Προς το περιεχόμενο

Αγορά μεταχειρισμενου synthesizer - workstation


ex-ΑΓΓΕΛΟΣ

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φίλε foxxx το σκέφτηκα και νομίζω είναι λίγο παγίδα η αγγελία ζητήσεις μιας και βάζεις εσύ τιμή.. θα βάλω όμως γιατί έτσι που πάω δε θα παρω ποτέ workstation.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 444
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Αν το βιάζεσαι και δεν βρεις κάνα μεταχειρισμένο MOX ή κάνα PC3LE μπορείς να πάρεις το MOX6 καινούργιο από musicstore που σου πρότεινε ο φίλος παραπάνω και είναι και εντός budget και θα είναι και του κουτιού, το LE6 βγαίνει 100ευρώ πάνω καινούργιο πάλι από musicstore.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το pc3 le το εχω πιασει στα χερια μου και μπορω να σου πω οτι η αισθηση ηταν πολυ ωραια στη κλαβιερα του αλλα θα προτιμουσα το mox γιατι ειναι προσωπικα πολυ πιο κοντα στα θελω μου αλλα εχω το motif es ζευγαρι μαζι με το yamaha cs6x στα οποια παιρνουν απο 3 καρτες επεκτασεις και ειμαι καλημενος  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που βλεπεις ειναι RETOURE, δηλαδη το οργανο ειναι επιστροφης, καποιος το αγορασε δηλαδη καινουργιο και για διαφορους λογους το επεστρεψε πισω στο Music Store, και γι αυτο το καταστημα το εχει σε χαμηλοτερη τιμη. Συνηθως τα RETOURE οργανα ειναι ολοκαινουργια και χωρις προβληματα με full εγγυηση, πολλες φορες δε δεν εχει ανοιχτει ουτε καν το κουτι. Ενα καινουργιο ΜΟΧ6 στο Music Store κοστιζει αυτη τη στιγμη 767€.

Αν περιμενεις μπορει να κατεβει κι αλλο η τιμη του. Αν δεν θες να περιμενεις, βρες ακομα...67€ και αγορασε το, αφου ηδη διαθετεις 700€.

 

Οσο για το Μ50, ειναι εξαιρετικο synth/workstation με εξαιρετικο ηχο. Ακου και το παρακατω demo.

 

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις δικιο waterfall τωρα το ειδα καλυτερα οκ.

 

Οσο για το m50 επειδη το ειχα τα μονα + που εχω να του δωσω ειναι ο ογκος του και η μηχανη του κατα τα αλλα ειναι οντως πολυ ψευτικο καλυτερα να το ειχαν βγαλει σε rack.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλό μπορεί να είναι το mox  ρε παιδιά? Δεν ήξερα ότι παίρνει και επεκτάσεις.. Κακός ΠΥ είμαι και μακριά και δεν μπορώ να τα δοκιμάσω... Τα βασικά για μένα είναι να μπορώ να φτιάχνω τον ήχο που θέλω πάνω στο workstation να έχει καλό ήχο και να φιλικό στον  χρήστη αλλά και με συνδέσεις σε pc..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω επειδη ακομα το εχω θα ελεγα οτι δεν ειναι καθολου "ψευτικο", Mr Foxxxxxxxxx. Μη μπερδευεις το μαλακο πληκτρολογιο με την "ψευτικη" κατασκευη. Κατασκευη η οποια ειναι μισο μεταλλο και μισο πλαστικο, σε αντιθεση με του ΜΟΧ που ειναι ολο πλαστικο, και του οποιου την αισθηση προσωπικα την βαζω στα μειον του οργανου.

 

@Αγγελος, το ΜΟΧ δεν παιρνει επεκτασεις, αλλα αυτο δεν ειναι προβλημα, το synth ειναι απο μονο του "τουμπανο". Eχει ενσωματωμενη sound card και ειναι ιδανικο για συνδεση σε PC.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό δε θέλω να έχει το όργανο.. Την αίσθηση του ερασιτεχνικού... Αλλά Θάνου πεις με 700 ευρώ τι θες και σει.. Δε ξέρω θα περιμένω ακόμα λίγο μήπως βρω κάτι καλύτερο... Ίσως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Foxxx, θες να σου πω που γραφω την γνωμη της "πλειοψηφιας"? Αντε να μη σου πω... :P

Η οποια "πλειοψηφια" δεν ξερει να ξεχωριζει ενα μαλακο πληκτρολογιο απο ενα ψευτικο.

 

Αυτό δε θέλω να έχει το όργανο.. Την αίσθηση του ερασιτεχνικού... Αλλά Θάνου πεις με 700 ευρώ τι θες και σει.. Δε ξέρω θα περιμένω ακόμα λίγο μήπως βρω κάτι καλύτερο... Ίσως...

Για πες μας τι εννοεις με το "αίσθηση του ερασιτεχνικού" γιατι δεν σε πιανω. Οσο για το "με 700 ευρώ τι θες και σει", να πας να δεις απο κοντα το Waldorf Blofeld το οποιο ειναι απο τα πλεον Τοp synths της αγορας ανεξαρτητου τιμης, κοστιζει 700€ και η κατασκευη του ειναι σαν τανκ. Αν αγοραζεις synth με βαση την τιμη του, εχασες.

Specs talks, M🐮🐮gs walks

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου