Προς το περιεχόμενο

Πρέπει να εγκαταστήσω τα RTAS?


Jimmyson

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα..

 

Εγκαθιστώ ενα VST πιάνο και σε κάποια φάση εχει tickαρισμενες για εγκατάσταση τρεις επιλογές:

-VST

-Standaolone

-rtas plug-in

 

Σαν host θα χρησιμοποιησω το Cubase. Την επιλογη με τα RTAS χρειάζεται να την εγκαταστήσω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nai αυτό είδα κι εγώ... το έλεγε σε μια υποσημείωση κατα την εγκατασταση.

Επείδη ήδη σε πολλα προγράμματα, εγκατέστησα και τα RTAS ξέρει κανένας τι πρεπει να κανω για να απεγκαταστησω μονο τα RTAS για να μην πιανουν τζαμπα χωρο?

 

Πρεπει να ξανα τρέξω το προγραμμα εγκαταστασης? ή μπορω να μπω απλά στα Programa Files και να σβήσω κάποιο-α αρχείο-α?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικα αμα πας να τα κανεις απεγκατασταση θα μπορεις να επιλεξεις εκει τι ακριβως να κανει απεγκατασταση, αλλα αυτο δεν ξερω αν γινεται σε ολα.

 

Να διαγραψεις αρχεια απο το φακελο program files δεν ειναι κ η καλυτερη λυση  ::)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να διαγραψεις αρχεια απο το φακελο program files δεν ειναι κ η καλυτερη λυση  ::)

+1

 

Λογικα αμα πας να τα κανεις απεγκατασταση θα μπορεις να επιλεξεις εκει τι ακριβως να κανει απεγκατασταση, αλλα αυτο δεν ξερω αν γινεται σε ολα.

αν δεν δουλέψει αυτό,εγώ θα έλεγα αν θες να τα ξεφορτωθείς, να απεγκαταστήσεις ένα-ένα τα vst και να τα εγκαταστήσεις ξανά όπως πρέπει

Ο σοφός αλλάζει γνώμη,ο χαζός ποτέ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω πολυ για τις απαντήσεις;)

 

Ενα απο τα δυο θα κανω. Απλα σε καποιες περιπτωσεις νομιζω επιτρεπονται καποιες παρεμβασεις μεσα στους φακελους των προγραμματων στα Program Files π.χ μετακινηση ή σβησιμο καποιου .dll αρχείου (χωρις να ειμαι και σιγουρος)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου