Προς το περιεχόμενο

Fender strat custom shop California beach '62 NOS


taq

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα, όπως είπα και χθές θα προσπαθούσα το συντομότερο, να ανεβάσω φωτό από την "κούκλα" τελείωνε η μπαταρία στην ψηφιακή οπότε σόρρυ για την μέτρια ποιότητα στις φωτό :cry: , από την άλλη ψιλοαποφεύγω να ανεβάζω κλιπάκια μιάς και δεν έχω ακόμα δυνατότητα (οσωνούπω στο νέο σπίτι σε 1-2 μηνάκια θα μπορώ) να γράφω με τους ενισχυτές μου οπότε η "ψευτία" του guitar port δεν πολυβοηθά για εξαγωγή συμπερασμάτων και γι' αυτό αποφεύγω... anyway, κάθησα χθές και έγραψα μιά κι έξω 2-3 κλίπ (παγωμένος, δεν θέλω να δικαιολογηθώ αλλά έτσι ήταν :lol: , οπότε μη βαράτε για κάνα λάθος και καμιά κούφια η αδέσποτη νότα από δω και από κει, την επόμενη θα το κάνω πιό σοβαρά και όχι στο πόδι του στυλ άντε να βγεί....)

είναι 3 κλιπάκια το πρώτο είναι με την 70ς reissue και καπάκι το ίδιο κλίπ με την custom shop, με τις ίδιες ρυθμίσεις για να ακουστεί??? ίσως η custom shop σαν όντως πιό "ζωντανή" και bright σε σχέση με τον χαρακτήρα της 70ς, και να γίνουν οι όποιες τέλος πάντων "συγκρίσεις" με δεδομένο ότι και η 70ς είναι απόλυτα χαρακτηριστική.

Το τρίτο κλιπάκι είναι η custom shop μόνη της χωρίς backing track με ήχο όσο μπορούσα clean :oops: :oops: (δυστυχως το γκάζι είναι σφηνομένο στο κεφάλι μου, πιστέψτε με προσπάθησα να παίξω με αυτόν τον παραλίγο τελείως καθαρό ήχο! :oops: , απορώ Τάκη πως τα καταφέρνεις!!! :lol: :lol:)

 

http://www.noiz.gr/modules/My_Uploads/user_folders/taq/knocking%20at%20your%20back%20door%2070s.mp3

 

http://www.noiz.gr/modules/My_Uploads/user_folders/taq/knocking%20at%20your%20back%20door%20cs2.mp3

 

http://www.noiz.gr/modules/My_Uploads/user_folders/taq/lazy%20cs.mp3

 

Επίσης μερικές φωτό πρόχειρες και αυτές....

 

P1010213.jpg

 

P1010212.jpg

 

P1010211.jpg

 

P1010210.jpg

 

P1010208.jpg

 

P1010209.jpg

[/url]

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καταρχην μεγεια και παλι για την κουκλα!!!

στα κλιπακια τωρα η κιθαρα ακουγεται γαμω αλλα θα ηθελα πολυ να την ακουσω με λαμπα.οπως λες και εσυ χανει παρα πολυ ο χαρακτηρας της κιθαρας αν και ακουγεται η απιστευτη ..στρατιλα της! 8)

παντως απο την στιγμη που σου αρεσει τοσο πολυ το μανικι οπως μου ειπες αυτο ειναι το πιο σημαντικο :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Koυκλα! :wink:

Αν & εμενα μου ακουγονται ολοϊδιες στα δυο ιδια κλιπ (πως να μην ακουγονται αλλωστε με τοσο γκαζι!! :lol: )

Μονο & μονο για το ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ χρωμα ΕΠΡΕΠΕ να την αγορασεις ομως!! :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thx Τάκη, θα κάνω σύντομα κάποιο καλύτερο review και θα πώ και κάποια πράγματα για τα χαρακτηριστικά της.... πάντως όντως η " ψευτιά" τοθ guitar port USB της line 6 δεν "κάνει" για τέτοιου είδους εγγραφές... είναι αλήθεια...

 

Thx superfank, όντως το χρώμα είναι το κάτι άλλο!!! αλλά αυτό που μαγεύει είναι όταν την συνδέσεις σε λάμπα ενισχυτή.....απίστευτη αίσθηση στο παίξιμο! βέβαια όντως με την "πρώτη" ακούγονται ίδιες στα 2 πρώτα κλίπ, αλλά αν προσέξεις στο δεύτερο κλίπ η κιθάρα "ανασαίνει" περισσότερο και ακούγεται λίγο πιό bright από την 70ς. Βέβαια όλα αυτά με τρανσίστορ όλα δύσκολα διακρίνονται.... εδώ παραλίγο να μπερδευτώ και γω που τάγραφα χθές :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

TAQ η κιθάρα είναι ΤΕΛΕΙΑ!! Πω πωωωω. Φωτιές μας άναψες!!! ...

 

Από ήχο δε μπορώ να κρίνω...Θα προτιμούσα κάτι με λιγότερο ή καθόλου gain για να την ΄καταλάβω καλύτερα... :roll:

 

Tο μπράτσο της πώς είναι? Παχύ? Τα τάστα? Για δώσε λεπτομέρεις ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιό παχύ δεν γίνεται Ηλία για τα γούστα μου...χεχε... όντως είναι πολύ παχύ C αλλά το radius 9άρι!!! και όχι 7άρι!! Αυτό απο μόνο του δίνει σταθερότητα στα σηκώματα ενώ σε αυτό βοηθάνε και τα midi Jumbo τάστα ευτυχώς που έχει .... περισσότερα αύριο με ένα πιό αναλυτικό review μιά και σε λίγο θα ανέβω σε ένα φιλαράκι για πιόοοο εξονυχιστικό έλεγχο, και ανταλαγή απόψεων!

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα παίξει πριν καιρό με μια Custom Shop 56 η οποία είχε ένα μπράτσο ΚΤΗΝΟΣ!!! Το λεγόμενο "10/56"...

 

Πιο άβολο μπράτσο δεν έχω ξαναπιάσει...Ένιωθα ότι ήμουνα 5 χρονών και πήρα την κιθάρα του ... μπαμπά στα χέρια μου :lol:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγα το παχυ μπρατσο ... :lol:

Μια χαρα ειναι για τα γουστα μου μαλιστα ειναι λεπτο.. :lol:

 

Ηλια που θα παει θα μεγαλωσεις....οταν συνηθισεις στο...χοντρο :oops: :lol: ολα τα αλλα ειναι σαν μπουζουκια... :lol:

 

Χωρις πλακα τα παχια μπρατσα με εσωσαν απο την τεντονιτιδα & προσφερουν πολυ καλυτερη στηριξη στο χερι απο τα λεπτα....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου