Προς το περιεχόμενο

Seymour Duncan Pickup Booster


Tasospelt

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχετε υπόψιν σας το παραπάνω πεταλάκι;; (http://www.seymourduncan.com/products/effectsdescr.shtml#booster)

 

Έχω διαβάσει πολλές αντίθετες γνώμες σε reviews..Το βλέπω σαν καλή λύση για να κάνω πιο γεμάτο τον ήχο των single coil μαγνητών μου..Το χει δοκιμάσει κανείς;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία μας τα λέει στο link.Η μόνη μου ανησυχία είναι κατα πόσο ένας μονός μπορεί να πλησιάσει τον διπλό με ένα πετάλι σαν και αυτό και πόσο ποιοτική θα είναι η ενίσχυση που προσφέρει.

 

Πετάλια σαν και αυτό πρέπει να τα ακούσεις ο ίδιος με την κιθάρα ΣΟΥ :wink:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To συγκεκριμενο πεταλι ΔΕΝ κανει ενα μονο να ακουγεται σαν διπλο....αυτα ειναι μ....ες του μαρκετινγκ............ειναι ομως ενας πολυ καλος booster ο οποιος οταν τον ειχα με ειχε εντυπωσιασει με το οτι δεν αλοιωνε συχνοτικα τον ηχο της κιθαρας μου..ηταν αρκετα trasparent..........

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To συγκεκριμενο πεταλι ΔΕΝ κανει ενα μονο να ακουγεται σαν διπλο....αυτα ειναι μ....ες του μαρκετινγκ............ειναι ομως ενας πολυ καλος booster ο οποιος οταν τον ειχα με ειχε εντυπωσιασει με το οτι δεν αλοιωνε συχνοτικα τον ηχο της κιθαρας μου..ηταν αρκετα trasparent..........

 

Διάβασα σε μερικά reviews ότι έβγαζε αρκετό hum ειδικά σαν boost σε distorted σόλο. Δεν αντιμετώπισες τίποτα παρόμοιο;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν το πρόβλημα των single c ειναι το hum τοτε λογικα ενα τέτοιο πετάλι θα το επιδεινώνει,εκτος αν ο seymour ανακαλυψε καποια τεχνολογία που δυναμώνει την ενταση ψυχοακουστικά :D

 

το θεμα εχει μπει στην κατηγορια computers 8O

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε μου παίζει και το video που έχει στη σελίδα..Δεν ακούγεται ήχος..

 

Έχεις Quick Time;;Αν όχι βάλε :wink:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου