Προς το περιεχόμενο

Νεες Fender vintage HR


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απ' ό,τι βλέπω αποσύνδεσαν τις hot rod από τις αντίστοιχες american vintage. Φαντάζομαι διότι αν ο ασθενής είχε ήδη μια avri 62 π.χ. κατά πάσα πιθανότητα δε θα έπαιρνε και την αντίστοιχη hot rod και τούμπαλιν. Τώρα που ονομάζονται αλλιώς τις θέλουμε ΟΛΕΣ. ;D

 

 

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη ειμαι ευτυχης κατοχος μιας tele hot rod '52,ναι θα ηθελα να δω την διαφορα μεταξυ των δυο neck μαγνητων.Ολα τα αλλα ειναι μικροδιαφορες.

Το radius που εχει η δικια μου ειναι 9.5 και κανει μια χαρα την δουλεια του δiνοντας την δυνατοτητα να σηκωσεις τριημιτονιο οπουδηποτε ,οποτε το compound radius καλο ειναι αλλα δεν χαλασε κι ο κοσμος.

Το μπρατσο της ειναι D (οχι σαν της Nocaster) αλλα πολυ καλυτερο απο τις φλιδες των '90ς,και στα ηλεκτρικα ως γνωστον κανεις οτι γουσταρεις.Π.χ.Σε μια Esquier που εχω με εναν μαγνητη εχω 4 ηχους ,ποσο μαλλον με 2  ;).

Τα lock κλειδια επισης κατα την γνωμη μου -και το χερι μου- στην tele που δεν εχει κινουμενα μερη δεν πολυχρειαζονται (ουτε και στην strat εδω που τα λεμε ,παιζω με floating tremolo και του βγαζω τα ματια και παλι ελαχιστα προβληματα εχω),αλλα αφου τελος παντων τα εχει δεν νομιζω να τα βγαλει κανεις.

Με δυο λογια θελω να δω αν αξιζει να αλλαξω μαγνητη η οχι...! ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με δυο λογια θελω να δω αν αξιζει να αλλαξω μαγνητη η οχι...!

 

OXI ,στο λεω απο τωρα για να μην αγχωνεσαι... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου