Προς το περιεχόμενο

Ντράμερ συνοδεύει τον Κουρέα της Σεβίλλης


RayDTutto

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο ντράμερ Αndrea Vadrucci παίζει τον “Κουρέα της Σεβίλλης” συνοδεύοντας μια ορχήστρα

 

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι καταπληκτικος...Τον παρακολουθω καιρο τωρα....Δες

 

http://www.youtube.com/user/vadrum

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ντάξει ρε κορίτσια.

 

Βάζετε κείμενο στο ποστ που δεν έγραψα εγώ.

 

Αλλάζετε το λινκ.

 

Ε, γράψτε και κανα "εκ του μοντερασίου" έτσι για το γαμώτο.

'Η στη χειρότερη πείτε μου να το κάνω εγώ.

 

Και πσσστ, βάζουμε και καμιά τελεία.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε βρήκα κάτι ενδιαφέρον στο εγχείρημα, πέρα από το ότι πρόκειται προφανώς για πολύ καλό ντράμμερ.

 

Το ηχητικό αποτέλεσμα το βρήκα λίγο υπερβολικό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ντάξει ρε κορίτσια.

 

Βάζετε κείμενο στο ποστ που δεν έγραψα εγώ.

 

Αλλάζετε το λινκ.

 

Ε, γράψτε και κανα "εκ του μοντερασίου" έτσι για το γαμώτο.

'Η στη χειρότερη πείτε μου να το κάνω εγώ.

 

Και πσσστ, βάζουμε και καμιά τελεία.

Τι παιχτηκε ? Εχασα επεισοδια ?

 

Δε βρήκα κάτι ενδιαφέρον στο εγχείρημα, πέρα από το ότι πρόκειται προφανώς για πολύ καλό ντράμμερ.

 

Το ηχητικό αποτέλεσμα το βρήκα λίγο υπερβολικό...

Προσωπικα το βρισκω καταπληκτικο το αποτελεσμα αν σκεφτει κανεις οτι τετοιου ειδους μουσικη δεν εχει φτιαχτει (ή τουλαχιστον δεν το ειχε στο μυαλο του ο δημιουργος) για "τετοιου" ειδους κρουστα.

 

Δεν ξερω αν εχουν τον ιδιο βαθμο δυσκολιας με αυτους που βγαζουν στην ηλεκτρικη κλασσικα κομματια,αλλα αν εχουν (ας μας πει καποιος ντραμερ) τοτε ειναι και αξιο λογου και απορειας

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω αν εχουν τον ιδιο βαθμο δυσκολιας με αυτους που βγαζουν στην ηλεκτρικη κλασσικα κομματια,αλλα αν εχουν (ας μας πει καποιος ντραμερ) τοτε ειναι και αξιο λογου και απορειας

Αν έχεις την τεχνική - που προφανώς έχει ο Vadrum - δεν νομίζω ότι είναι δυσκολότερο από το να παίζεις με ένα καραβιρτουόζικο progressive γκρουπ ή μία big band.

 

Η ορχήστρα πάλι μπορεί να έχει κάποιο πρόβλημα προσαρμογής, αφού παίρνει ρυθμό από έναν τύπο που κοπανάει πίσω της, ενώ είχε συνηθίσει να ακολουθεί μόνο το μαέστρο.  

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην αρχη φαινοταν καλο.

 

κατα την διαρκεια αλλαξα γνωμη.....

 

κλασσικη ντραμιστικη νοοτροπια: παιζω οσο πιο πολλα μπορω γιατι μπορω!

 

παιξε ενα ρυθμο να γκρουβαρει το κομματι. πρεπει να παιζεις οτι παιζουν και οι αλλοι ακριβως? εαν θελεις κατι τετοιο λαθος οργανο εμαθες. παιξε φλαουτο η βιολη η οτι αλλο θελεις εκτος απο δραμς!

 

που εισαι ρε james brown να βαλεις ταξη :) :P

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κλασσικη ντραμιστικη νοοτροπια: παιζω οσο πιο πολλα μπορω γιατι μπορω!

Σάκη, ευτυχώς δεν είναι κλασική ντραμιστική νοοτροπία γιατί αν ήταν, το 90% της σύγχρονης δυτικής ποπ/ροκ/τζαζ δεν θα υπήρχε ή θα ήταν εντελώς διαφορετικό (και πιθανότατα βαρετό).

Και ας μην πιάσουμε τις κλασικές "οτιδήποτε" νοοτροπίες γιατί οι πρώτοι δακτυλοδεικτούμενοι πολυνοτοπαίκτες θα ήταν οι κιθαρίστες...

 

Αυτό που κάνει ο συγκεκριμένος βασίζεται κυρίως στα tutti με το ρυθμικό των έργων που παίζει. Είναι απλά η αισθητική του προσέγγιση. Προσωπικά δεν με τρελαίνει αλλά κάπου-κάπου έχει πλάκα.  

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σάκη, ευτυχώς δεν είναι κλασική ντραμιστική νοοτροπία γιατί αν ήταν, το 90% της σύγχρονης δυτικής ποπ/ροκ/τζαζ δεν θα υπήρχε ή θα ήταν εντελώς διαφορετικό (και πιθανότατα βαρετό).

Και ας μην πιάσουμε τις κλασικές "οτιδήποτε" νοοτροπίες γιατί οι πρώτοι δακτυλοδεικτούμενοι πολυνοτοπαίκτες θα ήταν οι κιθαρίστες...

Αυτό που κάνει ο συγκεκριμένος βασίζεται κυρίως στα tutti με το ρυθμικό των έργων που παίζει. Είναι απλά η αισθητική του προσέγγιση. Προσωπικά δεν με τρελαίνει αλλά κάπου-κάπου έχει πλάκα.  

 

καλα ωρες ωρες εμεις ειμαστε(κιθαριστες) για πολυ ξυλο χαχαχαχα

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου