Προς το περιεχόμενο

Πιθανώς ο καλύτερος ελληνας κιθαρίστας


gathulis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 87
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  Φίλε ελπίζω να κάνεις πλάκα με τον τίτλο και το θρεντ γενικά.Σίγα μην είναι ο τύπος ο καλύτερος ,στο νοιζ μονο εχουμε τυπους που τον πατανε κατω για πρωινο.Αρα μάλον χιουμορίζεις.

If I don't doit somebody else will

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χεχε εντάξει στα δικα μου μάτια είναι.αν κ θα πρεπε ισως να πώ jazz κιθαρίστας.παντως αν υπάρχει κάποιος στο site εδώ που μπορεί να παίξει πανω στο Ruthm changes σε αυτή την ταχυτητα πολύ θα ήθελα να τον γνωρίσω.αναλογίσου φίλε μου οτι κάθε κλικ του μέτρονομου είναι κ αλλο ακκορντο σχεδον.τρομακτικα δύσκολο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αναλογίσου φίλε μου οτι κάθε κλικ του μέτρονομου είναι κ αλλο ακκορντο σχεδον.τρομακτικα δύσκολο

ναι...ο γερο John McLaughlin δεν το κάνει...αλλά πόσο μουσικός είναι!!! ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο Mclaughlin δεν το κάνει....αλλα κανει κ έχει κανει τοσα αλλα.δεν είναι κ το στυλ του αυτο νομιζω.ισως ο Joe Pass να το έκανε.θα το τσεκάρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

ναι...ο γερο John McLaughlin δεν το κάνει...αλλά πόσο μουσικός είναι!!! ;)

 

+1000

 

Δεν είναι διαγωνισμός όλο αυτό που κάνουμε (τολμώ να βάλω και τον εαυτό μου μέσα σε αυτό),είναι κατάθεση ψυχής.

 

Δεν υπάρχει καλύτερος,υπάρχει προτιμότερος αναφορικά με τα δικά μας υποκειμενικά στοιχεία... :)

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει καλύτερος...

Ελα που υπαρχει. Τεχνικα τουλαχιστον. Μη τα κανουμε ολα ισωμα με "καραμελες" τυπου "δεν υπαρχει καλυτερος".

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν υπάρχει κάποιος στο site εδώ που μπορεί να παίξει πανω στο Ruthm changes σε αυτή την ταχυτητα πολύ θα ήθελα να τον γνωρίσω.αναλογίσου φίλε μου οτι κάθε κλικ του μέτρονομου είναι κ αλλο ακκορντο σχεδον.τρομακτικα δύσκολο

Μην τρελαίνεσαι βρε συ.

Αν μπορεί κάποιος να παίξει σ' αυτή την ταχύτητα με αυτή την φρασεολογία (post bop), άνετα παίζει πάνω σε Rhythm changes, που είναι στην πραγματικότητα ένα τονικό (με την έννοια της jazz) μοτίβο, και δεν χρειάζεται να σκέφτεσαι αλλαγές τονικότητας, παρά μόνο να κάνεις συνεχή II-V-I.

 

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ελα που υπαρχει. Τεχνικα τουλαχιστον. Μη τα κανουμε ολα ισωμα με "καραμελες" τυπου "δεν υπαρχει καλυτερος".

 

Ξέρεις τι μουσική ακούω,οπότε καταλαβαίνεις ότι συμφωνώ με αυτή την άποψη.Άλλο τεχνική όμως και άλλο μουσικότητα.Διάλεξε ανάμεσα σε Michael Angelo Batio και Gary Moore.Τι θα διάλεγες;

 

Τον άριστο τεχνικά Batio,ή τον μελωδικότατο και εκφραστικότατο,αλλά και με λάθη του Gary Moore;  8)

More is more. Yngwie Malmsteen

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου