Προς το περιεχόμενο

πσηφίο? Problem solved : EHX Analogizer


blue

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν κάνουν πλάκα, έβγαλαν πετάλι που λέγεται έτσι και δουλειά του ειναι να "Coat your guitar in warm, organic tone" bananalama.gif

 

Aν και ακούγεται μια χαρά το αποτέλεσμά του, βρίσκω φοβερά ατυχές το όνομά του, αλλά επειδή δεν θέλω να είμαι αρνητικός, προτείνω να βγάλουν και άλλες παραλλαγές, όπως lampatizer (κάνει τον ήχο πιο λαμπάτο), mahoganizer (κάνει την κιθάρα να ακούγεται σαν να είναι από μαόνι), hi-end calodi-izer (αφαιρεί τη μουντίλα από τα φτηνά καλώδια), xekouvertizer (αφαιρεί την κουβέρτα από το ηχείο του ενισχυτή), boss japanizer (κάνει τα ταϊβανέζικα boss να ακούγονται σαν γιαπωνέζικα), 3D piknotizer (...) κλπ ;D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Είναι ένα απλό booster/od με gain, ρύθμιση tone για να κόβει πρίμες/μπάσες και να βάζει λίγες μεσαίες ώστε να μας ακούγεται πιο vintage το αποτέλεσμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που πάλι το ακούω το πσηφίο τι να κάνω γιατρέ μου;

Εσύ πάρε κι ένα kouphainizer να μην το ακούς πια. ;D ;D ;D

Μιλάει η επιστήμη τώρα φίλος. :D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά αυτό θα μου κόψει τις ψηλές όταν παίζω το Reign in Blood;

Μπορεί να έχεις δίκιο. Πρέπει να πάρεις και ένα psilesemphasizer μαζί. :D

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aγαπητέ Πέτρο, αν και καταλαβαίνω απόλυτα πως έχεις αναπτύξει μια κολοσσιαία αντιπάθεια (που παράλληλα πυροδοτεί την αίσθηση του χιούμορ σου) απέναντι στην προαιώνια - και αστεία τις περισσότερες φορές - διαμάχη πσηφίου και γνήσιου παρθένου αναλογικού (που ως γνωστόν τοις πάσι το "κάνει" καλύτερα), το Analogizer είναι απλά ένα... όνομα που σου κλείνει το μάτι, περισσότερο από το να παίρνει απ'το χέρι απαίδευτα και ανυποψίαστα θύματα και να τους κάνει πλύση εγκεφάλου περί ανωτερότητας της Αρείας Αναλογικής Φυλής!

 

Είναι ένα απλό booster/od με gain, ρύθμιση tone για να κόβει πρίμες/μπάσες και να βάζει λίγες μεσαίες ώστε να μας ακούγεται πιο vintage το αποτέλεσμα...

 

Όχι. Κατά πάσα πιθανότητα και σύμφωνα με ό,τι έχω διαβάσει πρόσφατα πρέπει να έχει ένα τσιπάκι BBD σε πολύ μικρό χρόνο delay, μαζί με κάποιο καθαρό mosfet booster. Αν και όντως, το υποτιθέμενα ολοκαίνουργιο σαν concept "βρωμισματάκι" που κάνει τοποθετημένο μπροστά από το πσηφίο στο ανωτέρω ντέμο θα μπορούσε να επιτευχθεί ανετότατα από οποιοδήποτε ήπιο crunchy overdrive.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου