Προς το περιεχόμενο

Ibanez RG 320 FM


Προτεινόμενες αναρτήσεις

πολυ καλη κιθαριτσα το μονο που θελει αμεσως αλλαγμα ειναι οι μαγνητες γιατι αυτοι που εχει ειναι για πεταμα...με αλλους μαγνητες πεταει...

I am Calm like a bomb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

εχω παιξει με τουτη!ναι ειναι πολυ καλο και τιμιο αγριο οργανο!και φυσικα φευγουν οι μαγνητες!για τα λεφτα της ειναι πολυ καλη!και με ενα σετακι gfs..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω σου προτεινω emg...81 κ 85 ή 81 κ 60...εγω εχω την rgt42

 

http://www.thomann.de/gb/ibanez_rgt42_dx_bp.htm

 

και με emg σκοτωνει...φυσικα υπαρχουν παρα πολλοι ακομα που ταιριαζουν οχι μονο σε active αλλα εγω δεν εχω να σου προτεινω κατι γιατι δεν το εχω ψαξει σιγουρα θα σου πουν αλλα παιδια...

I am Calm like a bomb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε πολλες ιμπανεζ εχω δοκιμασει πολλους μαγνητες!προτεινω tone zone+air norton και αν βαλεις και push pull ποτενσιομετρα να τους κανεις και μονους πιστεψε με θα παιζεις τα παντα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαιρετώ την παρέα! Κατά τις γιορτές των Χριστουγέννων θα αγοράσω κι εγώ κιθάρα και είμαι ανάμεσα στη συγκεκριμένη Ibanez, και σε μια Jackson dk2m σε άσπρο χρώμα. http://www.thomann.de/gb/jackson_dk2m_dinky_sw.htm

Ποιά η γνώμη σας ? Στην Ibanez θα αλλάξω σίγουρα μαγνήτες, active emg μάλλον. Στην Jackson μπορει και να μην αλλάξω αν μ αρέσουν, έχει τους s.d. td-4 jb (bridge) & sh2n jazz (neck). Με ενδιαφέρει πιό πολύ η ποιότητα του οργάνου. Ευχαριστώ!

 

Υ.Γ Το θεώρησα άσκοπο να ανοίξω καινούργιο ποστ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δύσκολη επιλογή.Η Ibanez μου αρέσει περισσότερο και έχει πιο μοντέρνα specs.Και αν βάλεις όπως λες και EMG θα κάνεις τη δουλειά σου άψογα.Η Jackson είναι Jackson όπως και να έχει όμως. :wink:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου