος,ενορχηστρωση,παιξιματα...η λυρα μαγεια...η φωνη ταιριαστη με το ολον.

Προσεγγιση υψηλοτατης αισθητικης.

 

Ευγε αδερφε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eξαιρετικο!

Ηχος,ενορχηστρωση,παιξιματα...η λυρα μαγεια...η φωνη ταιριαστη με το ολον.

Προσεγγιση υψηλοτατης αισθητικης.

 

Ευγε αδερφε!

να είσαι καλά Στάυρο σε ευχαριστώ πάρα πολύ..

Σε παρακολουθώ και στο youtube και έχεις και από μένα την εκτιμησή μου..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνεχίστε έτσι και θα χάσω το προσωνύμιο που αδίκως βέβαια μου έχουν κάποιοι προσάψει.

Απλά εξαιρετικό και με άποψη.

 

- Προσοχή στην προφορά των sh, ch κλπ. Κι αυτά αφαιρούν από την πολύ ωραία ατμόσφαιρα που δημιουργείς.

 

;)

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου άρεσε και μένα η κέλτικη  ;D ατμόσφαιρα με την λύρα και το κομμάτι ήταν πραγματικά πάρα πολύ όμορφο. το σωστό πάτημα στα χαμηλά και η προσεγμένη ενορχήστρωση με έκαναν να ξεχάσω ατέλειες και προφορές.

 

- Δε μου άρεσε ο ήχος της (ηλεκτρικής;) κιθάρας που παίζει ακόρντα πίσω από τη λύρα και την ακουστική στην εισαγωγή. Ακούγεται πλαστικός και αφαιρεί από την ατμόσφαιρα .

Έτσι είναι Σπύρο αλλά αν θυμάμαι καλά η πρώτη ακουστική υποτίθεται 'οτι "έρχεται από ράδιο" οπότε καλώς ακούγεται έτσι.

 

Ευχαριστώ πολύ και για το λινκ με τους Waters/Clapton. Υπέροχη εκτέλεση.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι είναι Σπύρο αλλά αν θυμάμαι καλά η πρώτη ακουστική υποτίθεται 'οτι "έρχεται από ράδιο" οπότε καλώς ακούγεται έτσι.

+1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου