Προς το περιεχόμενο

Αγορά Motu 828 Mk2


Filippas_Juno303

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η απάντηση δεν φτιάχνεται και τις 2 φορές ήταν κάπως ερασιτεχνική...δεν με κάλυψε με το ''δεν φτιάχνεται''.Αφού λοιπόν είχες το ίδιο πρόβλημα με εμένα τι ακριβώς έκανες??Η κάρτα στην αρχή δούλευε κανονικά,την αναγνώριζε το pc κανονικά και μετά από κάποιο διάστημα δεν δούλευε.το πρόβλημα δεν ήταν software από κάποιους ιούς ή λάθος drivers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρωτησε το παιδι την πρωτη φορα ποιος την εφτιαξε?ο στολλας?Το λαμπακι απο την καρτα αναβει?στο λεω γιατι και εγω εχω firewire και ενω αναβε δεν λειτουργουσε.

Στο audio devices οντως δεν την εβλεπε,ομως στην διαχειρισει συσκευων την εβελεπε.

Εσενα δεν την αναγνωριζει πουθενα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το λαμπάκι ανάβει κανονικά αλλά δεν την αναγνωρίζει.οι firewire θύρα απο το device manager λειτουργεί κανονικά πάντως...φοβάμαι μήπως το πρόβλημα είναι hardware

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακάρι να φτιάχνεται η κάρτα σου. Για την αγορά της επόμενης ένα μόνο θα σου προτείνω, κοίτα να πάρεις USB2.0 αντί για firewire. Λιγότερα θέματα θα έχεις και δε θα χρειάζεται να είσαι τόσο προσέκτικός με θέματα, sleep και hot pluging κτλ. Τη Motu 828 mk2 την έχει φίλος και είναι αρκετά δύστροπη στο χειρισμό της με το μιξερ της κτλ. Δεν θα την προτιμούσα, κοίτα κάτι σε USB2 px. http://www.thomann.de/gr/focusrite_scarlett_18i8.htm

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβες τι ειπα,οχι αν λειτουργει η θυρα,αν δεν λειτουργουσε η θυρα δεν θα αναβε το λαμπακι.

Το λαμπακι οταν δεν λειτουργει συνηθως ειναι κοκκινο και οταν την βρισκει ο υπολογιστης γινετε αλλο χρωμα,αν λοιπον δεν ειναι κοκκινο και λειτουργει, φυσικα και δεν εχει προβλημα η θυρα.

Εγω σε ρωτησα παρολο που λες οτι δεν λειτουργει αν στην διαχειρηση συσκευων στην λιστα που βγαζει λεει καπου ελεγκετες ηχου,βιντεο και παιχνιδιων,αν το ανοιξεις και γραφει την καρτα σου χωρις κανενα σημαδακι στο πλαι του τυποπυ ερωτιματικο σημαινει πως λειτουργει.

Αλλα πιθανον εαν πας στο πινακα ελενγχου εκει που λεει ηχοι και συσκευες αναπαραγωγης ηχος,φωνη κ.λ.π. να μην υπαρχει.

Αν ειναι ετσι κανε μια επαναφορα συστηματος και ισως φτιαξει.

Αν παλι την βλεπει αλλα εχει καποιο ερωτιματικο στο πλαι εκει που λεει ελεγκετες ηχου,βιντεο και παιχνιδιων δοκιμασε ειτε επαναφορα συστηματος ειτε απεγκατεστησε την καρτα και ξανα κανε εγκατασταση η ψαξε για καινουργιους drivers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η απάντηση δεν φτιάχνεται και τις 2 φορές ήταν κάπως ερασιτεχνική...δεν με κάλυψε με το ''δεν φτιάχνεται''.Αφού λοιπόν είχες το ίδιο πρόβλημα με εμένα τι ακριβώς έκανες??Η κάρτα στην αρχή δούλευε κανονικά,την αναγνώριζε το pc κανονικά και μετά από κάποιο διάστημα δεν δούλευε.το πρόβλημα δεν ήταν software από κάποιους ιούς ή λάθος drivers.

Ωπα....Αφου την 1η φορα σου ειπαν "δεν φτιαχνεται" πως φτιαχτηκε ?  ??? ??? και ξαναχαλασε την 2η ???

 

Εμενα η καρτα ηταν USB 2.0 και οντως δεν φτιαχνοταν γιατι την ειχα καψει απο υπερτροφοδοσια του υπολογιστη.Εμενα ανοιγε η καρτα και την αναγνωριζε αλλα δεν ειχα ηχο ΟΥΤΕ στην εισοδο αλλα ΟΥΤΕ και στην εξοδο.....Δλδ ηταν αχρηστη....

 

Τσεκαρε οτι σου εγραψε ο george321 και αν και παλι κατι συμβαινει λαθος.....Τοτε επικοινωνησε με το σερβις της roland. http://www.roland.gr/pages/service.htm

 

Το θεωρω "ακραιο" να μην σε εξυπηρετησαν τα παιδια στον Στολλα καθοτι εχω ιδία πειρα και ηταν ευγενεστατοι.Επισης οταν το εξειδηκευμενο σερβις σου λεει οτι "δεν φτιαχνεται" (αν και ακομα μενει να διευκρινιστει) τοτε κατα 98% ισχυει  :) :) :)

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου