Προς το περιεχόμενο

My perfect dreams - Found in the Attic


bshop

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολύ μα πολύ ωραίο σαν σύνθεση. Πολύ ωραία η φωνή της τραγουδίστριας επίσης. Από την ατμόσφαιρα αφαιρούν οι ήχοι των οργάνων που θεωρώ ότι έπρεπε να είναι πιο φυσικοί. Με άλλα λόγια αν είχε γραφτεί με μια ακουστική ή κλασσική κιθάρα, κοντραμπάσο και ακουστικά τύμπανα (άντε κι ένα πληκτράκι) θα απογειωνόταν.

 

Να προσθέσω ότι βρήκα πολλά από τα κομμάτια του καναλιού σου πολύ του γούστου μου. Αξίζει οι ακροατές να ακούσουν και τα υπόλοιπα.

 

Ευχαριστώ πολύ για την εποικοδομητική κριτική! Εάν το ξαναγράψω το κομμάτι θα βάλω πιο πολλά φυσικά όργανα μέσα, και η ιδέα είναι να βγει EP (βγαίνουν ακόμα αυτά?) με 4-5 διασκευές. Η πρώτη έκδοση του πριν 17 χρόνια (όταν ήμουν 20) ήταν σκέτο πιάνο/φωνή.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για το κανάλι!!! Είμαι περίεργος να ξέρω ποια σου άρεσαν αλλά επειδή δεν ξέρω και τα γούστα του κόσμου δε θέλω να κουράσω με την καλημέρα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Είμαι περίεργος να ξέρω ποια σου άρεσαν αλλά επειδή δεν ξέρω και τα γούστα του κόσμου δε θέλω να κουράσω με την καλημέρα :)

 

Προσωπικά τα βρίσκω όλα ωραία με κάποιες ιδιαίτερες προτιμήσεις (η ακρόαση δεν τελείωσε). Ακόμη και κομμάτια το είδος των οποίων δεν ανήκει στα ακούσματά μου (π.χ. το Candy Girl που αναφέρθηκε παραπάνω), τα άκουσα με χαρά. Ωραιότατο και το 60-70's action movie αισθητικής The Stakeout το οποίο όμως επίσης χάνει από τη χρήση μέτριων ήχων. Αυτό έπρεπε να παιχτεί από big band και να πλαισιώσει ταινία με Steve McQueen.  :)

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά τα βρίσκω όλα ωραία με κάποιες ιδιαίτερες προτιμήσεις (η ακρόαση δεν τελείωσε). Ακόμη και κομμάτια το είδος των οποίων δεν ανήκει στα ακούσματά μου (π.χ. το Candy Girl που αναφέρθηκε παραπάνω), τα άκουσα με χαρά. Ωραιότατο και το 60-70's action movie αισθητικής The Stakeout το οποίο όμως επίσης χάνει από τη χρήση μέτριων ήχων. Αυτό έπρεπε να παιχτεί από big band και να πλαισιώσει ταινία με Steve McQueen.  :)

 

έπεσες στην περίπτωση.. αυτό πραγματικά πρέπει να παιχτεί όπως το λες... γράφτηκε σε 4κάναλο modtracker στην amiga περίπου ... το 96!!! Δε θυμάμαι καν... Με σαμπλαρισμένους δικούς μου ήχους από κιθάρα και κάποια άλλα πνευστά αλλα φυσικά έχασε πάρα πολύ σε tracker... και πιστεύω ότι βγήκε αρκετά "φυσικό" για τα δεδομένα αυτά. Θέλω πραγματικά να το γράψω από την αρχή αυτό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό έπρεπε να παιχτεί από big band και να πλαισιώσει ταινία με Steve McQueen.  :)

 

πλάκα πλάκα ξέρεις κάποια καλή βιβλιοθήκη ή virtual instuments για big band?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H καλή μουσική δεν εχει είδος.

 

Εγω αυτον τον καιρό εχω λιώσει οπου σταθώ και όπου βρεθώ το PainKiller (όλο το cd) απο Judas Priest οπου δεν έχει καμία σχέση με την μουσική των Life In The Attic.

 

Τα κομμάτια του φίλου μου αρέσουν πάρα πολύ και αυτη την στιγμή κομμάτια του ακούω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H καλή μουσική δεν εχει είδος.

 

Εγω αυτον τον καιρό εχω λιώσει οπου σταθώ και όπου βρεθώ το PainKiller (όλο το cd) απο Judas Priest οπου δεν έχει καμία σχέση με την μουσική των Life In The Attic.

 

Τα κομμάτια του φίλου μου αρέσουν πάρα πολύ και αυτη την στιγμή κομμάτια του ακούω.

 

Με το καλύτερο drum intro σε metal ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρίσκομαι στην ακρόαση και των υπόλοιπων κομματιών σου και μπορώ να πω ότι έχω μείνει κατενθουσιασμένος!

 

Έχεις κάνει φοβερή δουλειά. Μπράβο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρίσκομαι στην ακρόαση και των υπόλοιπων κομματιών σου και μπορώ να πω ότι έχω μείνει κατενθουσιασμένος!

 

Έχεις κάνει φοβερή δουλειά. Μπράβο!

 

Ευχαριστώ πολύ!!! Θα ανεβάσω και άλλα λοιπόν :))))

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρά και από μένα! Πολύ πολύ πολύ ωραία η μελωδιά (για φωνές, παιξίματα κτλ δε θα το σχολιάσω καν - κορυφή!)

 

Σαν μικρό δικό μου σχόλιο (καλοπροαίρετο - μη το πάρεις στραβά) θα προτιμούσα το αρμόνιο λίγο πιο διακριτικό γιατί το μοτίβο του μου αποσπούσε λίγο την προσοχή και δε με άφηνε να βυθιστώ στο κομμάτι.

 

Κατα τ'άλλα η μελωδία μου χει κολλήσει ήδη, σημάδι ομορφιάς αν μια μελωδία τη σφυρίζεις ενώ ακους και σου ρχεται στο μυαλό έπειτα :)

 

Κατα τ'αλλα αφού ο λέει και ο Σπύρος ότι αξίζουν τα υπόλοιπα, δεν έχω καμία αμφιβολία :)

 

Καλώς όρισες bshop!

 

 

Το Ξεκούρδιστο Πορτοκάλι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια χαρά και από μένα! Πολύ πολύ πολύ ωραία η μελωδιά (για φωνές, παιξίματα κτλ δε θα το σχολιάσω καν - κορυφή!)

 

Σαν μικρό δικό μου σχόλιο (καλοπροαίρετο - μη το πάρεις στραβά) θα προτιμούσα το αρμόνιο λίγο πιο διακριτικό γιατί το μοτίβο του μου αποσπούσε λίγο την προσοχή και δε με άφηνε να βυθιστώ στο κομμάτι.

 

Κατα τ'άλλα η μελωδία μου χει κολλήσει ήδη, σημάδι ομορφιάς αν μια μελωδία τη σφυρίζεις ενώ ακους και σου ρχεται στο μυαλό έπειτα :)

 

Κατα τ'αλλα αφού ο λέει και ο Σπύρος ότι αξίζουν τα υπόλοιπα, δεν έχω καμία αμφιβολία :)

 

Καλώς όρισες bshop!

 

Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα και δεκτή κάθε κριτική! :)

 

Για το synth λες σε κάποιο σημείο συγκεκριμένο? Πραγματικά θέλω να βελτιωθώ και η άποψη ανθρώπων που γνωρίζουν κάτι παραπάνω είναι σημαντική!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου