Προς το περιεχόμενο

Ντράμερ συνοδεύει τον Κουρέα της Σεβίλλης


RayDTutto

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσωπικά δεν με τρελαίνει αλλά κάπου-κάπου έχει πλάκα.
Να το βλέπεις, έχει πλάκα, να το ακούς, όχι :-\. Προσωπικά νομίζω ότι βαρυφορτώνει καί πάει αλλού το όλο έργο.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα ωρες ωρες εμεις ειμαστε(κιθαριστες) για πολυ ξυλο χαχαχαχα

Εντάξει μωρέ, όχι και ξύλο. Αρκεί να υπάρχει κάποιος να σας βγάζει το βύσμα όταν ξεφεύγετε. :D

 

Προσωπικά νομίζω ότι βαρυφορτώνει καί πάει αλλού το όλο έργο.

Ότι πάει αλλού, πάει. Αλλά με το που βάζεις ντράμσετ σε ένα κλασικό κομμάτι θα πάει αλλού ούτως ή άλλως. Όπως είπα, ενίοτε έχει πλάκα. Δεν είναι και αριστούργημα.

Something Wicked This Way Comes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Προφανώς αφού είμαι κλασσικός με χτυπάει λιγουλάκι...

 

Αλλά το πρόβλημά μου είναι ότι νιώθω ότι έβαλε άλλο ρυθμό από αυτόν του κομματιού... Κάπως άλλαξε τα δεδομένα και ΑΥΤΟ δε μου είπε τίποτε...

 

Ορίστε κάτι που με φτιάχνει κάπως περισσότερο γιατί αλλάξανε το κομμάτι αρκετά παραπάνω...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλά το πρόβλημά μου είναι ότι νιώθω ότι έβαλε άλλο ρυθμό από αυτόν του κομματιού

 

Βασικα εβαλε GROOVE & ως γνωστον groove & κλασσικη δεν πανε μαζι... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο  παρελθον εχουν προσπαθησει κι αλλοι να το κανουν αυτο που επειχειρει ο εδω ντραμμερ.

Πρωτος και καλυτερος ηταν ο Carl PALMER ( ELP) τα  τελευταια 20 χρονια το κανει πολυ καλα αλλα με διαφορετικους τροπους ο Terry Bozzio!!!

O τυπος εδω ειναι πολυ καλος ντραμμερ αλλα καπου κατι δεν μου καθεται καλα  8)

Πιστευω οτι αυτος εκλεισε την ορχηστρα για παρτη του ωστε να δειξει ποσο καλος ειναι στο ρυθμικο σολφεζ κλπ κλπ.δεν λεω μπορει νακανω και λαθος αλλα τετοια εντυπωση μου εδωσε το ολο πραγμα!!

Εγω παντως θα παιξω με το Σακη στους TOWER OF POWER !!!Aπλο groove ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ!! ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω παντως θα παιξω με το Σακη στους TOWER OF POWER !!!Aπλο groove ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ!! ;D ;D

 

ετσι!  ;)

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτος παντως ειναι ''φατσαρα'' την εχει την τρελλα του!!!!Ειναι απο τους πολυ καλους μουσικους που δυστυχως δεν τους γνωριζει ο πολυς κοσμος και ο ειδικα ασχολουμενος  ('' music freaks ")  οποτε ισως αυτα να ειναι ενας τροπος προωθησης της τεχνης τους.Σακη μεθαυριο βγαζουμε εισητηρια για Oakland ΠΡΟΣΕΛΗΦΘΗΜΕΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ !!  ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Oκ καρα-ασχετο bump αλλα αν και αυτο

 

Βασικα εβαλε GROOVE & ως γνωστον groove & κλασσικη δεν πανε μαζι... ;D

 

ισχυει για την τραγικη πλειοψηφια (ειδικα αν μιλαμε για "κλασσικη" κλασσικη), ακουγα τωρα το παρακατω και θυμηθηκα οτι η εξαιρεση στον κανονα ορισμενες φορες ειναι απλα εκπληκτικη ;D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου