Προς το περιεχόμενο

Refret or not refret;


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω μια χαρα τα βλεπω τα ταστα σου, με τη φυσιολογικη φθορα του χρονου, και ακομα η στιγμη που θα χρειαστεις refret ειναι μακρια. Ειχα κιθαρες με πολλαπλασια ηλικια και τα ταστα σε πολυ πολυ χειροτερη κατασταση και ακομα ειχαν ψωμι. Βιαζεσαι.

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 24
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εγω μια χαρα τα βλεπω τα ταστα σου, με τη φυσιολογικη φθορα του χρονου, και ακομα η στιγμη που θα χρειαστεις refret ειναι μακρια. Ειχα κιθαρες με πολλαπλασια ηλικια και τα ταστα σε πολυ πολυ χειροτερη κατασταση και ακομα ειχαν ψωμι. Βιαζεσαι.

  Γεροντοέρωτας ;D, δεν ξέρω ρε γαμώτο, αλλά αυτή η κιθάρα με ξανάβαλε στην μουσική (που την είχα παρατήσει εδώ και πολλά χρόνια) και ίσως γι'αυτό γίνομαι υπερβολικά "προστατευτικός" ::)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Γεροντοέρωτας ;D, δεν ξέρω ρε γαμώτο, αλλά αυτή η κιθάρα με ξανάβαλε στην μουσική (που την είχα παρατήσει εδώ και πολλά χρόνια) και ίσως γι'αυτό γίνομαι υπερβολικά "προστατευτικός" ::)

 

Να την πας σε σωστό μάστορα και θα σου πει αν χρειάζεται πλανιάρισμα ή όχι.

 

Για refret έχει ακόμα μέλλον.

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tο παλικαρι ειχε εναν suhr DSH στη γεφυρα και ΟΝΤΩΣ ακουγονταν πολυ το τζινγκ...(οπως ακουγονταν και με τα νικελ που ακουσα μετα)

Στη δικη μου κιθαρα που ειναι πιο bright λογω maple ταστιερας δεν ειχε τετοιο θεμα...

Ο μαγνητης μου ειναι ο BK VHII που και παλι εχι πολλα πριμα...

Ο ιδιος τυπος εχει και αλλες suhr με Stainless και του αρεσουν...

Ο DSH παντως δε κολλαγε με τη καμια σε ΑΥΤΗ τη κιθαρα με ΑΥΤΑ τα ταστα...

Ισως και να εχει να κανει με το πως καθονται στο εκαστοτε οργανο...

Η δικη μου δεν αλλαξε σε κατι συγκεκριμενο...ενα μικρο brightness μπορει να εχει αλλα πιο πολυ μοιαζει με το brightness καινουργιων χορδων...που πλεον εχει φυγει και αυτο(η το συνηθισα)...

Εγω εβαλα τα πιο μεγαλα stainless που εχει ο Κουρμπης(εκει εκανα την εργασια)...

Παρα πολυ ευχαριστημενος...

Και απο τη δουλεια και απο το αποτελεσμα...

Αν θελεις να τη δεις και να δοκιμασεις την αισθηση πες μου... ;)

Thanks blackie!Θα σου στείλω πμ να κανονίσουμε.Σαν επένδυση σίγουρα πάντως αξίζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου