Προς το περιεχόμενο

Νεα Yamaha synths: MOXF6 & MOXF8


Waterfall-K

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 297
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

@Cyclops, εσυ που εχεις πιασει το νοημα, πιασε και το παρακατω βιντεο. Ως βοηθημα το ποσταρω γιατι εμαθα οτι τελευταια εχεις αυπνιες και ειπα να σε βοηθησω να κοιμηθεις. ;D

 

Επειδή το νόημα όντως το έχω πιάσει όσο δε φαντάζεσαι, πόσα μου δίνει ο "δικός σου" να μην πάρω αυτό που αργεί και να πάρω το δικό του που ανοίγει αμέσως ναούμ'; Να βγάλουμε και κανένα φραγκάκι, δύσκολες εποχές διανύουμε. ;D

 

μια φορα σε ενα live ο μπασισας μου πατησε το πολυπριζο που ηταν κατω και μου σβηνει το δικο μου. Ευτυχως που δεν ειχα αυτό εκεινη τη μερα.

 τι ειν τουτο? λολ

 

Προλαβαινεις να φτιαξεις και φρεντο καπουτσινο.  

 

Μου θύμισες γιατί όταν σε live έχω πάρε-δώσε με μπασίστες, κιθαρίστες και λοιπούς πρωτόγονους κουβαλάω το ούζι που μου έκανε δώρο ο παππούς μου. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμα π.χ. το χεις στο σπιτι και σου ρθει η ορεξη να παιξεις , μεχρι να αναψει θα σου έχει φύγει.

Η το άλλο, να ερθει κανας φιλος και να σου πει , α, ωραιο όργανο, παιξε μου κάτι, τι θα του πείς?

κατσε το ανοίγω και μεχρι να αναψει πές μου τα νέα σου.

 

Δυσκολο να βρεις ορεξη να σκασεις 3 χιλιαρικα,και να τη χασεις μεσα σε 2 λεπτα...

ΔΕν ξερω πολλα απο workstations,ουτε αν ειναι συχνο φαινομενο να σκαλωνουν εκει που λειτουργουν κανονικα, αλλα αν οντως γινεται μου φαινεται αδιανοητο. Γι αυτο και δεν θα αγοραζα κατι το οποιο θα με κρεμαγε. Αν οντως αυτο που θα αγοραζα ηταν ακρως σταθερο ως προς το λειτουργικο του, ας εκανε και 10 λεπτα μπουτ(λεμε τωρα). Τωρα αν εισαι σε μαγαζι που πεφτει το ρευμα (βλ dream theater στη σουηδια),και να πρεπει να παιξεις παλι σε 30 ", ας φροντιζε το μαγαζι να μην πεσει το ρευμα  :P Αυτοι που παιζουν και με τη βοηθεια λαπτοπ δηλαδη τι θα κανοουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το επιχείρημα για το iPhone που κατασκευάζεται στη Κίνα, το έγραψα εγώ πρώτος στο νήμα..α.. ναι.. μαζί με μία νύξη ότι στο SoundOnSound υπάρχει ένα review για τη φερόμενη ως ναυαρχίδα της Yamaha, για την οποία καταγγέλεται ότι επίσης έχει πρόβλημα με την ποιότητα του κλαβιέ - κάτι που (όπως είπα) θέτει τη συζήτηση σε διαφορετική βάση....

 

Εκ' τοτέ, εκτός του ότι συνεχίστηκε αυτή η άτοπη κοκορομαχία (είναι γνωστή η μη-υποχωρητικότητα του Waterfall-K για όργανα που γουστάρει, όπως άλλωστε και ή άποψη του Χναράκη για οτιδήποτε δεν γράφει Roland), έχουμε άλλες πέντε περίπου σελίδες με απίστευτα αποφθέγματα, και το φίλο μου τον cos_dr να προσπαθεί να βγάλει άκρη... α... ναι .. και κάπου ανάμεσα μία μομφή για τη δικομματική κυβέρνηση η οποία ασφαλώς ευθύνεται για το χάλι της χώρας... αυτή και όχι ο σαχλαμπουρδισμός που έχει επιδειχθεί στο παρόν (π.χ.) νήμα... χαλάλι όμως, επί της μομφής συμφωνούν μάλλον όλοι οπότε να μία ελπίδα keyboardιστικής συμφιλίωσης...

 

Συνεχίστε βέβαια.. σε καμιά δεκαπενταριά σελίδες, κάποιος θα αναφέρει το SoundOnSound, και ίσως (ποτέ δεν ξέρεις με τους έλληνες) να τελειώσει εκεί η περιττή αυτή επίδειξη "γνώσεων".

 

:)

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορει να διαφαινεται επιφανειακα απο τα συμφραζομενα των δυο εξαιρετων φίλων οτι υπαρχει διαφωνία η μεροληψία, αλλα δεν ειναι ετσι.

 

Αντιθέτως εγω θεωρω ολο το θέμα πολύ ενδιαφέρον, ενδιαφέρουσες οι διαπιστώσεις, οι επισημάνσεις και οι αναλύσεις που έχουν γινει για τις δυνατότητες, τα αδυνατα σημεια η και τα πλεονεκτήματα πολλων synth περαν απο αυτο του αρχικου thread.

 

Μακαρι να γινονται παραθέσεις γνώσεων , εγω δεν τις εκλαμβανω ως επιδειξη, αλλα ως ευκαιρία να γινει συζήτηση και ανταλλαγη γνωσεων και εμπειριών.

Ακομα και αν οι αποψεις και οι προτιμήσεις διαφέρουν, εγω οσο διαβασα είδα μια δικαιη και όχι μεροληπτική αντιμετώπιση των οργανων που αναφέρθηκαν.

 

Ακομα και η εμμονη του waterfall ειναι δίκαια και τα επιχειρηματα και ο κοπος του να φτιαχνει τα ποστ εξισου ενημερωτικος.

 

Πολλα απο αυτα που γραφονται εχουν ξαναγραφει σιγουρα για δυνατοτητες, τεχνοτροπιες, ολων των αναφερομενων οργανων αλλα πιστευω οτι βοηθουν για καποιον που βαριεται να ανατρεξει στα παρελθοντα και θελει να παρει καποιες πληροφοριες, να φρεσκαρει τις γνωσεις του, ακόμα και να εγκληματιστει, ακομα και εγω που ειμαι ξερολας και ξιπασμενος, με ενδιαφερον διαβαζω πραγματα ακομα και αν μερικα μου ειναι γνωστα με παθος, ακομα και αν εχω την αποψη μου λογω της ενασχολησης με το αθλημα θελω να ξερω και τις θεσεις των αλλων ασχετα αν διαφωνω η συμφωνω, γιατι απλα μου αρέσει, τη βρισκω ρε παιδι μου, πως το λενε

 

αυτο ειναι και το νοημα του forum, σαν να διαβαζεις ενα περιοδικο που ειναι ζωντανο όμως.

 

Τελος παντων καταλαβαινεις τι ηθελα να πω αδελφε troley, παω να δουλεψω τωρα lol προεκυψε δουλεια.

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το επιχείρημα για το iPhone που κατασκευάζεται στη Κίνα, το έγραψα εγώ πρώτος στο νήμα..α.. ναι.. μαζί με μία νύξη ότι στο SoundOnSound υπάρχει ένα review για τη φερόμενη ως ναυαρχίδα της Yamaha, για την οποία καταγγέλεται ότι επίσης έχει πρόβλημα με την ποιότητα του κλαβιέ - κάτι που (όπως είπα) θέτει τη συζήτηση σε διαφορετική βάση....

 

Εκ' τοτέ, εκτός του ότι συνεχίστηκε αυτή η άτοπη κοκορομαχία (είναι γνωστή η μη-υποχωρητικότητα του Waterfall-K για όργανα που γουστάρει, όπως άλλωστε και ή άποψη του Χναράκη για οτιδήποτε δεν γράφει Roland), έχουμε άλλες πέντε περίπου σελίδες με απίστευτα αποφθέγματα, και το φίλο μου τον cos_dr να προσπαθεί να βγάλει άκρη... α... ναι .. και κάπου ανάμεσα μία μομφή για τη δικομματική κυβέρνηση η οποία ασφαλώς ευθύνεται για το χάλι της χώρας... αυτή και όχι ο σαχλαμπουρδισμός που έχει επιδειχθεί στο παρόν (π.χ.) νήμα... χαλάλι όμως, επί της μομφής συμφωνούν μάλλον όλοι οπότε να μία ελπίδα keyboardιστικής συμφιλίωσης...

 

Συνεχίστε βέβαια.. σε καμιά δεκαπενταριά σελίδες, κάποιος θα αναφέρει το SoundOnSound, και ίσως (ποτέ δεν ξέρεις με τους έλληνες) να τελειώσει εκεί η περιττή αυτή επίδειξη "γνώσεων".

 

:)

 

 

 

Έλα πέστο, δημοσιογράφος-αναλυτής; Αθλητικογράφος μήπως; Μου φαίνεται σαν να περιγράφεις Μπαρτσελόνα-Μίλαν. Κάνα προγνωστικό έχουμε να το παίξουμε στο στοίχημα να βγάλουμε ρε παιδί μου κανένα φραγκάκι; ;D

 

Δυσκολο να βρεις ορεξη να σκασεις 3 χιλιαρικα,και να τη χασεις μεσα σε 2 λεπτα...

ΔΕν ξερω πολλα απο workstations,ουτε αν ειναι συχνο φαινομενο να σκαλωνουν εκει που λειτουργουν κανονικα, αλλα αν οντως γινεται μου φαινεται αδιανοητο. Γι αυτο και δεν θα αγοραζα κατι το οποιο θα με κρεμαγε. Αν οντως αυτο που θα αγοραζα ηταν ακρως σταθερο ως προς το λειτουργικο του, ας εκανε και 10 λεπτα μπουτ(λεμε τωρα). Τωρα αν εισαι σε μαγαζι που πεφτει το ρευμα (βλ dream theater στη σουηδια),και να πρεπει να παιξεις παλι σε 30 ", ας φροντιζε το μαγαζι να μην πεσει το ρευμα  :P Αυτοι που παιζουν και με τη βοηθεια λαπτοπ δηλαδη τι θα κανοουν;

 

Επειδή δεν το έχω υπόψη μου το περιστατικό με τους Dream Theater στη Σουηδία, συγγνώμη δηλαδή αλλά πού πα ρε καραμήτρο χωρίς UPS; Εδώ εγώ στο σπίτι έχω δύο, ένα για σύνθια κι ένα για υπολογιστή, δε μπορώ να διανοηθώ ότι μπορεί να μην έχουν προνοήσει κοτζάμ Dream Theater με όλο τους το team για κάτι τέτοιο. 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ας φροντιζε το μαγαζι να μην πεσει το ρευμα  :P Αυτοι που παιζουν και με τη βοηθεια λαπτοπ δηλαδη τι θα κανοουν;

Έχουν Μac με φορτισμένη μπαταρία... ;D

 

...συνεχίστε κορίτσια... ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θέμε σάπιο μήλο κοπέλα μου. ;D

Κακώς...είναι το πιο αξιόπιστο κινέζικο προϊόν για μουσικούς... :D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακώς...είναι το πιο αξιόπιστο κινέζικο προϊόν για μουσικούς... :D

Για studio ναι, όχι όμως για live. Για live, προσωπικά εμπιστεύομαι μόνο πραγματικά μουσικά όργανα. Όσο καλά σεταρισμένος κι αν είναι ένας υπολογιστής, ένα πλήκτρο είναι χίλιες φορές πιο αξιόπιστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου