Προς το περιεχόμενο

first instrumental


xristosx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

λοιπόν πρώτη΄σχεδόν σοβαρή απόπειρα ηχογράφισης.Θα ήθελα όλες τις συμβουλές που μπορείτε να δώσετε καθός και αν κάποιος ίσως μπορούσε να του προσθέσει drums έτσι για να το ακούσω απλός ''ολοκληρομένο''.ευχαριστώ

 

να στε αυστηροι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

φρυτεζα νο2.Ψήθηκα

 

Εισαι πολύ πανκιό ε?Μήπως εισαι και emoς?

 

 

Στο θεμα τωρα ειναι πως ο ηχος δεν πιανει τη βάση και πάλι με επιεικεια.Θες να παρεις κ συ μια tonelab μάλλον και να πετάξεις το zoom.Ή δώστο στον βαρτάνη...κάπου θα το αξιοποιήσει :P

 

Απο παιξιμο δεν το λες και αρχάριο απλα θελει δουλειά για το ειδος που παιζεις.Εσεις οι ροκομέταλ πρεπει να ειστε μετρονομοι οχι μονο στο να κρατατε το τέμπο αλλα και να βαράτε σαν μετρονόμοι τα 4ατα.

 

Συνθετικα σίγουρα δεν με άγγιξε αλλα ούτε τον πατερα μου που νομιζε οτι κατι χαλασε :P.Δεν ειμαι εγω ο αρμοδιος ομως που θα το κρινω συνθετικα γιατι απλα ποτε δεν συμπαθησα τετοιες μουσικες κ δεν εχω ιδεα τι μπορει να χρειαζονται κ να περιέχουν.

 

Αυτα φιλικα μίστερ χρήστος.Καλη συνεχεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

ΟΚ, hit him.  :)

 

Συνθετικά δεν με ενθουσίασε.

Από πλευράς ήχου:

1. Έχεις πάρα πολύ θόρυβο.

2. Μείωσε το gain στο μισό. Δεν είμαι σίγουρος ότι όλη αυτή η παραμόρφωση προέρχεται από κάποιο εφφέ και δεν συμμετέχει και η είσοδος της κάρτας σου. Έλεγξε τις στάθμες να μην κοκκινίζουν (κάτι ΠΡΕΠΕΙ να υπάρχει που να κοκκινίζει με ό,τι και να γράφεις.  :) )

3. Δώσε πιο διαφορετική χροιά (μεταξύ τους ) στις 2 ηλεκτρικές χρησιμοποιώντας το EQ γιατί μπερδεύονται εντελώς.

 

Πες λεπτομέρειες του τρόπου ηχογράφησης και θα ακούσεις και περισσότερες ιδέες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρώτα απ όλα ευχαριστώ για τη βοήθεια σας...αυτά με τις στάθμες και το κοκκινίζουν δεν τα κατάλαβα.Η αλήθεια είναι πωςήθελα έναν ποιο καθαρό ήχο.Μπορειτε να αναφέρετε τα παιχτικά λάθη:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λοιπόν πρώτη΄σχεδόν σοβαρή απόπειρα ηχογράφισης.Θα ήθελα όλες τις συμβουλές που μπορείτε να δώσετε καθός και αν κάποιος ίσως μπορούσε να του προσθέσει drums έτσι για να το ακούσω απλός ''ολοκληρομένο''.ευχαριστώ

 

να στε αυστηροι!

 

πρώτα απ όλα ευχαριστώ για τη βοήθεια σας...αυτά με τις στάθμες και το κοκκινίζουν δεν τα κατάλαβα.Η αλήθεια είναι πωςήθελα έναν ποιο καθαρό ήχο.Μπορειτε να αναφέρετε τα παιχτικά λάθη:

 

 

Τι παίχτηκε εδώ πέρα? ? ? :o :o :o :o :o

Jam House

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ σας ευχαριστώ. Οι θόρυβοι που ακούγονται στο βάθος είναι ο πεθερός μου που παίζει τάβλι με έναν άλλο συνταξιούχο. Ίσως το παντοκατευθυντικό μικρόφωνο που χρησιμοποίησα να μην ήταν το κατάλληλο. Η επόμενη προσπάθειά μου θα έχει και ρώσικα φωνητικά. Λίγη υπομονή.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ σας ευχαριστώ. Οι θόρυβοι που ακούγονται στο βάθος είναι ο πεθερός μου που παίζει τάβλι με έναν άλλο συνταξιούχο.

 

Μήπως να το γύριζαν στη πρέφα?...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χχχχμμμμμμμμμμ..........

 

Δουλεια,θελεις πολυ δουλεια ακομη.

 

Και μαλλον βιαζεσαι.Γενικως. ;) ;) ;)

 

welcome to the jungle (guns'n'roses  λεω εγω.) 8) 8) 8)

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι μπουρδα ειναι αυτη;;; ΣΚΕΤΗ ΜΠΟΥΡΔΑ!!!

Τρια γελοια και φυσικα καθολου πρωτοτυπα chords που παιζουν σε ολοκληρο το ... "τραγουδι". Καθολου συναισθημα, υπερβολικη παραμορφωση, και γενικα ενα μπαχαλο... -99999/10 (μειον 99999 στα 10).

Φιλε παρατα την κιθαρα οσο ειναι καιρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου