Προς το περιεχόμενο

maxon sd9/od9 schematics?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξαναψάξε με το όνομα Ibanez tubesreamer και Ibanez sonic distortion... 8)

 

Αυτά τα πεταλάκια κατασκευάστηκαν απο τη Maxon και κυκλοφόρησαν με το όνομα της Ibanez, για κάποιο λόγο μετά απο κάποια χρόνια διασπάστηκαν ή κάτι τέτοιο...nevermind...

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδή είναι ολόιδια ακριβώς; και τα τσιπάκια που χρησιμοποιούν;

και αυτά που ακούμε κατά καιρούς ότι π.χ. το screamer της maxon ακούγεται καλύτερα από αυτό της ibanez κ.λπ. πού στηρίζονται;

 

btw, για τους τυχόν ενδιαφερόμενους:

sonic distortion http://www.generalguitargadgets.com/index.php?option=content&task=view&id=66&Itemid=98

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ τα έχω διαδώσει όλα...χαχαχα :lol:

 

Εσύ ξέρεις τι ακούγεται καλύτερα...φτιάχτο λοιπόν και κούρδισέ το στα μέτρα σου. Είναι αλήθεια ότι η Maxon χρησιμοποιεί καλύτερης ποιότητας υλικά από την Ibanez αλλά αυτό δεν σημαίνει απαραίτητα ότι έχει καλύτερο ήχο, ούτε δικαιολογεί και την τριπλάσια τιμή...

 

Γενικά για το Tubescreamer "βρωμά" ο τόπος απο μετατροπές, οπότε του κάνεις ότι θες...

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις ακουσει κανενα απο αυτα?

εχεις φτιαξει κανενα?

κ κατι τελευταιο ...τα εξωτερικα κουτια για τα fx που μπορεις να προμηθευτεις εδω ελλαδα εχει κανεις ιδεα?

-=Dream Within A Dream=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις ακουσει κανενα απο αυτα?

εχεις φτιαξει κανενα?

κ κατι τελευταιο ...τα εξωτερικα κουτια για τα fx που μπορεις να προμηθευτεις εδω ελλαδα εχει κανεις ιδεα?

ούτε τα 'χω ακούσει ούτε έχω φτιάξει τίποτα... απλά ψάχνω για σχέδια και μόντες τα οποία προωθώ στον προσωπικό μου ηλεκτρονικό για υλοποίηση :lol:

για τα εξωτερικά κουτιά εγώ δεν ξέρω να σου απαντήσω, υπάρχουν ωστόσο εδώ στο νόιζ λαμπροί και φερέλπιδες νέοι κατασκευασταί που θα σου πουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα κουτια εδω στην ελλαδα εχω βρει σε ενα καταστημα με ηλεκτρονικα το φανο που βρησκετε στη σολομου στα εξαρχεια περιπου στο υψος του πολυτεχνειου και ειναι και σχετικα φθηνα :wink:

Practice cures most tone issues - John Suhr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 χρόνια αργότερα...

Ξεθαβω λοιπον το θεμα μετα απο 5 χρονια!! Λοιπον φτιχνω ενα sd9 αλλα οπως λεει ο stanley το ibanez sd9 με το maxon sd9 εχουν διαφορετικο κυκλωμα.. μπορει να σχεδιασε και το 2 η maxon αλλα εχουν διαφορετικο ηχο και κυκλωμα... δεν μπορω να βρω το ακριβες schematic του maxon το μονο που βρηκα ειναι αυτο.. http://www.thegearpage.net/board/showthread.php?t=713314 Στη φωτο βλεπουμε οτι το κυκλωμα του maxon εχει πολυ λιγοτερα parts... Εχει κανεις schematic η εστω ξερει κανεις τις διαφορες του maxon?? κανενα mod ibanez to maxon sd9??? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου