Προς το περιεχόμενο

αγορα classic synth


korman709

Προτεινόμενες αναρτήσεις

χρειαζομαι πληκτρα για το home studio,ως μουσικη συνοδεια για ατμοσφαιρικη μουσικη με ambient ηχους.ποιο να προτιμησω? roland d-50 ή yamaha sy-77 ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν η επιλογη ηταν αυστηρη σε αυτα τα δυο  , θα επαιρνα το SY, το οποίο ομως μπορεί να αποδώσει τα μέγιστα με προγραμματισμο-πειραματισμο. Αλλα και τα preset του δεν θα τα βρεις αδιαφορα, ειναι θρυλικο.

 

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλιστα,τωρα ψαχνω συνεχως και πετυχα πανω και στο jd800...οποτε ειμαι αναμεσα σα αυτα τα 3.δε με ενδιαφερουν workstations-romplers....οποτε παω για κλασσικο συνθ.

εαν θελετε προτεινετε καποιο αλλο.μπορω να δωσω μεχρι 500 ευρω max.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κατσε γιατι το χοντραίνεις lol

Ειναι και το GD 800 επικό, μονο το εχω ακουσει και μαλιστα ειχα δει το review της εποχης σε περιοδικο το οποιο τοτε το χαρακτηριζε ως synth απο αλλο πλανητη.

Απο τα τρια, τωρα εγω θα σου προτεινω το GD 800 για ζεστα pads και τρελο ελεγχο με το κοκπιτ που εχει πανω

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

pads θελω ! ακριβως ! οποτε ξεκιναω να μαζευω χρημα....ευχαριστω για τη συμβουλη.αυτη τη στιγμη βλεπω βιντεο του 800.μου αρεσει πολυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει και αλλα να δεις, τωρα με το youtube ειναι και πιο ευκολα τα πραγματα για να εχεις αποψη περαν απο οτι σου λεει καποιος.

  Και εχει και πολλες επιλογες στις Αγγελίες μας.

 

Και κανα korg ΤR μεταχειρισμενο δες , βγαζεις τρελα pads και ambiend εφφε με αυτο, εχει και πολλα preset μεχρι να το βρεις και να κανεις τους δικους σου συνδυασμους.

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε με ενδιαφερουν workstations-romplers....οποτε παω για κλασσικο συνθ.

Δεν σε ενδιαφερουν τα romplers, αλλα και τα τρια παραπανω synths ειναι romplers. To SY ειναι rompler και FM synth. Οσο για τα...."κλασσικα" synths, ποιος σου ειπε οτι τα romplers δεν ειναι κλασσικα synths? Λιγα σου ειπαν παντως, μερικοι "experts" θα σου πουν οτι τα romplers δεν ειναι καν synths...eyeroll.gif

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενταξει, ο ανθρωπος κυρίως φλαουτιστας ειναι απο οτι καταλαβα, τι σημασια εχουν οι ορισμοί γι αυτον, πες τα και αρμόνια και hammond τα συγκεκριμένα, την δουλεια του να κανει ο ανθρωπος.

 

Βεβαια καλως το επισημανες φιλε waterfall

 

 

O Influencer Των Συνθεσάιζερ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου