Προς το περιεχόμενο

Ηχομόνωση σε Ιδιόκτητο προβάδικο


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετώ και μπαίνω κατευθείαν στο θέμα .

Με τη μπάντα μου βρήκαμε χώρο σε οικοδομη που στεγάζει κυρίως γραφεία και απο εκει και πέρα δεν υπάρχει καποια πολυκατοικία κοντά .

Στον 5ο οροφο που ειμαστε δεν υπάρχει πρόβλημα με τον θορυβο οπως επίσης και στον απο πάνω (6ο) οροφο .

Αυτό που ζητώ ειναι , οποιος γνωρίζει ή έχει ασχοληθει να μας προτεινει ενα συνολικό πακέτο για να ηχομονώσουμε τον χώρο σωστα με ελάχιστα χρηματα (350-500 ευρά).

Οι διαστάσεις του χώρου είναι χονδρικα 3μ επι 6μ και ύψος 3μ

Οργανα : 2 κιθάρες ντραμμς μπασο φωνη

Κύριο μελημα , η στήριξη των τυμπανων.

 

Ευχαριστω ...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν τον βρειτε στειλτε τον και σε μενα. Θελω και εγω να ηχομονωσω σωστα το χωρο μου, που παιζω τυμπανα και ειναι λιγο πιο μικρος απο το δικο σας.

 

Τα λεφτα ειναι αστεια. Δεν υπαρχει ηχομονωση για τυμπανα με τοσα χρηματα.

 

Υ.Γ. οποιος αναφερει πρωτος τον αστικο μυθο με τις αυγοθηκες κερδιζει ενα χρησιμοποιημενο ζευγαρι μπακετες 2Β

Ευχαριστως ναι, αλλα....ΟΧΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά και ελάχιστα χρήματα δεν πάνε μαζί! Αν υπάρχει οποιαδήποτε μορφής κατοικία σε ακτίνα 30 μέτρων δεν μπορείτε να κάνετε τίποτα με τόσα λίγα χρήματα. Αν δεν υπάρχει, κανένα πρόβλημα, μπορείτε να κάνετε αρκετά diy πράγματα για να βελτιώσετε την ακουστική του χώρου.

 

Στο forum υπάρχουν πάρα πολλά θέματα για ακουστική και ηχομόνωση ξεκίνα από εκεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έρχομαι κι εγώ με τα λίγα που ξέρω να συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες!

 

Σωστή ηχομόνωση με 300-500 ευρώ δεν γίνεται...Συν το γεγονός ότι ο χώρος είναι και στον 5ο όροφο!

 

Για την βελτίωση της ακουστικής τώρα, και με τη λύση του diy, φαντάζομαι μπορείτε να κάνετε αρκετά πραγματάκια!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να υπάρξει και μία πρόταση:

 

μια μπακάλικη DIY λύση (δεν έχετε χρήματα και για καλύτερη μάλλον) είναι:

 

1. καλύπτετε 100% τους 6 τοίχους και τα κουφώματα με 80άρη πετροβάμβακα, αεροστεγώς

 

2. καλύπτετε τον πετροβάμβακα με λινάτσα

 

3. κάτω από τα κρουστά βάζετε εξειδικευμένη βάση, από δω  http://www.choromonotiki.gr/show.sc.asp?subcatno=13.2&cid=13  (*)

 

4. μοκέτα στο πάτωμα

 

(*) στην εταιρία αυτή ίσως μπορέσετε να πάρετε έξτρα προτάσεις

 

"σωστή" ηχομόνωση ΔΕΝ θα πάρετε έτσι, αλλά όπως τα περιγράφεις, δεν χρειάζεστε ιδιαίτερα καλή εκεί που είστε

 

καλή επιτυχία σε κάθε περίπτωση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ' αρχην ευχαριστω για τις προτασεις . gdevelek με το πακετο που παρουσιαζεις η ηχομόνωση θα επιτευχθει σε υπέρ το δεον ανεκτά επίπεδα , καθως δεν υπάρχει μονιμα κατοικίσιμο κτιριο (πολυκατοικια) σε απόστα ση μικροτερη των 150μ .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου