Προς το περιεχόμενο

Ebay vs eshop


darkRich

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παίδες, ανοίγω νέο θέμα για να τραβήξω την προσοχή!

Έστειλα email σε eshop συγκεκριμένα το xlgguitars.com Σχετικά με μιά κιθάρα που θέλω να αγοράσω.Το ίδιο κατάστημα έχει και ebayshop.

Τα μεταφορικά που γράφει στο eshop είναι 175$ ενώ το ebay υπολογίζει περίπου 75$.Για την ίδια κιθαρα πάντα.Σε email που στειλα μου απάντησε οτί το ebay δεν υπολογίζει πάντα σωστά.

Ισχύει λέτε κάτι τέτοιο?δλδ αν γράφει στο ebay τιμή 500€ και μτφ 50€ το τελικό ποσό που θα πληρώσω δεν θα ναι 550€?υπάρχει περίπτωση να ζητήσει περισότερα?

Επίσης μου πε πως αν αγοράσω μέσω eshop και αποφύγω ebay μου κάνει έκπτωση περίπου 100$, που κατά διαβολική σύμπτωση είναι και διαφορά των μεταφορικών!!!!!

Το μαγαζί φαίνεται σοβαρό και από το ebay και από το facebook που βλέπω..

Για να είμαι ακριβής η κιθάρα κάνει799$ η θήκη 110$ και τα μτφ 175$=1084$

Μου τα αφήνει 999$ (-85$) ...Βέβαια μου τα στέλνει με usps express ενώ το ebay υπολογίζει με usps priority.Στο μάιλ μου είπε οτί με priority θα το στείλει με 120$ αλλά δεν είναι τόσο ασφαλής.Αυτά!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To Ebay προσφέρει μεγαλύτερη ασφάλεια για τον αγοραστή (την οποία βέβαια χρεώνει στον πωλητή, ο οποίος με την σειρά του την μετακυλίει στον αγοραστή) από ότι αγορά απευθείας από eshop.

Καλό είναι βέβαια, και στη μία και στην άλλη περίπτωση, να μεσολαβεί paypal.

Δεν έχουν θόρυβο οι μαγνήτες.

Απλά γκρινιάζουν όταν δεν παίζουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου