Προς το περιεχόμενο

Queensryche - I Don't Believe In Love (solo try)


Stavros_F

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χρωστάω ένα video στο φίλο μου τον Immortalx αλλά λόγο δουλειών κτλ δεν τα κατάφερα μέχρι σήμερα. Επειδή αν περιμένω να βρω κανά σωστό backing track, να μάθω επεξεργασία video/audio κτλ δεν θα το κάνω ποτέ, και επειδή είδα ότι γουστάρουμε Queensryche εδω μέσα, έκανα μία απόπειρα one take στο σόλο σε ένα από τα αγαπημένα μου κομμάτια. Σχόλια κτλ όλα δεκτά!

Το έγραψα μέσω του mic της κάμερας από τον ήχο που παίρνει από το χώρο και συγκεκριμένα από τα KRK Rokit5.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά και μόνο που παίζεις κάτι μέσα από Operation αρκεί!

 

Το έπαιξες τέλεια,  τα σέβη μου!

 

Εχω την εντύπωση ότι στο 00:10 ήθελε με το δεξί χέρι taping 14ο και 15ο ταστο αν δεν κάνω λάθος στην χορδή ΣΙ (ντο # - ρε) αλλά είμαι από το κινητό οπότε δεν έχω σαφή εικόνα.

 

Μπράβο, ανέβασε και άλλα κομμάτια από Queensrÿche pls  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω την εντύπωση ότι στο 00:10 ήθελε με το δεξί χέρι taping 14ο και 15ο ταστο αν δεν κάνω λάθος στην χορδή ΣΙ (ντο # - ρε) αλλά είμαι από το κινητό οπότε δεν έχω σαφή εικόνα.

 

Μπράβο, ανέβασε και άλλα κομμάτια από Queensrÿche pls  :)

 

Πολύ πιθανόν να έχεις δικαιο, γενικα έχω κάποιες αβεβαιότητες για διάφορα μέρη, καθώς το περισσότερο κομμάτι είναι από το αφτί, και ότι είδα σε βίντεο άλλων (και κατάφερα να πιάσω)! Thanks dude για τα καλα σου λόγια, τι λέει να το ανεβάσουμε σιγά σιγά το mindcrime ;) ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι περίεργα τα παιξιματα τους στα περισσότερα κομμάτια. Wilton κ DeCarmo παίζουν σε διαφορετικές κλίμακες  οκτάβες και άλλα μέρη ταυτόχρονα. Με μια κιθάρα είναι λίγο δύσκολα τα πράγματα!

 

Εγω θέλω να ανεβάσω waiting for 22 / My empty room και τις δυο κιθάρες και να κάνω μοντάζ, δεν το έχω κάνει ως τώρα.

 

Το ξέρω είναι τα πιο εύκολα από Ο. Μ. αλλά μου αρέσουν αυτά τα δύο ινστρουμενταλ. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως το βιντεακι βγήκε μια χαρά,  όπως και ο ήχος επίσης.

 

Στο τέλος περνάει από πίσω σου ένας περαστικός,  ελπίζω να τον ξέρεις!  :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλή η προσπάθεια αν και δέχεται βελτίωση.  ;)

 

Ο ήχος μου άρεσε πολύ και η κιθάρα είναι κούκλα! Φτου να μην τη ματιάσουμε!  :)

 

Ανέβασέ μας κι άλλα κλιπ!  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλή η προσπάθεια αν και δέχεται βελτίωση.  ;)

 

Ναι έχεις απόλυτο δίκαιο, θέλει δουλειά γιατί σε κάποια σημεία δεν ξέρω ακριβώς τι παιζει :p ευχαριστώ που το είδες και για σχόλια! Θα ανεβάσω τπτ ακόμα με την πρώτη ευκαιρία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο και μόνο που είναι Queensryche αρκεί!!!

Μπράβο και απο μένα.Σίγουρα παίρνει βελτίωση αλλά πολύ καλή πρσπάθεια.

Περιμένουμε και άλλα ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου