Προς το περιεχόμενο

Μία βοήθεια για αγορά Tele


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φίλε καλόπαιχτη και συγχαρητήρια που δεν πήγες σε επιλογή συναρμολόγησης μιας και αυτοί που δεν πετάνε τα λεφτά τους γνωρίζουν ότι τη custom την.....

 

[move]ΠΑΝΤΡΕΥΕΣΑΙ[/move]

 

 

 

Υγεια και καλα παιξιματα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Aυτη που διαλεξες παντως εχει 43mm μπρατσο σε αντιθεση με τα 42αρια που εχει συνηθως η Φενδερ. Απο περιεργεια τι αλλες κιθαρες εχεις? Υποθετω οτι κατεληξες σε αυτα τα specs με βαση καποιο αλλο μπρατσο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Fender εχει και τα δυο "μεγεθη" nut width ,οι vintage style κιθαρες της εχουν 1 5/8" & οι μοντερνες 1 11/16"...βεβαια μιλαμε για μια ...διαφορα...της ταξης του 0,8 του ΧΙΛΙΟΣΤΟΥ.... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτη που διαλεξες παντως εχει 43mm μπρατσο σε αντιθεση με τα 42αρια που εχει συνηθως η Φενδερ. Απο περιεργεια τι αλλες κιθαρες εχεις? Υποθετω οτι κατεληξες σε αυτα τα specs με βαση καποιο αλλο μπρατσο

 

Το πάχος του μπράτσου δεν με πειράζει, φαντάσου ότι πάιζω με μία custom με μπράτσο Eric Johnson Strat copy, αλλά δεν έχω πρόβλημα και με το λεπτο U της ESP. Το μεγαλύτερο θέμα μου είναι τα τάστα.. Εκεί καταλαβαίνω διαφορά στην ευκολία ή όχι όταν παίζω. Τα xjumbo της ESP είναι όνειρο πχ. Γενικά παίζω άνετα με οτιδήποτε μπράτσο απο νορμαλ μέχρι χοντρο/παλούκι/ρόπαλο κτλ. Δεν μπορώ καθόλου τα λεπτά στιλ wizard και της musicman jp (τρομερή κιθάρα κατα τα άλλα). Από κιθάρες έχω πολύ πράγμα, με αυτές που παίζω είναι μία clapton strat με αλλαγμένα τάστα σε jumbo, την custom μου και μία ESP KH2. Έχω και κάποιες Gibson αλλά δεν βολεύουν οι ρουφιάνες...

 

•βασικά σου απαντάω ότι να ναι :) άλλο καταλαβα.. Δεν θα έχω θέμα με το πλάτος του μπράτσου, παίζω από jackson μέχρι musicman δεν είχα θέμα ποτέ. Είμαι βολικο αγόρι.. :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σου ειπε για ΠΑΧΟΣ μπρατσου αλλα για ΦΑΡΔΟΣ nut... :)

 

Απο τη στιγμη που χρειαζεσαι μεγαλα τζαμπο ταστα,εκανες την καλυτερη επιλογη.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Fender εχει και τα δυο "μεγεθη" nut width ,οι vintage style κιθαρες της εχουν 1 5/8" & οι μοντερνες 1 11/16"...βεβαια μιλαμε για μια ...διαφορα...της ταξης του 0,8 του ΧΙΛΙΟΣΤΟΥ.... ;D

Δε διαφωνω, απλα εγω αυτο το 0.8 το καταλαβαινω στο χερι μου και δε με βολευει και πολυ, γι' αυτο και εδωσα την Ibanez μου. Αν ξαναεπαιρνα Ibanez θα διαλεγα του Satriani που μονο αυτη εχει 42αρι nut  ;)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Παιδιά ευχαριστώ πολύ, λογικά μέσα στον μήνα θα την έχω στα χέρια μου!

Ενημερωσε μας για την αγορα σου οποτε μπορεσεις,πως σου φαινεται κ.τ.λ.

 

Υ.Γ.Την κιθαρα που λες οτι παιζεις (με του eric johnson copy μπρατσο) την εχω ερωτευθει απο την στιγμη που την επιασα στα χερια μου  ;)

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενημερωσε μας για την αγορα σου οποτε μπορεσεις,πως σου φαινεται κ.τ.λ.

 

Υ.Γ.Την κιθαρα που λες οτι παιζεις (με του eric johnson copy μπρατσο) την εχω ερωτευθει απο την στιγμη που την επιασα στα χερια μου  ;)

 

Δεν έχει έρθει ακόμα, την περιμένω τέλη του μήνα. Όταν την έχω θα σου πω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου