Προς το περιεχόμενο

Μια ακομα καινοτομια απο τον Dean Zelinsky


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ξερετε τι ειναι το Z GLIDE ??

αν οχι ριξτε μια ματια στο παρακατω βιντεο περι του 3:51 και θα καταλαβετε τι εννοω

αφαιροντας κοντα στο εξωφρενικο 70% του ξυλου στο neck πετυχαν μια επιφανεια που οπως υποστηριζουν δεν εχει "grip" στα δαχτυλα με αποτελεσμα η μεταφορα απο το 1 μερος του neck στο αλλο να γινεται πολυ ποιο γρηγορα.......κατι σαν την επιφανεια που εχουν τα μπαλακια του γκολφ  :D    ---------- εξυπνο ? οχι ? κατι αλλο ?

 

τις κρισεις σας!!!

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

αφαιροντας κοντα στο εξωφρενικο 70% του ξυλου στο neck

70% από την επιφάνεια, όχι από το ξύλο του neck

 

ωραίο είναι

(αν και μοιάζει λίγο με τρίφτη για κεφαλοτύρι) ;)

 

πάντως στην πρώτη κιθάρα αν σου πέσει η πένα στο "f" hole με τις σχισμές την έκατσες :)

 

 

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bihla collection holes...

Σίγουρα θα είναι περίεργη και στο πιάσιμο.

ΙΜΗΟ άχρηστη ιδέα μόνο για να κάνει τη διαφορά...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό σαν ίδέα αλλά εμείς οι κιθαροπαίχτες είμαστε συντηρητικούρες. Θαπρεπε να το κάνει σε μια φουλ μοντέρνα κιθάρα ή σε σρεντομηχανή πρώτα όχι σε lespaulοειδές. Εμφανισιακά λεμε, έτσι? Αμα είναι άνετο πάντως έυχομαι να βρέι ανταπόκριση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ray εγώ μέχρι να την πιάσω δεν ξέρω. Που δεν προκειται δηλαδή. Ετσι ξεκινανε οι καινοτομίες όμως, δεν είναι όλες οι ιδέες για να μείνουν είναι για να σπρώξουν το θέμα μπροστα. Εγώ δε χρειάζομαι καινούριο μπράτσο αλλά μπορεί σε κάποιους να αρέσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

70% από την επιφάνεια, όχι από το ξύλο του neck

ναι σορρυ εχεις δικιο - παρανοησα

 

ωραίο είναι

(αν και μοιάζει λίγο με τρίφτη για κεφαλοτύρι) ;)

 

πάντως στην πρώτη κιθάρα αν σου πέσει η πένα στο "f" hole με τις σχισμές την έκατσες :)

ελα ρε....ποιο ευκολο ειναι να σου πεσει μεσα στην godin παρα σε αυτην που ειναι πισω κιολας  :D :D

 

 

Bihla collection holes...

Σίγουρα θα είναι περίεργη και στο πιάσιμο.

ΙΜΗΟ άχρηστη ιδέα μόνο για να κάνει τη διαφορά...

δεν νομιζω να πιανει - και αν πιανει θα καθαριζεται και ευκολα.....δεν ξερω αν εχεις ασχοληθει καθολου με το γκολφ αλλα εμεις εδω στο χωριο δεν τα πεταμε τα μπαλακια και τα καθαριζουμε και ειναι πολυ ευκολα στο καθαρισμα  :D

 

 

εγω παντως εχω βρει την λυση για πολυ πολυ ΠΟΛΥ γρηγορο παιξημο  ;) ;)

οριζοντια ρουλεμαν στο πιασημο του μπρατσου  ;D ;D ;D ;D

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως εχω βρει την λυση για πολυ πολυ ΠΟΛΥ γρηγορο παιξημο  ;) ;)

οριζοντια ρουλεμαν στο πιασημο του μπρατσου  ;D ;D ;D ;D

 

το χω κάνει κι εγώ, με φρένο στο cutaway για να μη σπάσω κανα δάχτυλο από την ταχύτητα  :D :D :D

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το χω κάνει κι εγώ, με φρένο στο cutaway για να μη σπάσω κανα δάχτυλο από την ταχύτητα  :D :D :D

α να γεια σου  :D :D

 

ontopic παντως πιστευω τοι αυτη την προοπτικη θα την υοθετησουν και αλλες εταιριες στο μελλον - αν οχι με το ιδιο σχεδιο αλλα παρομοιο

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μπράτσο - σκρίνιο δε με ιντριγκάρισε, αλλά κάψωσα με το αμελητέο πάχος σώματος. Ωραίος ο DZ.

Σχήμα SG, μεταλλικό χρώμα, μη-Krabathor inlays, μείον 2.500 $ και θα το σκεφτώ ;D ;D ;D

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος ενδιαφέρεται να τις δοκιμάσει και βρίσκεται στη Θεσσαλονίκη μπορεί να τις ακούσει στο κατάστημα Χορδές (βρίσκεται σε ένα στενό από την πλατεία Ναυαρίνου, όποιος γνωρίζει οδό ας ενημερώσει).

 

Δοκίμασα 3 μοντέλα Imperial, Barchetta, και Mondial(η οποία είχε και Ζ-glide) και οι 3 με μαγνήτες της DBZ και όχι με τους EMG(υπάρχει και αυτή η δυνατότητα) σε μία κεφαλή Telegun και έμεινα πολύ ευχαριστημένος από το αποτέλεσμα.Συγκεκριμένα η Imperial για μένα ήταν φοβερή ηχητικά (αλλά δεν μ'άρεσε καθόλου το σχήμα της).

 

Όσο αναφορά το Z-glide μου φάνηκε βολικό και εύκολο αλλά και τίποτα δραματικά διαφορετικό.

 

 

Πιστεύω αξίζει μια δοκιμή για να διαμορφώσετε μια γνώμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου