Προς το περιεχόμενο

Η κριτική στο Νόιζ


RayDTutto

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωραίο Threadάκι φίλε Ray, γουστάρω.

Δεν είναι βέβαια του γούστου μου κάτι τέτοια thread αλλά νομίζω ότι το φτιαξες ωραίο.

 

Το σημείο στην εισαγωγή ειδικά, με τα μονά και τα διπλά bullets και καπάκι italics, τα σπάει.

 

Προσωπικά, ήθελα περισσότερη ανάπτυξη αλλά και έτσι ωραίο είναι.

Σου ξεφεύγει κανας τόνος και κανα κόμμα που και που αλλά λεπτομέρειες.....

Και πάλι μπράβο.

 

Ανέβασε κι άλλα.

 

 

 

Δεν είπες για την υποσημείωση και με πίκρανες πολύ... :(

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 93
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν είπες για την υποσημείωση και με πίκρανες πολύ... :(

Το βλέπω από τα monitor της δουλειάς και δεν βλέπω καλά τις λεπτομέρειες, σόρρυ ρε φίλως.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...

Δυνατοτητες για "εξαντικειμενικευμένη κριτική" υπαρχουν, αλλα εκει ειναι που διαφωνω.

Ή μαλλον προσπαθω να διαφωνησω, γιατι αυτο προσπαθω να αποτιναξω απο πανω μου καποιες ελαχιστες φορες που κολλαω λογω των καταλοιπων ιδιοτητας του μουσικου/μουσικου και οχι του μουσικου/ακροατη που θελω να ειμαι...

 

Παράθεση από: JIMMYPAP στις 13:09 - 04/11/13

Ο μη μουσικος, σε κρινει μοναχα με το αν τον "αγγιξε" αυτο που ακουσε, με τον ενα ή τον αλλο τροπο. Αν συνεβη καποια αλληλεπιδραση βρε αδερφε, αν ηθελε να χορεψει, να κουνηθει, αν ανατριχιασε, αν στενοχωρηθηκε, αν χαρηκε, αν βρηκε καποιο νοημα στο στιχο κλπ.

 

+1

Αυτο παιζει μονο ρολο.

Ας το πετυχω αυτο κι ας με θαψουν ολοι οι κριτικοι του κοσμου για τα φαλτσα μου, τις ασυναρτησιες στο στιχο μου, τα λαθος τοποθετημενα μικροφωνα και την απαραδεκτη μιξη, τα λαθη στη φορμα του ειδους που νομιζουν οτι παιζω κλπ

Πιο πολυ σαν σχολιο σε κομματι μου λοιπον, με ενδιαφερει ενα ειλικρινες, μου αρεσε, δεν μου αρεσε, κι ας μη μπορουν να το δικαιολογησουν. (ακομα καλυτερα)

...

 

Προσπαθω να μεταδωσω σε οσους διαβαζουν το θεμα, την ευκαιρια να μη χασουν ομορφα πραγματα στη ζωη τους, επειδη εμαθαν να ακουν "αυτο" και οχι το "αλλο", να το ακουν "ετσι" κι οχι "αλλιως".

Πραγματα που εχασα κι εγω στην αρχη (πιτσιρικος), οταν ημουν (λιγο) κολλημενος απο συνηθεια.

Εμενα πχ μια μουσικη με κανει και δακρυζω (και δεν ειναι το "ειδος" που εχω μαθει να παιζω, αν και εχει ομοιοτητες) και παιζεται απο "ασχετους" και αυτοδιδακτους μουσικους,  τις περισσοτερες φορες ερασιτεχνες, και που δεν ηχογραφειται με τις καλυτερες των συνθηκων. Πολλες φορες φτανει και το μικροφωνο της καμερας.

 

Respect & Rei ρε συ Δελτα

Κλέψαν το Twang και έμεινε η Tele χήρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Respect και απο μένα. Αυτο βέβαια αφορά την προσωπική μας απόλαυση όπως πολύ ωραία το έθεσε ο Δέλτα66. Μου πήρε κι εμένα πολύ καιρό να απεξαρτητοποιηθώ μια εποχή, για να απολαύσω μουσική.

 

Ενω την άμεση και χωρίς τεχνικές προδιαγραφές αντιδράσεις μπορεί να αποκτήσει ο καθείς στο όποιο Facebook πχ απο ένα μη μουσικό κοινό, αλίμονο αν εδώ είχε την ίδια αντιμετώπιση.

 

Δεν θα υπήρχε αντικειμενικός λόγος να το ποστάρει στο "μικρό" Noiz. Διότι σε μια "συντεχνιακή" παρέα - κοινότητα μιλάμε με όρους ειδικούς που αναφέρονται στην παραγωγική διαδικασία. Και αν προσφέρεται παραγωγική κριτική απο έμπειρους ειδικούς τότε πιστεύω πως κάτι σημαντικό και μοναδικό παίρνει απο τη διαδικασία ο ερωτών.

 

Το πρόβλημα στο ίντερνετ και όχι μόνο εδώ, είναι πως ενω υπάρχει άπειρη πληροφορία, είναι δύσκολο να ξεχωρίσει κανείς αν είναι και έγκυρη. Πρόκειται για το επόμενο βήμα για να δοθεί λύση στην υπερπληροφόρηση του ίντερνετ. Το πως θα είναι σίγουρος κανείς πως ξέρει τι λέει αυτός που τον συμβουλεύει.

 

Μια λύση είναι να ανατρέξει στο προφίλ του και να δει ποιός είναι. Σε τεχνικά θέματα σαν τα δικά μας το τι έχει κάνει κάποιος, μετράει. Αν είναι ανώνυμος όμως, ότι δηλώσει, είναι.

 

Ενας λόγος της επιτυχίας του Facebook ήταν αυτός. Δεν είναι άλλο ένα σάιτ γνωριμιών που ο καθένας δηλώνει πρόεδρος, ανώνυμα. Γι αυτό πιστεύω πως κάποια στιγμή όλα τα έγκυρα σάιτ θα είναι με επώνυμα μέλη. Ποιός ο λόγος να κρύβεσαι πίσω απο μια περσόνα;

 

Ιδανικά λοιπόν πιστεύω πως όλα πρέπει να ξεκινούν απο την καλή πρόθεση για να βοηθήσει κανείς. Κάποιοι επίσης το κάνουν για να τονώσουν το εγώ τους. Το βλέπουμε συχνά.

 

Ο λόγος όμως που υπάρχει το Noiz 15 χρόνια τώρα, σίγουρα δεν είναι γιατί αυτοί υπερτερούν, αλλά γιατί οι περισσότεροι προσφέρουν την άποψη ή γνώση τους με καλή πρόθεση, για να βοηθήσουν.

 

Γι αυτό στα κλιπς πέρα απο το πηγαίο "μου αρέσει" πρέπει να υπάρχει και ένας λόγος παραπάνω που το εξηγεί. Αυτό είναι το σωστό, χωρίς να σημαίνει πως όλοι πρέπει να το κάνουμε.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου