Προς το περιεχόμενο

Δεν ξέρω το μοντέλο της Ibanez μου !!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρά στην παρέα,

 

Θέλω την βοήθεια σας.

Σε άσχετη φάση συνειδητοποίησα οτι δεν θυμάμαι το μοντέλο της κιθάρας μου !

Πάνε πολλά χρόνια που την έχω αγοράσει και πραγματικά δεν θυμάμαι.

Γράφει πάνω στα κλειδιά οτι ειναι RG series και μόνο αυτο !

Απο τον σειριακό αριθμό που εχει  βρήκα οτι είναι Japan και οτι είναι μοντέλο του 1999 ( Αν θυμάμαι καλά κάπου τότε την ειχα πάρει)

 

Εχω ψάξει στο google απο τις φωτογραφίες και η μοναδική που βρήκα σαν την δική μου είναι απο εναν τύπο που την πουλάει στο ebay και παρόλα αυτα δεν γράφει το μοντέλο !

 

Σας βάζω και φωτογραφίες οι οποίες είναι του τύπου απο το ebay και είναι η κιθάρα ολόιδια με την δική μου.

 

$%28KGrHqF,!ocFI%2986Rv%28OBSYRfWjpUw~~60_35.JPG

 

$%28KGrHqZ,!ooFJQu,E-0kBSYRe5u2HQ~~60_35.JPG

 

$T2eC16F,!ycFId,8m!kVBSYRfwpCs!~~60_35.JPG

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 29
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Λίγη σημασία έχει.

Μπορείς να την αναγνωρίζεις σαν την κιθάρα που παίζει καλά ή όχι.

Οκ.....Και αμα σου δινανε ενα αμαξι φυσικα αυτο που θα σε ενδιεφερε ειναι απλως αν οδηγιεται καλα και αν σου παθαινε τιποτα και ηθελες κανα ανταλλακτικο θα ελεγες στον μαστορα....."δεν ξερω το μοντελο γιατι εμενα με ενδιαφερει που οδηγιεται καλα" σωστα ?

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ.....Και αμα σου δινανε ενα αμαξι φυσικα αυτο που θα σε ενδιεφερε ειναι απλως αν οδηγιεται καλα και αν σου παθαινε τιποτα και ηθελες κανα ανταλλακτικο θα ελεγες στον μαστορα....."δεν ξερω το μοντελο γιατι εμενα με ενδιαφερει που οδηγιεται καλα" σωστα ?

 

Όταν πηγαίνω τα αυτοκίνητα(και της γυναίκας μου) για service,πολύ θα ήθελα να τους λέω "κοιτάξτε,παιδιά,θα βάλετε αυτά κι αυτά τα ανταλλακτικά,επειδή είναι το τάδε μοντέλο"...Δεν τους το λέω όμως.Θεωρώ ότι αυτοί ξέρουν καλύτερα.

Τέλος πάντων,δεν ήθελα να υποβαθμίσω την ανησυχία του παιδιού.

Καλημέρα. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ibanez RG550 made in Korea

περίοδος 2000-2006 πιθανότατα

(μετά έγιναν DX και φτιάχνονταν στην ινδονησία)

Από τις  φώτο και μόνο έτσι?

Σίγουρα δεν είναι η 320 η 420 και η 370... Οπότε νομίζω πως μάλλον είναι η 550...

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν πηγαίνω τα αυτοκίνητα(και της γυναίκας μου) για service,πολύ θα ήθελα να τους λέω "κοιτάξτε,παιδιά,θα βάλετε αυτά κι αυτά τα ανταλλακτικά,επειδή είναι το τάδε μοντέλο"...Δεν τους το λέω όμως.Θεωρώ ότι αυτοί  ξέρουν καλύτερα.

Τέλος πάντων,δεν ήθελα να υποβαθμίσω την ανησυχία του παιδιού.

Καλημέρα. :)

Σωστα και θεωρεις οτι αυτοι ξερουν καλυτερα γιατι εχουν τις απαραιτητες γνωσεις που θελουν σπουδες για να τις αποκτησεις...Εδω ομως μιλαμε απλα για ενα οργανο στο οποιο μπορει να επεμβει ο ιδιοκτητης,εξου και το παραδειγμα που εφερα πιο πανω  ;) Δεν την υποβαθμισες σε καμια περιπτωση και το 1ο σχολιο που εκανες με βρισκει συμφωνο αλλα ας μην ξεχναμε οτι για να βοηθησουμε καποιον χρειαζεται να "απαντησουμε" και στην ερωτηση του  ;)

 

Τις καλημερες μου και απο μενα  :)

 

Ibanez RG550 made in Korea

περίοδος 2000-2006 πιθανότατα

(μετά έγιναν DX και φτιάχνονταν στην ινδονησία)

Από τις  φώτο και μόνο έτσι?

Σίγουρα δεν είναι η 320 η 420 και η 370... Οπότε νομίζω πως μάλλον είναι η 550...

Νομιζω οι κορεατικες δεν εχουν pickguard

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομιζω οι κορεατικες δεν εχουν pickguard

Η σειρά 550 είναι από τις ελάχιστες που έχει βγάλει η Ibanez με pickguard. Και μέχρι το 2006 τα "φθηνά" μοντέλα της Ibanez ήταν made in Korea

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η σειρά 550 είναι από τις ελάχιστες που έχει βγάλει η Ibanez με pickguard. Και μέχρι το 2006 τα "φθηνά" μοντέλα της Ibanez ήταν made in Korea

Κι ομως κατα πασα πιθανοτητα ειναι japan και οχι Κορεα η κιθαρα σου  ;) και κλεινω προς το 450 ltd  :)

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι ομως κατα πασα πιθανοτητα ειναι japan και οχι Κορεα η κιθαρα σου  ;) και κλεινω προς το 450 ltd  :)

 

Χμμμ αυτό το 450 που έγραψες σαν να μου θυμίζει κάτι!

 

Παιδιά την καλημέρα μου και σας ευχαριστώ για τις έως τώρα απαντήσεις.

Βάση του σειριακού αριθμού μου κ από αυτά που διάβασα κατάλαβα  ότι είναι Japan. Το πρώτο γράμμα που έχει είναι το F και τα επόμενα δύο είναι το 99 που απ ότι διάβασα είναι η χρονολογία.

Όταν θα είμαι σπίτι θα σας γράψω όλο σειριακό αριθμό.

 

Η μόνη διαφορά στην δική μου από αυτή της φωτογραφίας είναι στο χρώμα, η δική μου είναι ένα σκούρο μπλε προς το μωβ και με λίγη πέρλα.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου