Προς το περιεχόμενο

Συναυλία κατα της εξόρυξης χρυσού στη Χαλκιδική


ierissiotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προχτές πραγματοποιήθηκε στο στρατόπεδο Παύλου Μελά στη θεσσαλονίκη η μεγαλύτερη συναυλία που έγινε ποτέ στη Θεσσαλονίκη μετά τους U2. Πάνω απο 35.000 κόσμος συγκεντρώθηκε με όπλο την αλληλεγγύη ώστε να σταματήσει η καταστροφή της Χαλκιδικής και γενικα της βόρειας Ελλάδας .Αυτή τη στιγμή βρίσκονται στη φυλακή 4 πολιτικοί κρατούμενοι .Τη συναυλία κάλυψε ζωντανα η ΕΡΤ3.Το MOUGA (MEGA) είπε ότι με το ζόρι ήταν 2000 κόσμος.Τα συμπεράσματα δικά σας.Στη συναυλία πήραν μέρος αφιλοκερδώς

1.Σωκράτης Μάλαμας

2.Αλκίνοος Ιωαννίδης

3.Μελίνα Κανά

4.Παύλος Παυλίδης

5.Χαίνιδες

6.Γιάννης Αγγελάκας

7.Ματούλα Ζαμάνη και η μπάντα του Θαναση Παπακωνσταντίνου

 

 

 

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα αυτά είναι αηδίες. Εγώ κάθε καλοκαίρι κάνω το μπάνιο μου στην παραλία Στρατονίκης που είναι από τις πιο όμορφες μπλαβί παραλίες ενώ στο γυρισμό σταματώ και γεμίζω μπουκάλια νερό από τις γάργαρες πηγές του Νεοχωρίου.

Και ποιο δάσος; Σιγά το δάσος. Τράβα στη Γερμανία να δεις δάση φίλε μου. Όχι σαν τα δικά μας τα μούλικα.

Εξάλλου τους δόθηκαν μόνο 320.000 στρέμματα. Τα υπόλοιπα; Τα υπόλοιπα ανήκουν σε όλους.

 

ο χρόνος αρκετός 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστος!!! Ασε που λενε οτι γεμιζει η θαλασσα αρσενικο και ειναι τοξικο και τετοιες αηδιες!! Καλο ειναι λιγο αρσενικο να μας ανεβαζει τη λιμπιντο και κανει και τα νερα καταπρασινα!!!  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ από την άλλη, θα κλείδωνα το θέμα καθότι εκτίθεται με πολιτική τοποθέτηση (ένεκα και του σκοπού της συναυλίας) για ένα ζήτημα που υπάρχουν και τεκμηριωμένα αντίθετες απόψεις και όχι απλώς σαν ένα μουσικό γεγονός.

 

Όχι ότι είμαι ενάντιος στις συναυλίες κοινωνικών αγώνων. Μια χαρά είναι, πρέπει να γίνονται και μπράβο τους. Καλό θα ήταν να να βλέπαμε βέβαια και συναυλιες κοινωνικών αγώνων και για την συστηματική καταστροφή της Χαλκιδικής από τους κατοίκους της τα τελευταία 20-25 χρόνια ή την απαξίωση της ΕΤ από τους υπαλλήλους της ας πούμε αλλά κι έτσι καλά είναι.

 

Απλώς είναι δεδομένο ότι το thread θα ξεφύγει.....

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτή τη στιγμή βρίσκονται στη φυλακή 4 πολιτικοί κρατούμενοι

 

Αν θυμαμαι περιελουσαν κατι κακομοιρηδες με βενζινη και τους τουλουμιασαν στο ξυλο... ::)

 

anyway...

 

Υπαρχει ΕΙΔΙΚΟΣ χωρος για ΠΟΛΙΤΙΚΕΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ.

 

Λεγεται ESPRESSO & μπορειτε να γραφτειτε επικοινωνώντας με τον YAMETH.

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

audiokostas τι εννοεις συστηματική καταστροφή της Χαλκιδικής απο τους κατοίκους της εδώ και 20-25 χρόνια ? Δε σε πιάνω ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχει ΕΙΔΙΚΟΣ χωρος για ΠΟΛΙΤΙΚΕΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ.

 

Λεγεται ESPRESSO & μπορειτε να γραφτειτε επικοινωνώντας με τον YAMETH.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου