Προς το περιεχόμενο

106 εκατ. ευρώ στον τοίχο...


Grey

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ίσες ευκαιρίες δεν υπάρχουν και ούτε μπορεί ποτέ να υπάρξουν. Σίγουρα μπορούμε να αναγνωρίσουμε τις περιπτώσεις όπου πρέπει να γίνουν διορθώσεις και πρέπει να παλέψουμε γι' αυτές αλλά τα προβλήματα των ανισοτήτων πάντα θα μας συντροφεύουν.

 

+1. Στο πλαίσιο αυτό δεν μπορώ να "πυροβολώ" αυτόν που "παραπονιέται" γιατί έχει λιγότερες...Όπως και ο Ινδός εργάτης που αναφέρθηκε νωρίτερα, "δικαιολογείται" να σιχτιρίζει που εμείς φιλοσοφούμε στο ίντερνετ, ενω εκείνος δεν έχει χρόνο να σκεφτεί τίποτε άλλο πέρα από την επιβίωση του ίδιου κ της οικογένειας του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 290
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Άλλοι είμεθα και τα δύο.  ;D ;D ;D

 

Ο μόνος λόγος που έβαλα αυτή την λέξη ήταν για να απαντήσεις  ;D

Dance my little puppets, dance... (σατανικό γέλιο)  ;D ;D

 

Αυτό κατάλαβα και εγώ ότι λες. Το δυστυχές της καταναλωτικής σου μανίας λοιπόν μέσα από την οποία επιβεβαιώνεσαι, δεν θα ήταν  σωστό να το καταλογίζεις στον εαυτό σου σαν ένα ελάττωμα, και όχι στην πλειοψηφία αυτών που μπαίνουν εδώ μέσα; Και σίγουρα όχι με τρόπο αρνητικό απέναντι σε αυτούς που δεν την εφαρμόζουν;

 

Θεωρώ ότι η πλειοψηφία που μπαίνει εδώ μέσα πάσχει απ' την ίδια ασθένεια, αν μπορείς να την πείς ασθένεια. Μπορεί και να κάνω λάθος. Απ' την άλλη δεν είναι προσβολή αυτό αρα γιατί να σε πειράζει εσένα;

 

Τότε με αγάπη πανολύδια, σταματώ την συζήτηση και τις προσβολές.

 

Ήλπιζα ότι τις προσβολές θα τις σταμάταγες ότι και να πω.

 

What’s wrong with this picture?

 

Υπάρχουν πράγματα που είναι wrong with this picture, απλά εγώ θεωρώ ότι είναι λιγότερα σε πλήθος και λιγότερο σημαντικά απ΄ότι εσύ πιστεύεις.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να είσαι ταγμένος πολιτικά και το να είσαι πολιτικοποιημένος είναι δύο τελείως διαφορετικά πράγματα. Είναι προφανές νομίζω. Κατά τ' άλλα συμφωνούμε.

 

Μπορει να εισαι "ταγμενος πολιτικα" κατοπιν ωριμης σκεψης κι επιχειρηματολογιας, διαβασματος και σπουδων. Αυτο δεν ειναι κακο. Εκει ειναι η διαφωνια.

 

Το να εισαι πολιτικα ταγμενος λογω..."οικογενειακης παραδοσης" ή λογω "θεσουλας", ή λογω του οτι φθονεις αυτους που πετυχαν περισσοτερα απο σενα, ενταξει προφανως ειναι κατακριτεο.

 

Συμφωνουμε νομιζω, θεμα ορισμου ηταν :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως μου κανει εντυπωση που ακομα δεν εχουν αναφερθει οι 4 ΚΥΡΙΟΙ λογοι που ΟΛΟΙ (οι μη ψυχοπαθεις δηλ.) ανθρωποι ΘΕΛΟΥΝ ΤΟΝ ΠΛΟΥΤΟ....

 

Και αυτοι ειναι βεβαια η ΑΣΦΑΛΕΙΑ,η αισθηση ΔΥΝΑΜΗΣ και η ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ και ΑΝΕΞΑΡΤΗΣΙΑ που τους δινει.

 

Και επειδη ΤΙΠΟΤΑ απο τα παραπανω ΔΕΝ ΜΕΤΡΙΕΤΑΙ....ετσι δεν μπορει να ΤΕΘΕΙ και ΟΡΙΟ στη ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ακομα περισσοτερου πλουτου..

 

Για αυτους τους λογους φυσικα δεν υπαρχει ΟΥΤΕ ΕΝΑΣ ΦΤΩΧΟΣ που να μη θελει να ...γινει ΠΛΟΥΣΙΟΣ....  

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και οι περισσότερες ευκαιρίες για σεξ, μην το ξεχνάμε αυτό.  ;)

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και οι περισσότερες ευκαιρίες για σεξ, μην το ξεχνάμε αυτό.  ;)

 

και αυτο στη ΔΥΝΑΜΗ εμπεριεχεται (εκτος και αν εισαι ο Τζον Χολμς.. ;D)

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και οι περισσότερες ευκαιρίες για σεξ, μην το ξεχνάμε αυτό.  ;)

...είναι γεγονός...ότι από μία ηλικία και μετά χρειάζεσαι το χρήμα γι αυτό 8) :D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...είναι γεγονός...ότι από μία ηλικία και μετά χρειάζεσαι το χρήμα γι αυτό 8) :D

 

μπα δεν παιζει ρολο η ηλικια..

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

και αυτο στη ΔΥΝΑΜΗ εμπεριεχεται (εκτος και αν εισαι ο Τζον Χολμς.. ;D)

 

 

 

Πώς φαίνεται ότι έχεις να δεις σοβαρή ταινία τουλάχιστον από το 1988.

Ενημερώσου.

:P ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Συγνωμούλες ρε atreu: Πηδιέμαι στη δουλειά 16 ώρες την μέρα. Εχω κάνει του κόσμου τις σκέψεις, και ευτυχώς γενήθηκα στην Ελλάδα και οι γονείς μου με σπουδάσανε και μου ανοίξαν το κεφάλι.

 

Τώρα δα, έφαγα χοιρινό με μακαρόνια παραδοσιακά και τυράκι Δωδώνη... Που κάποιο δεν έχουν... Και μετά θα πάω στο στούντιό μου, με τον ύπερ Η/Υ μου, τα ηχεία των πολλών 1000 ευρώ.

 

Αλλά το βράδυ; Το βράδυ θα ξοδευτώ: ενώ έχω φαΐ στο σπίτι, θα πάρω τα παιδιά έξω και θα φυλάξω το φαΐ μήπως το φάνε αύριο ή μεθαύριο... Αν όχι... εεε τι να γίνει. Και μετά μάλλον θα αγοράσω καμμία καινούρια παρτιτούρα... Ετσι για να την έχω και να την μελετήσω.

 

Ποιός επιτέλους είσαι εσύ που θα μου πεις τι να κάνω με τα χρήματά μου και τι όχι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου