Προς το περιεχόμενο

Νέο stage πιάνο!



Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν είναι ενθαρρυντικά τα reviews στα internets όμως !!!

 

Άσχετο αλλά το μοναδικό μέρος που έχει ακόμη το SP250 είναι ο Γερμανός ο Θωμάννος !!!

 

....

...

..

.

 

 

KURZWEIL SP4-8 .... αρρώστησα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 89
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

 

 

KURZWEIL SP4-8 .... αρρώστησα!

 

 

Χτύπα το! Μια ζωή την έχουμε, ούτε για δοκιμή μην πας  ;D χτύπα το όπως είναι, έτσι και αλλιώς με το maudio που παιδεύεσαι τώρα, όποιο και να πάρεις εξωγήινο θα σου φανεί, θα χαμογελάς ως τα αυτιά, θα παίζεις μέχρι να βγάλεις κάλους  ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru
Ρε Μάνο,

 

Επειδή ΕΙΝΑΙ ευκαιρία... κοίταξα να δω πως να το αγοράσω.

 

Κανένα click to buy, add to cart κοκ... επιπλέον, δε λέει ταχυδρομικά έξοδα για το πιάνο από Γερμανία.

 

Άσε τώρα... απαράδεκτοι! Άσχετοι είναι αυτοί οι Γερμανοί τελικά! Ούτε ένα webshop σωστό δε μπορούν να κάνουν.. Αϊ συχτειρ τελικά!  :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Χτύπα το! Μια ζωή την έχουμε, ούτε για δοκιμή μην πας  ;D χτύπα το όπως είναι, έτσι και αλλιώς με το maudio που παιδεύεσαι τώρα, όποιο και να πάρεις εξωγήινο θα σου φανεί, θα χαμογελάς ως τα αυτιά, θα παίζεις μέχρι να βγάλεις κάλους  ;D ;D

 

+1000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτύπα το!

Δεν μπορώ δυστυχώς, αλλά τρελάθηκα στα βίντεο στον γιουτούμπη που το χάζευα.

 

Σήμερα πήγα στην Casio. Μ'άρεσε το Πριβιάκι. Νομίζω ότι τα πλήκτρα του είναι πιο "σκληρά" και από το πιάνο της δασκάλας μου.... πράγμα που θα κάνει τα δάχτυλα μου να "γυμναστούν". Απλό βέβαια, του λέιπουν οι line out έξοδοι ήχου (έχει μόνο γι ακουστικά), το interface είναι απλούστατο και χωρίς τα μπλιμπλίκια του Yamaha, το οποίο θα το δω αύριο με την δασκάλα μου.

 

Το demo κομμάτι, μάλιστα, μου το δίνει 500€ (αντί 650€ καινούργιο). Η ευγενέστατη κοπέλα εκεί είπε οτι "δεν έρχονται και πολλοί για να δοκιμάσουν τα πιάνα".... κι έγνευσε στα ρολόγια. Είχε κι ένα κόκκινο πάνω σε ένα τραπέζι που υποθέτω θα έχει παιχτεί ακόμη λιγότερο απο το μαύρο που ήτανε στο stand του με καρεκλάκι.

Αξίζει να πάρω demo, τι λέτε; Εμένα μου φάνηκε ΟΚ και τα πλήκτρα που είδα, χωρίς να "ρετάρουν" ή να έχουν πολλές γρατσουνιές ή κάτι τέτοιο.

 

Το KURZWEIL θα το πάρω κάποια στιγμή... απλά όχι τώρα... και αυτά να σας πω, η σύζυγος με σπρώχνει για κάτι καλύτερο, αλλιώς θα έμενα με το m-audio μου και το πιάνο της δασκάλας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το demo κομμάτι, μάλιστα, μου το δίνει 500€ (αντί 650€ καινούργιο). Η ευγενέστατη κοπέλα εκεί είπε οτι "δεν έρχονται και πολλοί για να δοκιμάσουν τα πιάνα".... κι έγνευσε στα ρολόγια. Είχε κι ένα κόκκινο πάνω σε ένα τραπέζι που υποθέτω θα έχει παιχτεί ακόμη λιγότερο απο το μαύρο που ήτανε στο stand του με καρεκλάκι.

Αξίζει να πάρω demo, τι λέτε; Εμένα μου φάνηκε ΟΚ και τα πλήκτρα που είδα, χωρίς να "ρετάρουν" ή να έχουν πολλές γρατσουνιές ή κάτι τέτοιο.

Αν μου έδιναν κανονική εγγύηση εγώ θα το έπαιρνα. Ειδικά αν σου δώσουν το κόκκινο που όπως αναφέρεις είναι πιο καινούργιο.

Σημαντικό: να παίξεις όλα τα όργανα με παρόμοιες συνθήκες, π.χ. μην παίξεις κάποιο ξεκούραστος και σε κάποιο άλλο πας κουρασμένος γιατί θα δεις διαφορές που δεν υπάρχουν. Δες και το Yamaha και μένει το SP250.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Μιάς που θα πας να παίξεις το Yamaha, ζήτησε να παίξεις και σε κάποιο ηλεκτρονικό πιάνο ακριβότερο - μεγαλύτερης σειράς. Αμέσως μετά παίξε και σε ένα κλασικό πιάνο, έχουν εκεί. Απλά για να έχεις ένα μέτρο σύγκρισης με την πραγματικότητα, αίσθηση - ανταπόκριση κλαβιέ, ήχο, πεντάλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιάς που θα πας να παίξεις το Yamaha, ζήτησε να παίξεις και σε κάποιο ηλεκτρονικό πιάνο ακριβότερο - μεγαλύτερης σειράς. Αμέσως μετά παίξε και σε ένα κλασικό πιάνο, έχουν εκεί. Απλά για να έχεις ένα μέτρο σύγκρισης με την πραγματικότητα, αίσθηση - ανταπόκριση κλαβιέ, ήχο, πεντάλ.

Πολύ σωστό, Από την σύγκριση θα καταλάβεις πολλά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ σωστό, Από την σύγκριση θα καταλάβεις πολλά!

 

Αν έχει τίποτα τέτοιο πάντως μην το δοκιμάσεις. Θα απελπιστείς.

 

concert_grand_model_d.png

 

 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιάς που θα πας να παίξεις το Yamaha, ζήτησε να παίξεις και σε κάποιο ηλεκτρονικό πιάνο ακριβότερο - μεγαλύτερης σειράς. Αμέσως μετά παίξε και σε ένα κλασικό πιάνο, έχουν εκεί. Απλά για να έχεις ένα μέτρο σύγκρισης με την πραγματικότητα, αίσθηση - ανταπόκριση κλαβιέ, ήχο, πεντάλ.

 

+1000

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου