Προς το περιεχόμενο

Overdrive για Blues


marioG542

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσωπικα, αν ηθελα να ψαχτω το πρωτο που θα επαιρνα θα ηταν ενα joyo ultimate drive μιας και ακουγονται πολυ καλα λογια γιαυτο και εχει χαμηλη τιμη.

 

Το σκεφτομαι και αυτο! Να μαζεψω 2-3 φθηνα (- τιμεια) joyo! Καποιο θα μου κανει! Του π&@€τη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 45
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Απο προσωπικη γνωση, προτεινω να αποφυγεις το Boss os2, γιατι πολυ απλα υπαρχει το SD1, το οποιο μου ακουστηκε καλυτερο. τα ειχα και τα 2 ταυτοχρονα στο rig μου και με τις ιδιες/παρομοις ρυθμισεις το SD1 ακουγοταν πολυ καλυτερο - αν και δεν το περιμενα.

 

Προσωπικα, αν ηθελα να ψαχτω το πρωτο που θα επαιρνα θα ηταν ενα joyo ultimate drive μιας και ακουγονται πολυ καλα λογια γιαυτο και εχει χαμηλη τιμη.

Το έχω το joyo και κάθετε , παίζω μόνο με software τελευταία... :'(

είναι σίγουρα καλύτερο από το ds1 σε δυναμικές αλλά πολλλλλλλλλλλλλλύ μπάσο .To os2 είναι άλλη φάση από το joyo  .Υποθέτω ότι το sd1 είναι μια βελτιωμένη έκδοση της αριστερής μεριάς του color του os2 (η δεξιά μάλλον ds1-ίζει)

 

πάντως καλό είναι να ρωτήσεις τον σούπερ φανκ ποιο joyo να πάρεις  για τον ήχο που θες αφού έχει αρκετά μοντέλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θα σου προτεινω να αποφυγεις το Route 66 ειναι τοσο ηπιο σε σημειο λες και δεν υπαρχει γρεζι πουθενα.το ειχα και το δωσα.Το stardust ειανι οντως τρομερη επιλογη οπως και το ziggy αλλα και αυτο  http://www.youtube.com/watch?v=U13UmuXqeRM

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστευω οτι οι αγγελιες ειναι ο χωρος, που πρεπει να κινηθεις, μια και στα χρηματα που θελεις να ξοδεψεις, υπαρχουν πολλες ποιοτικες επιλογες, οπως:

 

ctc stardust, ctc ziggy, tonefreak abunai, lovepedal amp 50 και πολλα ακομα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιστευω οτι οι αγγελιες ειναι ο χωρος, που πρεπει να κινηθεις, μια και στα χρηματα που θελεις να ξοδεψεις, υπαρχουν πολλες ποιοτικες επιλογες, οπως:

 

ctc stardust, ctc ziggy, tonefreak abunai, lovepedal amp 50 και πολλα ακομα

 

Μπορω να πω οτι απο τα ctc το ziggy μου αρεσε πιο πολυ! Ξερουμε τι διαφορες εχει το παλιο απο το καινουριο;

Το tonefreak που το ειδες;;; Μου αρεσε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου αρέσει το boss blues driver

 

Δες και αυτήν την κουβέντα μήπως βγάλεις κανένα λαυράκι

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=199989.0

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου εισαι ανοιχτος στα Joyo ;)

Προτεινω ανεπιφυλακτα το Sweet Baby (Sweet Honey OD κλωνος)

Εχω και αυτο κ το vintage od το vintage od ειναι κλασσικο TS ενω το Sweet Baby ειναι τελειως διαφορετικο που εμενα τουλαχιστον με αφησε παρα πολυ ικανοποιημενο, γλυκο low γκαιν και πολυ δυναμικο.

東海は十分だ = Only a Tokai is good enough!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυτυχως η ευτυχως ανοιγεις ενα τεραστιο κεφαλαιο...εχω στη κατοχη μου πανω απο 10 overdrives εχω γενικα αρρωστια με τα πεταλια overdrive και δυστυχως αν δεν δοκιμασεις με την κιθαρα σου και τον ενισχυτη σου οτι και να σου πουμε δεν εχει νοημα...καθε πεταλακι που εχω ακουγεται διαφορετικα σε καθε ενισχυτη οποτε δεν υπαρχει κατι να σου πουμε κατ εμε...μπορει να παρεις το ακριβοτερο και να μην σου κανει και να αγορασεις ενα του 50ρικου και να τα σπαει...εγω απλα θα σου πω οτι value for money ειναι τα joyo τα οποια τα βαζω διπλα σε πολυ ακριβοτερα και σκοτωνουν,,,,τουλαχιστον ουτε θα ξοδευτεις και θα μπορεσεις να τα ακουσεις καπου...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου