Προς το περιεχόμενο

gretsch guitars


Προτεινόμενες αναρτήσεις

hello,

ξέρουμε τπτ "περισσότερο" για τους μαγνήτες των gretsch?

επίσης είδα αρκετές να είναι overpriced, πέραν από ιστορικούς υπάρχει άλλος πρακτικός/πραγματικός λόγος?

εντάξει τζάμπα σας πρήζω, δεν σκέφτομαι να πάρω άμεσα, απλά ψάχνω περισσότερες πληροφορίες

θα το κοιτάξω και μόνος μου, αλλά προς το παρόν έχει πραγματικά πάρα πολλά μοντέλα για να τα ψάξω όλα ή να τα κατηγοριοποιήσω άμεσα στο μυαλό μου

ότι ξέρετε λοιπόν :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Η συζητηση εχει πολυ ψωμι...για αρχη σου λεω μονο οτι οποιαδηποτε καινουργια Gretsch παρεις (γιαπωνεζικη βεβαια) ειναι ΔΡΑΜΑΤΙΚΑ καλυτερη απο οποιαδηποτε παλια & βιντατζ (ειχα 2-3) τοσο απο πλευρας κατασκευης οσο και φινιρισματος/λεπτομερεια.

 

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι πρεπει να παρεις μια που να εχει ειτε απο τη μανα της ειτε απο το εργοστασιο μαγνητες TV JONES αλλοιως ειναι για πεταμα οι στοκ μαγνητες.

 

Ηταν παντα πανακριβες κιθαρες και τουλαχιστον με τοση χλιδα που εχουν πανω τους τα αξιζουν τα λεφτα τους,απο www.ebay.com θα τις παρεις σε καλυτερες τιμες.

 

Ο ηχος τους ειναι κλασσικος & ΑΝΕΠΑΝΑΛΗΠΤΟΣ κατα την ταπεινη μου αποψη ο ωραιοτερος ηχος μετα απο αυτον της Τele.. :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει...δεν ειναι και για πεταμα αλλα καταλαβαινω τι λες. :wink:

 

Κατα τα αλλα θα συμφωνησω με τον προλαλησαντα...και θα τονισω ποσο ονειρευομαι τη στιγμη που θα αποκτησω μια Nashville με TV Jones... :roll:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έγινε ευχαριστώ για τις απαντήσεις, έχουν ενδιαφέρον αυτά που γράψατε και μερικά άλλα που βρήκα εν τω μεταξύ, θα το ψάξω και μόνος μου περαιτέρω όπως είπα

όποιος άλλος γνωρίζει τπτ το γράφει, χαλαρά πράγματα

περιέργως δεν είχα συζητήσει με κανέναν για αυτές τις κιθάρες, οπότε άρχισα να ξεψαχνίζω, πιστεύω θα συνεχιστεί το θέμα σιγά σιγά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατα τα αλλα θα συμφωνησω με τον προλαλησαντα...και θα τονισω ποσο ονειρευομαι τη στιγμη που θα αποκτησω μια Nashville με TV Jones... :roll:

 

Εγώ να δείς!

 

 

Αλλά και οι johnson μια χαρά είναι! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω πείρα από τέτοιος κιθάρες...αλλά έπαιξα πριν 2 μέρες με μία gretch του '56...μπορώ να πω ότι με έπιασε ενα δέος πιάνοντας και μόνο ένα τέτοιο όργανο...που άλλωστε είναι και μεγαλύτερο από τον πατέρα μου... :lol:

 

Χάθηκα βέβαια με όλoυς αυτούς τους διακόπτες που είχε πάνω...τι κάνουν όλοι αυτοί ???

www.intravenus.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bασικα τιποτα..... :lol: τις περισσοτερες φορες ειναι εντελως αχρηστοι η εξυπηρετουν κουφα functions... :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Παλι καλα που επεζησε τοσα χρονια η κιθαρα που επαιξες,χειροτερα κατασκευασμενες κιθαρες απο τις παλιες Γκρετς δεν υπάρχουν (εμενα μια μου εμεινε κυριολεκτικα στα..χερια :lol: :lol: :lol: )

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι καινουριες ειναι κορεατικες βασικα, αλλα αυτο δεν σημαίνει οτι δεν ειναι ποιοτικές, κάθε άλλο μάλιστα.

 

τους μαγνητες tv jones δεν τους εχω ακούσει αλλα οι μονοι dearmond είναι παρα πολύ καλοί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανεις λαθος.

 

Οι καινουργιες ειναι ΓΙΑΠΩΝΕΖΙΚΕΣ (σε πολυ υψηλες τιμες) και τα budget μοντελλα ειναι κορεάτικα... :wink:

 

www.gretschguitars.com

 

 

G7594_md.jpg

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου