Προς το περιεχόμενο

first instrumental


xristosx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Administrator

O xrsistosx ανέβασε το πρωτο του instrumental.

Στα σχόλια απάντησε ο Giwrgos που ξέχασε ν' αλλάξει user name...

 

Του JustStayDown8800 δεν του άρεσε και γι αυτό σαν ChRiStheGuitarisMaster πλέον του το ξανάγραψε "σωστά"...

 

Κάτι δεν πάει καλά εδώ...

 

Σκοπός είναι να διορθωνόμαστε μέσα από καλοπροαίρετη κριτική.

Δεν είναι ανάγκη να κάνουμε τον Φαντομά, Giwrgos για να εκθέσουμε την εξελισσόμενη δουλειά μας.

Μια χαρά είσαι αυτός που είσαι και καλό είναι να μείνεις στη μια ταυτότητα που είσαι εσύ.

 

Και δεν είμαστε εδώ για να δείξουμε στον άλλο πως ο δικός μας ο τρόπος αντίληψης της μουσικής είναι ο "σωστός", ChRiStheGuitarisMaster. (Ακούνε κι άλλοι... και είναι μουσικοί.)

 

Αν σου απαντούσαν και τα άλλα παιδιά όπως απάντησες εσύ σαν JustStayDown8800 στον xrsistosx, θα σου έλεγαν ότι έκανες μια τρύπα στο νερό με την προσπάθεια να το "φτιάξεις" σαν ChRiStheGuitarisMaster και παρά τα έτοιμα ντραμς που πρόσθεσες, δεν έκανες καλύτερο το κομμάτι.

Απλά εκτέθηκες κι εσύ και φάνηκε τι σκαμπάζεις και αν δικαιούσε να έχεις τέτοιες απόλυτες αντιλήψεις. Και αφαίρεσες το κομμάτι...

Τι να πω...

 

Αλήθεια, αντικειμενικότητα και καλοπροαίρετη κριτική για να βοηθηθεί αυτός που ανεβάζει το κομμάτι του τεχνικά και μουσικά.

 

Αυτό περιμένουμε να βλέπουμε στο Noiz.gr.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

O xrsistosx ανέβασε το πρωτο του instrumental.

Στα σχόλια απάντησε ο Giwrgos που ξέχασε ν' αλλάξει user name...

 

To ματι του γερακα ρε....Τι προσεξε ο σοφος γερομάθιους απο το Τζιμπούτι παλι :P Ουτε καν το ειδα αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O xrsistosx ανέβασε το πρωτο του instrumental.

Στα σχόλια απάντησε ο Giwrgos που ξέχασε ν' αλλάξει user name...

 

Του JustStayDown8800 δεν του άρεσε και γι αυτό σαν ChRiStheGuitarisMaster πλέον του το ξανάγραψε "σωστά"...

 

Κάτι δεν πάει καλά εδώ...

 

Σκοπός είναι να διορθωνόμαστε μέσα από καλοπροαίρετη κριτική.

Δεν είναι ανάγκη να κάνουμε τον Φαντομά, Giwrgos για να εκθέσουμε την εξελισσόμενη δουλειά μας.

Μια χαρά είσαι αυτός που είσαι και καλό είναι να μείνεις στη μια ταυτότητα που είσαι εσύ.

 

Και δεν είμαστε εδώ για να δείξουμε στον άλλο πως ο δικός μας ο τρόπος αντίληψης της μουσικής είναι ο "σωστός", ChRiStheGuitarisMaster. (Ακούνε κι άλλοι... και είναι μουσικοί.)

 

Αν σου απαντούσαν και τα άλλα παιδιά όπως απάντησες εσύ σαν JustStayDown8800 στον xrsistosx, θα σου έλεγαν ότι έκανες μια τρύπα στο νερό με την προσπάθεια να το "φτιάξεις" σαν ChRiStheGuitarisMaster και παρά τα έτοιμα ντραμς που πρόσθεσες, δεν έκανες καλύτερο το κομμάτι.

Απλά εκτέθηκες κι εσύ και φάνηκε τι σκαμπάζεις και αν δικαιούσε να έχεις τέτοιες απόλυτες αντιλήψεις. Και αφαίρεσες το κομμάτι...

Τι να πω...

 

Αλήθεια, αντικειμενικότητα και καλοπροαίρετη κριτική για να βοηθηθεί αυτός που ανεβάζει το κομμάτι του τεχνικά και μουσικά.

 

Αυτό περιμένουμε να βλέπουμε στο Noiz.gr.

 

 

yameth φιλε μου επιτρεψε μου να διαφωνησω, μαλλον δεν εχεις καταλαβει καποια πραγματα.

Το κομματι ΟΝΤΩΣ δεν μου αρεσει. ΔΕΝ ειναι πρωτοτυπο, δεν δεν δεν... απο 'κει και περα ομως σκεφτηκα οτι ειμαι που  δεν εχω και πολλα να κανω αυτη τη στιγμη, ας καθησω να κανω αυτο που ζητησε, δηλαδη μια ηχογραφηση με προσθηκη ντραμς. Και ειπα να βαλω και στο τελος ενα σολο.

 

"φανηκε τι σκαμπαζεις" Δηλαδη;

 

Και δεν ηρθα να αποδειξω τιποτα. Τι να αποδειξω αλλωστε; Το οτι υπαρχουν αυτοι που ειναι μουσικοι και αυτοι που προσπαθουν αλλα δεν ειναι; αυτο το ξερουν ολοι.

Βαλε λιγο το μυαλο σου να δουλεψει. ΤΙ ΕΚΑΝΑ ΛΑΘΟΣ; ΔΕΝ ΖΗΤΗΣΕ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΑ ΒΑΛΕΙ ΝΤΡΑΜΣ ΣΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΝΑ ΔΕΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ; ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ;;; Απο εκει και περα ΠΟΙΟ ειναι το προβλημα;;; Τι νωοτροπια ειναι αυτη;

 

Δηλαδη πρεπει να εχω ενοχες που βοηθησα;;

Αυτο που περιμενετε στο noiz μαλλον δεν ειναι η αληθεια, αλλα ενα συνεχες "μπραβο εισαι παιχταρας" στον καθενα, ειτε το αξιζει ειτε οχι.

You don't wanna mess with the best, do you?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρίστο βασικα βαλε μια τελεια γιατι δε βγαινει τπτ.Μετα ξαναδιαβασε τα γραφομενα σου και προσεξε την απολυτη και μετριοφρονη στάση σου σ'αυτο που δημιουργησες* και αναλογισου τις απαντησεις μας.Ετσι οπως απαντησες ειναι καπως σαν να κανεις και χαρη σε φαση.....Μην παρεξηγηθεις περισσοτερο ομως, απλα σκεψου οτι ισως δεν εκανες καλη μεταφορα σκέψης-γραφηςκαι συμφωνα με το συμπερασμα "οταν γραφουμε κατι πρεπει να ειναι σαφη-σωστο-λιτο-περιεκτικο κτλ σε αντιθεση με την προφορικη".

 

 

*Το οποιο δεν ειναι και οτι καλυτερο γι' αυτο σου λεμε και οι 2 οτι ηταν περιττο τουλαχιστον το σολο.Εχουμε κι ενα αυτι που ακούει λιγο ακόμη δεν το χασαμε :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρίστο βασικα βαλε μια τελεια γιατι δε βγαινει τπτ.Μετα ξαναδιαβασε τα γραφομενα σου και προσεξε την απολυτη και μετριοφρονη στάση σου σ'αυτο που δημιουργησες* και αναλογισου τις απαντησεις μας.Ετσι οπως απαντησες ειναι καπως σαν να κανεις και χαρη σε φαση.....Μην παρεξηγηθεις περισσοτερο ομως, απλα σκεψου οτι ισως δεν εκανες καλη μεταφορα σκέψης-γραφηςκαι συμφωνα με το συμπερασμα "οταν γραφουμε κατι πρεπει να ειναι σαφη-σωστο-λιτο-περιεκτικο κτλ σε αντιθεση με την προφορικη".

 

 

*Το οποιο δεν ειναι και οτι καλυτερο γι' αυτο σου λεμε και οι 2 οτι ηταν περιττο τουλαχιστον το σολο.Εχουμε κι ενα αυτι που ακούει λιγο ακόμη δεν το χασαμε :)

 

 

Εγω αυτο που καταλαβαινω ειναι οτι εκανα μια προχειρη ηχογραφηση και με αποπηρατε ολοι...  :'(

"Χαλασες το τραγουδι" - Σου αρεσε το τραγουδι τοσο πολυ που η δικη μου "εκδοση" ηταν τοσο χαλια και το χαλασε;

Ουτως η αλλως ενα σολο το χρειαζοταν γιατι ηταν πολυ ανιαρο (3 ακορντα επι 2 λεπτα). Το σολο δεν ηταν σχεδιασμενο, απλα επαιξα κατι απλο που βγηκε εκεινη τη στιγμη. Εαν ηταν ΤΟΣΟ χαλια, τοτε καλα.

 

Αφου ηταν ΤΟΣΟ χαλια, το ξαναηχογραφησα ολοκληρο μολις τωρα. Χωρις σολο, και ΜΕ μπασο κατα παραγγελια trigga. Τωρα που δεν εχει σολο (για το οποιο με φαγατε ολοι) θα πρεπει να σας αρεσει πολυ... Ετσι δεν ειναι;

 

You don't wanna mess with the best, do you?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα δεν ειναι το σολο απλα αυτο χαλουσε και εσενα που λες για προχειρα απ' την ωρα που το βαλες ρε αγορι μου.Τι παει να πει προχειρο???Ολα εδω περα στην ελλαδα μεσα στον πρωινο καφέ και την προχειριά ειναι.Αυτο ειναι το γαμωτο αλλα δεν το καταλαβες ακομη μου φαινεται.Δεν ειναι οτι εγω θελω να ακουσω κατι τελειο ή οτι μου χαλασες την αισθητικη απο το προηγουμενο που ήταν σιγουρα πολλα επιπεδα πιο κατω.

 

Δεν μπαινω καν στον κοπο να το κατεβασω πλεον γιατι με στεναχωρησες πρωι πρωι.Αλλη φορα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως μαγκες, χαλια-ξεχαλια, προχειρο-ξεπροχειρο το κομματι, τετοιου τυπου κομματια πλακα πλακα εχουν γινει επιτυχιες στην Ελλαδα (βλ. "Πουλα με" ετσι δεν το λενε? απο Πρηξ Κλας?  :D). Πιστευω οτι ΠΟΛΛΑ κομματια ξεκινησαν ετσι, ΤΟΣΟ ανιαρα (και πολλα και ετσι εμειναν, βλ. παραπανω παραδειγμα). ΜΕΤΑ τα παιρνουν οι παραγωγοι και ενορχηστρωτες και τους βαζουν τα .... καλουδια. Μηπως και οι Beatles ΚΑΠΩΣ ετσι δεν ηταν? (Προς θεου οχι οτι τους συγκρινω ε?)

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα δεν ειναι το σολο απλα αυτο χαλουσε και εσενα που λες για προχειρα απ' την ωρα που το βαλες ρε αγορι μου.Τι παει να πει προχειρο???Ολα εδω περα στην ελλαδα μεσα στον πρωινο καφέ και την προχειριά ειναι.Αυτο ειναι το *****το αλλα δεν το καταλαβες ακομη μου φαινεται.Δεν ειναι οτι εγω θελω να ακουσω κατι τελειο ή οτι μου χαλασες την αισθητικη απο το προηγουμενο που ήταν σιγουρα πολλα επιπεδα πιο κατω.

 

Δεν μπαινω καν στον κοπο να το κατεβασω πλεον γιατι με στεναχωρησες πρωι πρωι.Αλλη φορα

 

Ρε φιλε καταλαβε το. Καταλαβε τη διαφορα μεταξυ ΠΡΟΧΕΙΡΟΥ ΔΕΙΓΜΑΤΟΣ και ΗΧΟΓΡΑΦΗΣΗΣ. Τι ζητησε ο ανθρωπος; Να ακουσει το τραγουδι του με ντραμς. Και αυτο του εδωσα. Αυτο παει να πει προχειρο. ΑΛΛΟ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΗΧΟΓΡΑΦΗΣΗ, που ειναι επιμελημενη οπως φυσικα αρμοζει, και ΑΛΛΟ ΔΕΙΓΜΑ, SAMPLE, ο σκοπος του οποιου ειναι να ΠΡΟ'Ι'ΔΕΑΣΕΙ.

Μην βαλεις και τα κλαματα. Αν καποιος επρεπε να στεναχωρηθει εδω, αυτος θα ημουν εγω. Βεβαια δεν εχω λογο να στεναχωρηθω.

You don't wanna mess with the best, do you?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Αν υποθέσουμε ότι υπάρχει πρόβλημα, τότε αυτό είναι ότι με μια ταυτότητα έκρινες αρνητικά και απαξιωτικά την προσπάθεια και με την άλλη ταυτότητα την "βοήθησες" εξ ου και τα παραπάνω σχόλια.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη πρεπει να εχω ενοχες που βοηθησα;;

Αυτο που περιμενετε στο noiz μαλλον δεν ειναι η αληθεια, αλλα ενα συνεχες "μπραβο εισαι παιχταρας" στον καθενα, ειτε το αξιζει ειτε οχι.

Οχι δεν περιμενουμε συνεχεις επαινους, περιμενουμε ομως καλοπροαιρετη κριτικη και οχι επιθετικα σχολια. Και αυτο πιστευω θα πρεπει να πρεπει να μεινει απο αυτη την συζητηση. Δηλαδη σε λιγο θα θες να ανεβασεις ενα τραγουδι σου για να δειξεις την δουλεια σου και στους αλλους και θα φοβασαι τα καντηλια που θα σου ριξουνε. Ελεος...  :-\

 

Παντως το τραγουδι τωρα που το ακουω δεν εχει να ζηλεψει και πολλα απο κατι εντεχνα που κυκλοφορουν  :P

Τρολολολολολολολ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου