Προς το περιεχόμενο

Επισκευή ηλεκτρικού πιάνο kawai


kosh

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έπεσε στα χέρια μου ένα kawai cn370 ηλεκτρικό πιάνο τύπου clavinova. Ένα πλήκτρο έκανε έναν ενοχλητικό ήχο στο πάτημα, επομένως άνοιξα το αποσυναρμολόγησα, έβγαλα το πλήκτρο και το καθάρισα εκεί που έκανε επαφή με το μηχανισμό με το σφυράκι γιατί είχε μια κολλώδη ουσία. Το πρόβλημα αυτό λύθηκε αλλά δυστυχώς δημιουργήθηκε ένα άλλο: Όταν πατάω το συγκεκριμένο πλήκτρο τις κάποιες φορές ο ήχος βγαίνει κανονικά και κάποιες φορές πνιγμένος. Έχετε κάποια συμβουλή πριν το ξαναλύσω για το τι να κοιτάξω? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχετε κάποια συμβουλή πριν το ξαναλύσω για το τι να κοιτάξω?   

Ναι: να μην το ξαναλυσεις και να το πας σε καποιον τεχνικο να στο κοιταξει.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ιδεα δεν εχω, κανε λιγο υπομονη και θα σου απαντησει καποιος αλλος που ειναι απο τα μερη αυτα. Απλα εσυ μη το πειραζεις γιατι μπορει να του προξενησεις περισσοτερη ξημια απ'οτι εχει τωρα. 8)

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά δεν κρατήθηκα  ;D. Ένα αυτοκόλητο λαστιχάκι που στην επαφή πλήκτρο-βάση σφυράκι είχε αποκτήσει βαθούλωμα απο δική μου υπαιτιότητα. Του άλλαξα φορά αφού είναι συμμετρικό, και τώρα είναι δουλεύει τέλεια. Στάθηκα τυχερός  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου