Προς το περιεχόμενο

1972 Tele !


Superfunk

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απο χθες το μωρο αυτο ειναι δικο μου!

:lol:

 

 

5685344722be02290667e8f8c255bc35fabb4c96254b0d7fd842a75e.jpg

 

5006621423b7d4f9e9d970600a2d231d690aa2443f9c5e499b64f409.jpg

 

8186216416c0a9631b802a35ccb13f8dbb9f67b676f93ccc9076a00d.jpg

 

ελαφρια σαν πουπουλο (alder),σπανιο olympic white custom color και mojo να φανε & οι κοτες! :lol:

 

κανονικα αποφευγω τις vintage κιθαρες μια και οι περισσοτερες δεν ειναι τιποτα παραπανω απο υπερτιμημενες μπουρουχες...ΚΑΠΟΙΕΣ ομως ειναι μια σκετη μαγεια..... :wink:

 

(αχ,ποναει η τσεπη μου.... :oops: :lol: )

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Με γεια, με γεια :D:D:D:D

 

Καλά όμως ρε συ SF, μας έχεις κάνει πλύση εγκεφάλου κατά των vintage και εσύ παίρνεις παλιά κιθάρα ?? :lol:

ΔΑΣΚΑΛΕ ΠΟΥ ΔΙΔΑΣΚΕΣ! ;) :lol:

Από ήχο τι λέει?

 

Αλήθεια, πόσο "πήγε το μαλλί" ??

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν κρίνω από το σηματάκι στις φώτος πρέπει να την τσίμπησε ο sf από ebay και φαντάζομαι σε πολύ καλή τιμή :wink:

Τώρα ρε παιδιά πως κάνετε έτσι 8O

Εμένα δεν μου άρεσε και πολύ το χρώμα (no offence :lol: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως ειμαι αντι-vintage αλλα ως γνωστον υπαρχουν & εξαιρεσεις.

Εχουν περασει απο τα χερια μου αρκετες παλιες Tele (μεταξυ των οποιων μια του 57,μια custom του 64,μια του 69,μια του 74 & τρεις του 78) και ολες ειχαν αγοραστει με βαση περισσοτερο το Mojo & την επενδυτικη τους αξια παρα τον ηχο τους.

Η συγκεκριμενη ομως μπορω να πω οτι μαζι με την Warmoth/Fralin μου ειναι η καλυτερη Tele που εχω παιξει ποτε (& πιστεψε με εχω παιξει ΠΟΛΛΕΣ :lol: ) εχει εντελως διαφορετικο ηχο απο τις υπόλοιπες μου tele (πιο bright & twangy απο την ash Warmoth) γενικα μου θυμιζει περισσοτερο late 60's tele παρα 70's (αλλωστε οι μαγνητες & τα pots κατα την προσφιλη συνηθεια της Fender ειναι του 1966,οποτε η καρδια της ειναι 60's :lol: )

Παρα πολυ ζωντανη κιθαρα και παρολο που το μπρατσο της δεν ειναι κτηνωδες με βολευει πολυ (ειναι B με αρκετο "ψωμι" ευτυχως και φαρδυ nut).

 

Tο μονο που μου τη σπαει ειναι το κλασσικο neck gap αλλα τι να κανουμε λογω εξαιρετικου feel & ηχου θα το παραβλεψω..

Ενα ωραιο σετακι jumbo ταστα χρειαζεται τωρα & θα γινει..πυραυλος :lol:

 

οχι δεν την πηρα απο ebay (την πηρα απο φιλο που την πηρε απο ebay :wink: (δεν υπηρχε περιπτωση να παρω απαιχτο vintage οργανο μια και τα πιο πολλα ειναι ...μπουρουχες)

 

in fact δεν ηθελα καν να παρω κιθαρα,πηγα σπιτι του την ειδα & τον εκβιασα :lol: να μου την δωσει.

 

Για αυτο που ειναι καλα την πηρα... :wink: (& οχι δεν την πηρα τζαμπα..)

 

Κανε ενα search στο www.gbase.com & www.ebay.com για να δεις που παιζουν οι τιμες για τα custom colors :wink: (υπολογιζοντας και ενα +20% για το rosewood fretboard που ειναι πολυ σπανιο)

 

GTO sorry αλλα απο γουστο παιρνεις ΜΗΔΕΝ!! :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χρώμα είναι όλα τα λεφτα.... εδώ Johnson και σκεφτομαι σε αυτό το χρώμα να την πάρω.... όχι Fender που το Vintage White είναι ΟΝΤΩΣ vintage :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακριβως!

και σκεψου οτι η συγκεκριμενη ξεκινησε τη ζωη της ως καταλευκη olympic white!

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η δικια μου η στρατ ποθ ειναι 4 ετων, ειναι 70 reissue olympic του 2001 και ήδη έχει γίνει cream white και οχι vintage.... όχι η δικιά σου που είναι 30 ετών

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου