Προς το περιεχόμενο

Κονσόλα για συνθ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους. Η ερώτησή μου είναι η εξής. Έχω δυο συνθ και θέλω να τα συνδέσω σε μια κονσόλα μίξης ώστε να γράφω real-time & audio. Το θέμα είναι οτι έχω έναν Pioneer DJM800. Μπορώ αυτόν τον μίκτη να τον χρησιμοποιήσω γι αυτή τη δουλειά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aισθάνομαι οτι ο DJM800 αλλοιώνει τον ήχο των synth μου.

Έχω ένα YAMAHA MOTIF ES8 και ένα KORG 01WFD.

Σχεδιάζω να πάρω άλλα δυο ώστε να συμπληρώσω την τετράδα. Ψάχνω συνεχως και τις αγγελίες εδώ στο Noiz.

Μη ξεχνάτε οτι ο DJM είναι dj μικτης για clubs. Οπότε δε νομίζω οτι ο ήχος του είναι flat. Αυτό με προβληματίζει και γι αυτό έθεσα το ερώτημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρα θα εισαι. Αλλα θα σου προτεινα να παρεις μια μικρη κονσολιτσα, με μια μικρη Behringer θα εισαι Οκ.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώς τον αλλοιώνει;

Πού αλλού τα άκουσες...ή με ποιον άλλο μείκτη τα άκουσες;

Για μένα ένας μίκτης απλά οδηγεί τα συνθια μου στα μόνιτορ. Ένα 4κάναλο Behgringer Xenyx.

Τίποτα παραπάνω.

Για τα eq και τις συχνότητες, τα ρυθμίζω μέσα από τα συνθ.

 

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα 4κάναλο Behgringer Xenyx.

4καναλο ειναι μικρο. Μονοφωνικα θα συνδεσει τα synths του? Απο 8καναλο και πανω.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4καναλο ειναι μικρο. Μονοφωνικα θα συνδεσει τα synths του? Απο 8καναλο και πανω.

Για μένα έγραψα..που έχω 2 πάνω στο μείκτη.  ::)

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, όντως αλλοιώνει. Άλλο να βάζω ακουστικά στο YAMAHA MOTIF και άλλο να ακούω το MOTIF που περνάει μέσα απο τον DJM. Στα ακουστικά, που είναι direct πάνω στο συνθ, ακούω άλλο όγκο στον ήχο.

Γι αυτό ρώτησα. Είναι απαραίτητο να αγοράσω καινούρια κονσόλα μίξης (studio δλδ) και να αφήσω τον DJM?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου