Προς το περιεχόμενο

Αγορα εξοπλισμου για ηχοληψια φωνης και Καραοκε


panos83

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα.

 

Αυτο που θελουμε  να κανουμε  ειναι  να αγοράσουμε ένα μικρόφωνο και να το συνδέσσουμε με τον IMAC για να ηχογραφουμε φωνητικά (κάποια τραγουδια). Και εκτος απο ηχογραφηση , και για προβα, Δηλαδη να ακουμε δυνατα και καθαρα την φωνη μας απο τα ηχεια (πχ σαν ΚΑΡΑΟΚΕ) ....  

 

 

 

Κάτι φθηνό, όπως καταλαβαίνετε γιατι ειναι πιο πολυ για την πλακα μας δεν θα θελα να ξεπερασω τα 250 ευρω

 

 

 

Απο  εξοπλησμο εχω μονο εναν IMAC , το προγραμμα garageband και ενα μικροφωνο το SURE 58.

 

Διάβασα ότι καλύτερα να πάω σε πυκνωτικό.

 

 

 

πια καρτα ηχου να παρουμε που να υποστηριζει 2 μικροφωνα?  καθως και τι ηχεια?  πρεπει να ειναι ξεχωριστα τα ηχεια που θα παιζουν την μουσικη που θα γραφουμε απο το garageband απο τα ηχεια που θα παιζουν τα φωνητικα?

 

τελος τα ηχεια πρεπει να ειναι τα λεγομενα monitor?

 

 

 

Ευχαριστω πολυ προκαταβολικα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδα πριν λιγο αυτο εδω  http://athensproaudio.gr/live-sound-gr/voice-processors-gr/tc-helicon-voice-live-play-mp75-s3-bundle.html

 

Το οποιο λεει ειναι επεξεργαστης φωνης και με καποια βιντεακια που ειδα μου αρεσαν τα εφφε του.

 

Ηθελα να ρωτησω αυτο λειτουργει αυτονομα?  δηλαδη συνδεεται με το μικροφωνο και τα ηχεια η απαιτει καρτα ηχου η κονσολα?

Ειμαι μπερδεμενος δηλαδη σε πιες περιπτωσεις χρειαζεται η κονσολα και σε πιες η καρτα ηχου για το καραοκε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου