Προς το περιεχόμενο

"Come to me" instrumental short version


cos_dr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Ειναι καλύτερα και απο σέξ με γυναίκα!!!  ;D ;D

 

 

 

 

Έτσι εξηγείται γιατί προσεφέρθεις τόσο αυθόρμητα να με πας ζμπίτιμ εκείνο το βράδυ απ τη μπυροποσία  ;D ;D ;D

 

Το πρωτότυπο δεν το έχω ακούσει, οπότε λέω ότι αυτό που μας έβαλες είναι ένα όμορφο ινστρουμένταλ με κινηματογραφική ατιμόσφαιρα. Τι να σε πω, για τη μίξη και το μάστερινγκ? Δεν κατέω καλά τον ήχο αυτό, αλλά μου δείχνει οκ πλην του ότι οι καταιγίδες, θέλουν λίγο κατέβασμα στην ένταση σε κάποια σημεία.

Η απομίμηση κιθάρας ήταν σε πουλί καλό επίπεδο.

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικα ειναι τζακι , ξυλα που καιγονται. Θα το κοιτάξω samy φιλε μου, ισως να θελει μια προοδευτικοτητα το effect.

 

To link δεν ακουγεται ισως γιατι εχεις firefox, οι τελευταιες εκδοσεις εχουν προβλημα με τον player, ειναι γενικο το κακο, ουτε στον δικο μου ακουγεται παρα μονο με εναν τροπο

 

Αμα μπεις στην αρχικη σελιδα του soundcloud στα δεξια σου εχει μια επιλογη more, εκει μπορεις να διαλεξεις use previous version of soundcloud και μετα θα στα ανοιγει ολα προσωρινα. Αλλιως με αλλους browser θα το δεις

 

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ ωραιο θεμα (του οποιου την υπαρξη αγνοούσα ομολογω), αρτια εκτελεσμενο, και πολυ ψαρωτικος ηχος!

 

Η κιθαρα ακουγεται τρομακτικα ρεαλιστικη.

 

Αν ηθελα να εξαντλησω την κρητικη μου και να γινω πολυ ψειρας ;D θα παρατηρουσα το εξης: Αρχικα με χαλασε λιγο το εκεινο το bend στο 1:33 και λεω "να που ακομα τελικα η τεχνολογια δεν μπορει να κοπιαρει αριστα το οργανο". Ομως το ξανακουσα καθως και τα υπολοιπα bend σου λιγο πιο προσεκτικα και μαλλον το ηθελες ετσι ε? Ειναι πραγματικα πολυ ωραιο σημειο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@starvillian

στην κιθαρα στο παιξιμο εχω προσθεσει δικα μου θεματα που δεν ακολουθουν την original εκδοση , διαφοροποιούνται λικο

 

για να αποδωσει το guitar rig στις προσομοιώσεις πεταλιων , καμπινων και effect οσο καλυτερα μπορεί , αμα χρησιμοποιηθεί με samples κιθαρας παιγμενα απο πλήκτρα , πρεπει το sample να ειναι οσο καλυτερο και ρεαλιστικο γινεται  σε στρωματα τονου, εκφρασης και δυναμικής.

Τα δικα μου samples δεν ειναι και τα καλύτερα, αρα το guitar rig οπως το ακους αποδίδει βασει αυτων, αρα φαντασου οτι μπορει να δωσει και περισσότερα.

 

Ιδιαιτερα αμα χρησιμοποιηθεί κανονικη κιθαρα τα πραγματα ειναι καλυτερα κατι που δεν μπορω να κανω εγω

 

βεβαια ο κιθαριστας μου που το χρησιμοποιει μου εχει παραπονεθεί οτι μπερδευει καποιες φορες σε καποια θεματα που τα πεταλια και οι καμπινες κλπ. τα πραγματικα  δεν συμπεριφερονται ακριβως ετσι και το εχει σε εκτιμηση σε σχεση με τον πραγματικο εξοπλισμο, δεν μπορω να τον αμφισβητησω γιατι δεν εχω γνωσεις περι του θεματος, λογικα θα εχει δικιο και επειδη ξερω οτι ειναι καλος στο οργανο του, τον εμπιστευομαι

Ας πουμε μου λεει γιατι δουλευουμε σε μουσικη πολυ στη συνθεση  σε αλλα κομματια, ασε, τις κιθαρες θα τις βαλω εγω και εσυ ανελαβε την μιξη και τα πληκτρα. Αμα παω να του πω για guitar rig δεν θελει να ακουσει καν. Του δινω τις ιδεες μου και τις παιζει αυτος μετα.

 

παντως δεν ειμαι ενδεικτικο παραδειγμα για να κρινει καποιος αντικειμενικα αν η τεχνολογια μπορει να κοπιάρει αριστα ενα οργανο, άλλοι σιγουρα το κανουν καλύτερα ή και χειρότερα απο εμενα και αυτό ειναι θέμα γνωσεων, δεξιοτητας και εμπειρίας που εχει ο καθενας.

Εγω θελω να πιστευω οτι ειμαι σε αποδεκτό επίπεδο στην προσωμοίωση ουτε ειμαι και ο σούπερ βιρτουόζος στην εκτέλεση..

 

Αν θα με ρωτούσες εμενα τι πιστευω για το θέμα θα σου ελεγα οτι η προσωμοίωση σε πραγματικα οργανα ειναι αν μη τι άλλο αποδεκτη αλλα δεν θα έπαιρνα απόλυτη θέση.

υπάρχουν οπως θα ξερεις πολλές απόψεις και αντιπαραθέσεις για το θέμα απο μουσικούς σε όλον τον πλανητη τις οποιες ομως διαβαζω με ενδιαφερον ανα καιρους γιατι με ενδιαφέρει το θέμα :-)

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θελω να πιστευω οτι ειμαι σε αποδεκτό επίπεδο στην προσωμοίωση ουτε ειμαι και ο σούπερ βιρτουόζος στην εκτέλεση..

 

Αν θα με ρωτούσες εμενα τι πιστευω για το θέμα θα σου ελεγα οτι η προσωμοίωση σε πραγματικα οργανα ειναι αν μη τι άλλο αποδεκτη αλλα δεν θα έπαιρνα απόλυτη θέση.

υπάρχουν οπως θα ξερεις πολλές απόψεις και αντιπαραθέσεις για το θέμα απο μουσικούς σε όλον τον πλανητη τις οποιες ομως διαβαζω με ενδιαφερον ανα καιρους γιατι με ενδιαφέρει το θέμα :-)

 

Αν υπολογίσεις εαυτόν σε σχέση με κάτι ντιτζέιδες, είσαι μάλλον λίγος, όμως αυτοί χρησιμοποιούν πολλάκις λούπες που για μας τους μουσικούς- βάζω και τον εαυτό μου ;D- είναι φάουλ για τον εγωισμό μας  ;D ;D ;D

Εμείς επιδιώκουμε να τα παίξουμε όλα με τα χεράκια μας, ή με τα χέρια άλλων, όσο και να προσπαθήσουμε ο ''ΜΕΤΡΟΝΟΜΟΣ'' και οι γραμμούλες των DAW θα μας είναι σα δασκάλα στη 1η δημοτικού.

Εγώ προς ώρας έτσι αισθάνομαι απέναντι στο ηλεκτρονικό τέρας ;D, όμως που θα με πάει, θα το δαμάσω με το τρόπο μου

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το προσομοίωση με όμικρον γράφεται, αρχισα να χανω τα γραμματικά μου χαρίσματα.....

Αν εξαιρέσεις τα drum loops που και σε αυτα εχω την ταση να επεμβαίνω, κι εγω τα ρυθμικά μου τα φτιαχνω μόνος μου.

 

και να δουλευεις με ετοιμα πραγματα εγω το θεωρω επιστήμη, αλλα οπως ειπες εμεις που εχουμε καταβολες μουσικών οργανων και μουσικής θεωρίας, δεν μπορουμε να παψουμε να ειμαστε εκτελεστες των δημιουργιών μας ή οι δημιουργίες μας να βασίζονται σε εκτελέσεις μας, είτε αυτές βασίζονται σε διασκευές είτε και σε πρωτότυπη σύνθεση.

 

Το εχεις δαμάσει ηδη το τέρας. Και θα δείς οτι σε λιγο θα καταλάβεις οτι αυτό σε δαμάζει, εγω εγινα σκάβος του και ουτε που το κατάλαβα

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Το εχεις δαμάσει ηδη το τέρας. Και θα δείς οτι σε λιγο θα καταλάβεις οτι αυτό σε δαμάζει, εγω εγινα σκάβος του και ουτε που το κατάλαβα

 

Τσακώνομαι ακόμη μαζί του, έχω μέλλον, αλλά επειδή είμαι κυριαρχικός ;D χαρακτήρας θα το δαμάσω, όχι δεν θα με ανασκολοπίσει ένα μηχάνημα, θέλω του αυθεντικό εργαλείου  ;D ;D ;D

 

 

No one wants an alien

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα λογια σας συγκινητικά, με γεμίζουν χαρα και ευχαρίστηση.

Ειναι καλύτερα και απο σέξ με γυναίκα!!!  ;D ;D

Mε γυναίκες όμως;  8)

 

Μ' άρεσε πολύ.

 

 

 

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο αυτο εχω στο μυαλο μου, το σέξ με γυναικα, οσο και να παρω απο αυτο, ποτε δεν θα χορτάσω, καθε χρονο το θέλω πιο πολύ, το ζητάω και όποτε το παίρνω, οσο και να το παίρνω, πάλι δεν μου φτάνει. χαχα

 

Σε ευχαριστώ Νέστωρ!!

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O ηχος του πιανου δεν με αρεσε και δεν το απολαυσα οσο πιστευω οτι θα μπορουσα με ενα πιο "ζεστο" πιανο.

Η κιθαρα με αποτελειωσε.

 

Το soundcloud μου κανει και εμενα περιεργα πολλες φορες.

Μου βγαζει "Oops δεν παιζει το λινκ".

Κανω ριφρες (καμια φορα και 2-3 φορες) και παιζει τελικα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου