Προς το περιεχόμενο

106 εκατ. ευρώ στον τοίχο...


Grey

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

κατι τετοιο ισως?

 

http://store.zegna.com/gr/ermenegildo-zegna/men/suit_cod49136408hk.html

 

(οχι ενα βεβαια...καμμια δεκαρια,και φυσικα εννοω καμμια δεκαρια για each season)

 

Μόνο EUR 2.240,00 :o :o

 

Θα πάρω μερικά.....για κάνα Ειρηνοδικείο.

(Σε σοβαρό Δικαστήριο δεν τα βάζεις....θα μας κοροϊδεύει και ο κόσμος).

;D ;D ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 290
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Με τις αναφορές στα ακριβά ρολόγια και τα ακριβά κοστούμια μπαίνει ένα ενδιαφέρον ερώτημα. Που θέτει κανείς το όριο για το τι είναι υπερβολή στις αγορές του άλλου; Τα 106εκ. του πίνακα είναι υπερβολή για μερικούς, τα 2500 για κοστούμι είναι; Τα 5000 για ρολόι; Τα 3000 για κιθάρα; Τα 1000 ευρώ για κρασί;

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Με τις αναφορές στα ακριβά ρολόγια και τα ακριβά κοστούμια μπαίνει ένα ενδιαφέρον ερώτημα. Που θέτει κανείς το όριο για το τι είναι υπερβολή στις αγορές του άλλου; Τα 106εκ. του πίνακα είναι υπερβολή για μερικούς, τα 2500 για κοστούμι είναι; Τα 5000 για ρολόι; Τα 3000 για κιθάρα; Τα 1000 ευρώ για κρασί;

 

Εμ τι λέμε απ' την αρχή.

Επειδή σε άλλο thread είπες ότι θα πας Μιλάνο.

Ε, με 2500,00 euro εκεί παίρνεις ένα καλό κοστούμι .......από outlet.. ;D ;D ;D ;D ;D

 

Αν πας με αυτά τα λεφτά στο H&M.....φεύγεις με το μισό μαγαζί.

(don't get me wrong, τα H&M έχουν και μαμώ τα κοστούμια....και slim fit  :P)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτος ο διαλογος θα ειχε γινει, εαν το χρημα το ειχε τσιμπησει μουσικος;

 

Rolling stones, U2, madonna, τιμπερλετετοιος και λοιποι, βγαζουν σε ενα διωρακι, τοσα λεφτα οσα κανενας εργατης σε κινεζικο εργαστιο δεν θα βγαλει στην ζωη του ολοκληρη, αλλα δεν εγινε μεγαλο ζητημα

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο EUR 2.240,00 :o :o

 

Θα πάρω μερικά.....για κάνα Ειρηνοδικείο.

(Σε σοβαρό Δικαστήριο δεν τα βάζεις....θα μας κοροϊδεύει και ο κόσμος).

;D ;D ;D ;D ;D

 

Εννοειται....οποτε μια και ΣΙΓΟΥΡΕΥΤΗΚΑ οτι εισαι ΣΟΒΑΡΟΣ με τα κοστουμια....θα σου παρω καμμια 30αρια απο αυτα

 

http://www.chriskerr.com/chriskerr.html

 

η μονη φορα που ΖΗΛΕΨΑ ανθρωπο ηταν ο ενας απο τους...υπερβολικα πλουσιους συμμαθητες μου που ανεφερα παραπανω (υπερ broker στο City) οταν με καλεσε στο σπιτι του στο Λονδινο  .....οχι δε ζηλεψα τη μονοκατοικια στο Hampstead ,ουτε τις ΔΥΟ Bentley στο parking (ουτε βεβαια τις 80+ ωρες που δουλευε την εβδομαδα) ....τη walk in closet ΓΕΜΑΤΗ απο αυτα τα αριστουργηματα ζηλεψα... ;D....μου ειπε μαλιστα να με πηγαινε την αλλη μερα να μου φτιαξουν μερικα απο αυτα ...αλλα εγω αρχισα να...σφυριζω κλεφτικα.. ;D  

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τα 5000 για ρολόι;

 

 

 

5000 για ρολόι δε λέει, ξεφτίλα. Δώσε εδώ 25 εκατομμυριάκια να κάνεις τη δουλειά σου...

 

 

20-carat-Chopard.jpg

 

 

Κομψό, λιτό, απέριττο, με διακριτική διακόσμηση... ότι πρέπει και για αρρενωπό look  ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτος ο διαλογος θα ειχε γινει, εαν το χρημα το ειχε τσιμπησει μουσικος;

Και για να μην ξεχνιόμαστε...

Eric Clapton Is About To Sell His Second Gerhard Richter Painting For Up To $25 Million

http://www.huffingtonpost.com/2013/09/27/eric-clapton-gerhard-rich_n_4004388.html

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Εννοειται....οποτε μια και ΣΙΓΟΥΡΕΥΤΗΚΑ οτι εισαι ΣΟΒΑΡΟΣ με τα κοστουμια....θα σου παρω καμμια 30αρια απο αυτα

 

http://www.chriskerr.com/chriskerr.html

 

η μονη φορα που ΖΗΛΕΨΑ ανθρωπο ηταν ο ενας απο τους...υπερβολικα πλουσιους συμμαθητες μου οταν με καλεσε στο σπιτι του στο Λονδινο  .....οχι δε ζηλεψα τη μονοκατοικια στο Hampstead ,ουτε τις ΔΥΟ Bentley στο parking....τη walk in closet ΓΕΜΑΤΗ απο αυτα τα αριστουργηματα ζηλεψα... ;D....μου ειπε μαλιστα να με πηγαινε την αλλη μερα να μου φτιαξουν μερικα απο αυτα ...αλλα εγω αρχισα να...σφυριζω κλεφτικα.. ;D  

 

Μόνο...bespoke.! ;D ;D ;D

Άσε μην πίασουμε αυτή τη συζήτηση...θα πέσω σε βαριά κατάθλιψη. :P ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμ τι λέμε απ' την αρχή.

Επειδή σε άλλο thread είπες ότι θα πας Μιλάνο.

Ε, με 2500,00 euro εκεί παίρνεις ένα καλό κοστούμι .......από outlet.. ;D ;D ;D ;D ;D

 

Αν πας με αυτά τα λεφτά στο H&M.....φεύγεις με το μισό μαγαζί.

(don't get me wrong, τα H&M έχουν και μαμώ τα κοστούμια....και slim fit  :P)

 

Τελικά Βαρκελώνη θα πάω, χθές έκλεισα εισιτήρια. Μήπως είναι σπατάλη αυτό;

 

Έχουν τα H&M slim fit; Zaras δαγκωτό για slim fit. Αν δεν υπήρε ο Zaras θα κυκλοφορούσα γυμνός  ;D

 

5000 για ρολόι δε λέει, ξεφτίλα. Δώσε εδώ 25 εκατομμυριάκια να κάνεις τη δουλειά σου...

Κομψό, λιτό, απέριττο, με διακριτική διακόσμηση... ότι πρέπει και για αρρενωπό look  ;D ;D ;D

 

http://www.dailystar.co.uk/fashion-beauty/345757/Candice-Swanepoel-flaunts-the-world-s-most-costly-cleavage

 

;D ;D

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που είναι ο Grey να μας σχολιάσει και αυτό το άρθρο πίνοντας το πρωϊνό καφέ του?

 

Εδώ είμαι και σας καμαρώνω. :)

 

Δεν διάβασα "αυτό το άρθρο"...Για την ακρίβεια,δεν είμαι σίγουρος για το κατά πόσο έχει νόημα για μένα και για όσους δεν έχουν κάνει οικονομικές,κοινωνικές,πολιτικές,νομικές διατριβές να συμμετέχουν σε τέτοιου είδους συζητήσεις.

Που ξεκινάνε από την αγορά ενός πίνακα και καταλήγουν σε ένα δριμύ κατηγορώ όσων θεωρούν το ποσό αγοράς του υπερβολή...

Είμαι απόλυτα σίγουρος ότι εάν τελικά έπινα εκείνο τον "μαγικό καφέ" με τον αγοραστή,που ανέφερα στο πρώτο κιόλας ποστ,δεν θα άκουγα από τον ίδιο όλα αυτά που γράφτηκαν εδώ...Όση ώρα και αν μιλούσαμε.

 

Αλλά όχι εδώ...Εδώ δεν παίζουμε.Εδώ δεν μασάμε.Είμαστε το προπύργιο της ευσυνειδησίας.Βαστάμε τα μπόσικα....

Και δεν παίζουμε,δεν ξέρω αν το είπα.

 

Δεν παίζουμε γιατί δεν επιτρέπουμε σε κανέναν να θίξει το ο,τιδήποτε.Ακόμα και αν δεν μας ανήκει ή είναι ξένο προς εμάς.Δεν έχει σημασία.Θα τον ταπώσουμε,θα τον φάμε ζωντανό...Να μάθει να σκέφτεται.

Γιατί στην τελική αυτό επιδιώκουμε.Να τον κάνουμε καλύτερο.Και όχι να κάνουμε επίδειξη ούτε να αναδείξουμε τα απωθημένα μας.

 

Δεν παίζουμε γιατί όλοι πριν εκφράσουν μια γνώμη πρέπει απαραίτητα να περάσουν από το γραφείο του admin προς κατάθεση της πολιτικής τους ταυτότητας.Να ξέρουμε ποιον έχουμε απέναντι μας...Γιατί αν δεν ξέρουμε,μαύρο φίδι που τον έφαγε.Αν ξέρουμε,πάλι μαύρο φίδι που τον έφαγε.

 

Δεν παίζουμε γιατί επιδιώκουμε και απαιτούμε την ορθή και απόλυτη χρήση των λέξεων.Νόμος.Θα ξεκινήσουμε χοντρή μανούρα αν εντοπίσουμε το αντίθετο...Το ότι βέβαια μπορούμε κάλιστα να πούμε "ξέρεις,αυτή η φράση που έγραψα έχει κι άλλη έννοια",είναι αναφέρετο δικαίωμα μας.

 

Δεν παίζουμε γιατί μπορούμε να ανάγουμε συγκρίσιμα αποτελέσματα από τα πάντα.Και στοχοποιημένα.

Θα εγκαλέσουμε κάποιον που καυτηριάζει,για παράδειγμα,κάποιον που ξοδεύει μυθικά ποσά μόνο για την διατροφή του επειδή και αυτός έχει στο τραπέζι του σαλάτα εκτός του φαγητού του...Γιατί η σαλάτα,κύριοι,για κάποιους είναι πολυτέλεια.Εάν μάλιστα περιέχει και φέτα,άστα να παν στο διάολο.Τον ήπιε.

 

Δεν παίζουμε γιατί δεν προστρέχουμε ποτέ στους φιλικά προσκείμενους προς εμάς για να ενισχύσουμε την άποψη μας,ειδικά εμείς οι παλιοί.Δεν το έχουμε ανάγκη.Το μόνο που κάνουμε είναι να παρεμβαίνουμε με σεμιναριακού επιπέδου χιούμορ,έτσι για να αποφορτίσουμε το κλίμα...

Α,κάνουμε και φατσούλες.Είμαστε και γούτσου παιδιά,βλέπετε...

 

Τέλος,δεν παίζουμε γιατί ποτέ μα ποτέ δεν απομονώνουμε μία πρόταση από τα γραφόμενα κάποιου αλλά απαντάμε στο σύνολο του σκεπτικού του...

 

Και μετά...Χα,και μετά νιώθουμε δικαιωμένοι.Νικητές.Χωρίς καμία υποψία ότι έχουμε εκτεθεί ή ότι έχουμε φέρει τα ακριβώς αντίθετα επιθυμητά αποτελέσματα...

 

...Για στάσου όμως...

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

 

Υ.Γ.Κι όμως,σας συμπαθώ (σχεδόν)όλους.Δεν θα μπορούσα να γράφω πουθενά αλλού.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου