Προς το περιεχόμενο

Ισιωμα και τρίψιμο τάστων-Θεσ/νίκη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δυστυχός θα συμφωνήσω για τον Τσέλιο...

 

Τρεις φορές του έχω αφήσει κιθάρα. Τις 2 ήταν Les Paul.

H μία είχε πρόβλημα στο ένα tone και αφου προσπαθώντας να φτιαχτεί, χάλασε του ζήτησα να το αλλάξει. Στη συνέχεια αφου μπήκε το καινούργιο original μου ΚΟΛΛΗΣΕ (ναι με κόλλα) το knob στραβά και δεν μπορούσε να το φτιάξει.

 

Η επόμενη Les Paul πήγε πριν 3 χρόνια και όταν του την άφησα μου είπε πως είχε ένα κάρο προβλήματα. Του είπα να κάνει ένα απλό σετάρισμα. Μέχρι και σήμερα η κιθάρα παίζει άψογα και ποτέ δεν αναφέρθηκε ΚΑΝΕΝΑ πρόβλημα από κανέναν άλλο κατασκευαστή-επισκευαστή.

 

Η τρίτη ήταν στρατ την οποία πήγα για set up από αφέλεια μήπως δεν το κάνω εγώ σωστά. Του αφήνω την κιθάρα ΚΑΙ σετ χορδές δικό μου. Την κιθάρα την πήρα μετά από μια εβδομάδα, με αλλαγμένες ΜΟΝΟ τις χορδές, καμία άλλη αλλαγή... και με χρέωσε 30€...

 

Τέσπα, δεν έχω κανένα προσωπικό όφελος στο να δυσφημίσω τον Τσέλιο. Για αυτό και δεν θα σου προτείνω εγώ κάποιον άλλο... Απλά μετά από αυτά προτιμώ 1000 φορές να σετάρω μόνος μου και στις σοβαρές επισκευές.... να δίνω κάτι παραπάνω αλλά να έχω το κεφάλι ήσυχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Και γω ρίχνω την ψήφο μου στον Παπάζογλου.Του έχω πάει Fender,Ηamer,Gibson,Ibanez,ESP και σε όλες έκανε καλή δουλειά.

Βρίσκεται στην Ιπποδρομίου,λίγο πιο κάτω από τη Γενική Ταχυδρομική.

...η οποία είναι παράλληλη της Δημητρίου Γούναρη,μιας και η Ναυαρίνου είναι πλατεία και όχι δρόμος :wink:

Occam's razor makes the cutting clean.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα θελα να δοκιμάσω κάτι εκτός Τσέλιου μια κ εγώ έχω εμπειρία απο service του.. Πάντως για να ειπωθούν και τα καλά του καθενός (όποτε υπάρχουν) :)

μπορώ να πώ οτι είναι πολύ επεξηγηματικός στα διαδικαστικά του setup και μου έλυσε πολλές απορίες εν αντιθέσει με κάτι άλλους μυστικοπαθείς που ούτε τη χορδή δε σου δείχνουν πώς βάζουν...To Γιώργο Παππάζογλου δε τον έχω ακούσει. Έχει κανείς άλλος εμπειρία απο αυτόν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω ρίχνω την ψήφο μου στον Παπάζογλου.Του έχω πάει Fender' date='Ηamer,Gibson,Ibanez,ESP και σε όλες έκανε καλή δουλειά.

Βρίσκεται στην Ιπποδρομίου,λίγο πιο κάτω από τη Γενική Ταχυδρομική.

...η οποία είναι παράλληλη της Δημητρίου Γούναρη,μιας και η Ναυαρίνου είναι πλατεία και όχι δρόμος :wink:[/quote']

 

Ok κατάλαβα..Thanx :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ σου προτείνω να πας στον Μαυρομουστάκη. Εκεί θα αναλάβει την κιθάρα σου ο Σάκης. Κάνει πολύ καλό σετάρισμα και συντήρηση της κιθάρας, ακριβώς ότι κάνουν οι άλλοι με 40-70 ευρώ με μονάχα 10 ευρώ. Φαντάζομαι αντίστοιχα φτηνά χρεώνει και το τρίψιμο. Αν θυμάμαι καλά γύρω στα 50-60? Αλλά καλύτερα να ρωτήσεις. Είναι στο πρώτο παράλληλο στενό με την Εγνατία στα δεξιά όπως κατεβαίνεις την Αγ. Σοφίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ΄αρχάς, θέλω να χαιρετίσω την παρέα, μιας και πολύ καιρό τώρα σας παρακολουθώ αλλά πρώτη φορά συμμετέχω. Τώρα για το θέμα, κατα την γνώμη μου ο καλύτερος (και με διαφορά μάλιστα), τεχνίτης και κατασκευαστής μουσικών οργάνων είναι ο Παναγιώτης Λάμπης (τηλ. 2310867513). Εχει ενα μικρό εργαστήριο, Θεαγένους Χαρίση 8, παράλληλα στην Κωνσταντινουπόλεως, στο ύψος της Γαλλικής ακαδημίας. Είναι ο άνθρωπος που "νοιώθει" την κιθάρα και μπορεί να δώσει λύση σε κάθε πρόβλημα Και πολυ λογικός στις τιμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ΄αρχάς' date=' θέλω να χαιρετίσω την παρέα, μιας και πολύ καιρό τώρα σας παρακολουθώ αλλά πρώτη φορά συμμετέχω. Τώρα για το θέμα, κατα την γνώμη μου ο καλύτερος (και με διαφορά μάλιστα), τεχνίτης και κατασκευαστής μουσικών οργάνων είναι ο Παναγιώτης Λάμπης (τηλ. 2310867513). Εχει ενα μικρό εργαστήριο, Θεαγένους Χαρίση 8, παράλληλα στην Κωνσταντινουπόλεως, στο ύψος της Γαλλικής ακαδημίας. Είναι ο άνθρωπος που "νοιώθει" την κιθάρα και μπορεί να δώσει λύση σε κάθε πρόβλημα Και πολυ λογικός στις τιμές.[/quote']

 

Έκανα την πρώτη μου αλλαγή τάστων σε αυτόν :D Πράγματι πολύ μεράκι το παλικάρι.Καλά που τον ανέφερες.

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ΄αρχάς' date=' θέλω να χαιρετίσω την παρέα, μιας και πολύ καιρό τώρα σας παρακολουθώ αλλά πρώτη φορά συμμετέχω. Τώρα για το θέμα, κατα την γνώμη μου ο καλύτερος (και με διαφορά μάλιστα), τεχνίτης και κατασκευαστής μουσικών οργάνων είναι ο Παναγιώτης Λάμπης (τηλ. 2310867513). Εχει ενα μικρό εργαστήριο, Θεαγένους Χαρίση 8, παράλληλα στην Κωνσταντινουπόλεως, στο ύψος της Γαλλικής ακαδημίας. Είναι ο άνθρωπος που "νοιώθει" την κιθάρα και μπορεί να δώσει λύση σε κάθε πρόβλημα Και πολυ λογικός στις τιμές.[/quote']

 

Έκανα την πρώτη μου αλλαγή τάστων σε αυτόν :D Πράγματι πολύ μεράκι το παλικάρι.Καλά που τον ανέφερες.

 

Απο τιμή σε λογικά πλαίσια κινείται;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου