Προς το περιεχόμενο

ΠΛηροφοριες για κοπη ντεμο?


6string

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σας.

Τα ερωτηματα μου ειναι το εξης:

1.Θελω να βγαλω το ντεμο της μπαντας μου σε λιγο καιρο και δεν γνωριζω που να παω να κοψω 200 κομματια σε cd και Κασσετες.Μηπως εχει καποιος πληροφοριες για να με βοηθησει καθως δεν θελω να παω σε εργοστασιο κοπης γιατι θα με δεσμευσει να κοψω πανω απο 500...και το θεωρω υπερβολικο.?

2.Αν γνωριζετε και καποιον γραφιστα να κανει καλα μεταλ σχεδια να μου προτεινετε θα το εκτιμουσα απεριοριστα.....

Ευχαριστω προκαταβολικα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 22
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

κοιτα γενικα αμα βαλεις στο google κοπη cd θα σου βγαλει διαφορα σχετικα αποτελεσματα απο μικροεταιριες.Το 500 ειναι οριο οταν θες να κανεις glass master η κατι παρομοιο δεν θυμαμαι ακριβως ωστε να γινει η κοπη των cd για λιγοτερες κοπιες υπαρχουν αλλες μεθοδοι.Επισης ειναι κλασσικη τακτικη να μειωνουν την τιμη του ενος αντιτυπου οσο αυξανεται ο αριθμος που θελεις.Αρκετοι γραφιστες συνεργαζονται με συγκεκριμενες εταιριες για κοπη cd ρωτα και αυτους για καποια προταση.Το artwork της δκης μου μπαντας το ειχε κανει ο κοσμας χολιος(www.krieg-design.com) παρα πολυ συνεργασιμος τυπας και με πολυ καλα αποτελεσματα.Προσωπικα τον συστηνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιτα γενικα αμα βαλεις στο google κοπη cd θα σου βγαλει διαφορα σχετικα αποτελεσματα απο μικροεταιριες.Το 500 ειναι οριο οταν θες να κανεις glass master η κατι παρομοιο δεν θυμαμαι ακριβως ωστε να γινει η κοπη των cd για λιγοτερες κοπιες υπαρχουν αλλες μεθοδοι.Επισης ειναι κλασσικη τακτικη να μειωνουν την τιμη του ενος αντιτυπου οσο αυξανεται ο αριθμος που θελεις.Αρκετοι γραφιστες συνεργαζονται με συγκεκριμενες εταιριες για κοπη cd ρωτα και αυτους για καποια προταση.Το artwork της δκης μου μπαντας το ειχε κανει ο κοσμας χολιος(www.krieg-design.com) παρα πολυ συνεργασιμος τυπας και με πολυ καλα αποτελεσματα.Προσωπικα τον συστηνω.

Eυχαριστω παρα πολυ για την πολυτιμη πληροφορια και βοηθεια φιλε μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασε και αυτό που είχα ποστάρει παλιότερα αν θες:

 

http://www.noiz.gr/index.php?action=articles;sa=view;article=719

www.youtube.com/channel/UCelzEAB-vToaDU1y4jeUQpg

www.facebook.com/groups/garagevibe/ www.facebook.com/revoltedmasses http://vaggelisrevolted.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασε και αυτό που είχα ποστάρει παλιότερα αν θες:

 

http://www.noiz.gr/index.php?action=articles;sa=view;article=719

 

Ευχαριστω πολυ.

Το ειχα ξαναδιαβασει παλιοτερα απλα δεν ηθελα να μπω στην διαδικασια να το κανω εγω λογο ελλειψης χρονου.Αρχιζω και βρισκω ακρη τελικα σιγα σιγα...

Σας ευχαριστω πολυ για την ανταποκριση και τον χρονο σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Φίλε για κοπή demo και για 200 κομμάτια: κάντο μόνος σου! ;)

Ειλικρινά δεν αξίζει το κόπο να πας σε κανένα επαγγελματία, θα σε γδάρουν.

200 κομμάτια με λίγη υπομονή και μεράκι τα κάνεις και πολύ πιο όμορφα και εξαιρετικά φθηνά.

Το έχω κάνει με 2 υπολογιστές και χαλαρά μέσα σε 10 μέρες.

Θέλει βέβαια δουλειά για το εξωφυλάκι αλλά υπάρχουν έξυπνες ιδέες, ρώτα σε κάποιο καλό μαγαζί με φωτοτυπίες. Και είναι και fun δουλειά να μαζευτείς με τη μπάντα και να τα κάνεις με το χέρι και με πολλές μπύρες! ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια μην μπερδευτε τον επαγγελματια σχεδιαστη με τον πονεμενο καλλιτεχνη.

Οταν πατε σε καλο γραφιστα θα παρετε καλη δουλεια, γιατι ο γραφιστας δεν προσπαθει να "κανει τεχνη", προσπαθει να δημιουργησει προιοντα που θελει να τα αγορασει το κοινο του πελατη του.

 

 

ειπες για demo, στο οποιο ομως θελεις και artwork

Μπορει να υπολογισεις το κοστος ως εξης:

http://gda.gr/node/189

 

εαν απευθύνεις σε επαγγελματια σχεδιαστη, θα σου αναλαβει και τα παρακατω βηματα, που αναφερω εν ταχει:

 

σχετικα με την εκτυπωση του δισκου:

Η σωστη και αριστα ποιοτικα λυση ειναι μεταξοτυπια. Υπαρχουν και λυσεις χαμηλοτερη ποιοτητας (θαμπα χρωμματα, το μελανι χανει την ενταση του, δεν προστατεύει τον δισκο)

 

σχετικα με την εκτυπωση του δισκου:

η επαγγελματικη λυση ειναι επαγγελματικα copier, που εκμηδενιζουν την πιθανοτητα λαθους. Προσωπικα εχω δει ελαχιστα λαθη (1/1000%), τα οποια φυσικα εντοπιζει το συστημα και τα αποριπτει.

 

σχετικα με το εκτυπωση του χαρτιου

εαν δεν πας σε επαγγελματια, απλα αποφυγε οποιοδηποτε εχει κατι που σου θυμιζει φωτοτυτικο. Ναι ολα ειναι laser εκτυπωτες, αλλα η ποιοτικη διαφορα ειναι χαος ενω η διαφορα στο κοστος μικρη, ειδικα εαν σκεφτεις οτι η ποιοτητα ευκολα θα κερδισει τον πελατη.

 

δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο, ρωτα οτι θες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σου φιλε για το artwork αν θελεις τσεκαρε το blog αυτου του γραφιστα. Εχω δει δουλειες του απο κοντα (posters,t-shirts,artwork) και ειναι καταπληκτικες imho.

 

http://admczeroseven.blogspot.gr/p/galleria.html

Of those who say nothing, few are silent...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σου φιλε για το artwork αν θελεις τσεκαρε το blog αυτου του γραφιστα. Εχω δει δουλειες του απο κοντα (posters,t-shirts,artwork) και ειναι καταπληκτικες imho.

 

http://admczeroseven.blogspot.gr/p/galleria.html

Aυτος βγαζει και Τ-shirt η ειναι μονο σχεδιαστης φιλε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

σχετικα με την εκτυπωση του δισκου:

Η σωστη και αριστα ποιοτικα λυση ειναι μεταξοτυπια. Υπαρχουν και λυσεις χαμηλοτερη ποιοτητας (θαμπα χρωμματα, το μελανι χανει την ενταση του, δεν προστατεύει τον δισκο)

 

σχετικα με την εκτυπωση του δισκου:

η επαγγελματικη λυση ειναι επαγγελματικα copier, που εκμηδενιζουν την πιθανοτητα λαθους. Προσωπικα εχω δει ελαχιστα λαθη (1/1000%), τα οποια φυσικα εντοπιζει το συστημα και τα αποριπτει.

 

σχετικα με το εκτυπωση του χαρτιου

εαν δεν πας σε επαγγελματια, απλα αποφυγε οποιοδηποτε εχει κατι που σου θυμιζει φωτοτυτικο. Ναι ολα ειναι laser εκτυπωτες, αλλα η ποιοτικη διαφορα ειναι χαος ενω η διαφορα στο κοστος μικρη, ειδικα εαν σκεφτεις οτι η ποιοτητα ευκολα θα κερδισει τον πελατη.

 

δεν μπορω να σκεφτω κατι αλλο, ρωτα οτι θες

Μιλησες για μεταξοτυπια!Αυτο απο οτι ξερω ειναι ειδος εκτυπωσης για Τ-shirt !!Τι δουλεια εχει στην εκτυπωση του δισκου?Του cd ?Καπου με εκαψες τωρα με αυτο!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου