Προς το περιεχόμενο

προβλημα με Fender κουρδιστηρι


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα :)

 

εχω αυτο το κουρδιστηρι

 

fender_PT100.jpg

 

πηρα το συγκεκριμενο πριν απο καιρο απο αγγελια γιατι εχει το πλεονεκτημα για μενα οτι μπορει να ειναι ανοιχτο και να κουρδιζεις χωρις να κανει mute το σημα.

 

ελα μου ομως που πριν λιγες βδομαδες ξεκινησε να μου βγαζει ενα βομβο.

οταν το κλεινω ο βομβος σταματαει. δεν θελω να το κλεινω ομως θελω να ειναι συνεχεια ανοιχτο.

 

1) ειναι πεταλι που μπορει να μπει χερι?

 

2) περα του εαν διορθωνεται το προβλημα θα μπορουσα να βγαλω εκτος λειτουργιας τον ποδοδιακοπτη? να ειναι μονιμα ενοιχτο απο την στιγμη που το βαζω στο ρευμα.

 

ευχαριστω :)

 

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σάκη δεν ξέρω αν μπαίνει ..."νυστέρι" σ' αυτό, αλλά μου φαίνεται οτι ο buffer που έχει μέσα για να στέλνει το μέρος του σήματός σου στο κουρδιστήρι πρέπει να έχει καποιο θεματάκι. θα μπορούσε να είναι ένας ηλεκτρολυτικός πυκνωτής που ...λάλησε.

 

Βέβαια η όλη κατασκευή μου δείχνει οτι το κύκλωμα θα πρέπει είναι τεχνολογίας smd κι αυτό είναι λίγο δύσκολο στο πείραγμα...

 

Μήπως να μιλουσες με το Στόλλα?

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σάκη δεν ξέρω αν μπαίνει ..."νυστέρι" σ' αυτό, αλλά μου φαίνεται οτι ο buffer που έχει μέσα για να στέλνει το μέρος του σήματός σου στο κουρδιστήρι πρέπει να έχει καποιο θεματάκι. θα μπορούσε να είναι ένας ηλεκτρολυτικός πυκνωτής που ...λάλησε.

 

Βέβαια η όλη κατασκευή μου δείχνει οτι το κύκλωμα θα πρέπει είναι τεχνολογίας smd κι αυτό είναι λίγο δύσκολο στο πείραγμα...

 

Μήπως να μιλουσες με το Στόλλα?

 

ευχαριστω! το πεταλι ειναι παλιο οποτε δεν θα υπαρχει εγγυηση και δεν θελω να μπλεξω με τον στολλα.

 

τωρα εαν δεν μπαινει νυστερι..... :(

A musician who is travelling with the old blues while searching the psychedelic groovie sounds of the 60's with his guitar.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου