Προς το περιεχόμενο

santana SE -> humbuckers update


Προτεινόμενες αναρτήσεις

μαλλον να την αφησω στην ..... ησυχια της-> 8O :lol: :lol: 8O ε??

 

αυτα που λετε και οι δυο , αυτα ακριβως συμβαινουν....τελικα εχετε δικιο , χρειαζομαι εξοικοιωση με τον ηχο των διπλων. θα δειξει.ευχαριστω πολυ παντως.με βγαλατε απο ταλαιπωρια και g.a.s.-ιτιδα!! :wink:

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε σε πιάνω επ ακριβώς :lol: Εννοώ απο μέσο μέχρι μεγάλο :wink:

 

Ναι, κι εγώ εννοώ το αντίθετο, δηλαδή ότι είναι φυσικό να του "αρπάξει" με volume 3 και gain 9 αλλά όχι αντίθετα (volume 9, gain 3)...

 

Βέβαια ίσως αυτό να είναι τελείως θεωρητικό αν ο neck έχει oitput 13k και ο bridge 15.5k... :wink:

 

Πάω να συνεχίσω την ανάγνωση των post του Cyberjohny... Δέος... Συγκίνηση... Αναμνήσεις... :cry:

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε σε πιάνω επ ακριβώς :lol: Εννοώ απο μέσο μέχρι μεγάλο :wink:

 

Ναι' date=' κι εγώ εννοώ το αντίθετο, δηλαδή ότι είναι φυσικό να του "αρπάξει" με volume 3 και gain 9 αλλά όχι αντίθετα (volume 9, gain 3)...

 

Βέβαια ίσως αυτό να είναι τελείως θεωρητικό αν ο neck έχει oitput 13k και ο bridge 15.5k... :wink:

 

Πάω να συνεχίσω την ανάγνωση των post του Cyberjohny... Δέος... Συγκίνηση... Αναμνήσεις... :cry:[/quote']

 

Ναι αλλά εγώ αναφέρθηκα στο gain δηλαδή την έξοδο του μαγνήτη όχι του ενισχυτή.Και φυσικά για καθαρό ήχο πάντα.Εσένα η SG σου με Volume 9 δεν αρπάζει καθόλου; :wink:

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

¶κουσα κι εγώ τα clips της κιθάρας Spimav_z και θα συμφωνήσω με τον Earendil...η κιθάρα ακούγεται ακριβώς όπως θα περίμενε κανείς και είναι θέμα χρόνου και συνήθειας να μάθεις να φέρνεις τους humbuckers στα μέτρα σου!

:D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντεληφθην κυριοι.δεν θα την πειραξω λοιπον.θα....τους συνηθισω!

 

παντως εχουν κατι το "αλλο" οι διπλοι,και μ αρεσει!

 

thanx παιδια! :wink:

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι εγώ αυτό λέω, άλλοι πεθαίνουν για τον ήχο που βγάζει αυτή η κιθάρα, κυρίως γιατί δύσκολα θα την αγόραζαν, εσύ που την έχεις ήδη, πρέπει να τη χαίρεσαι :wink:

στην τελική ακόμα και αν τους αλλάξεις απλά κάντο χαλαρά, περίμενε δλδ μήπως αλλάξεις άποψη, λογικό και συνετό, όχι με τη μία :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλά εγώ αναφέρθηκα στο gain δηλαδή την έξοδο του μαγνήτη όχι του ενισχυτή.Και φυσικά για καθαρό ήχο πάντα.Εσένα η SG σου με Volume 9 δεν αρπάζει καθόλου; :wink:

 

Μα για καθαρό ήχο μιλάμε. Στο σπίτι με τον Orange Crush 30R παίζω συνήθως με το volume κοντά στο τέρμα και ανοίγω σιγά-σιγά το gain μέχρι το 2-3 στην καλύτερη...και δεν μου αρπάζει έτσι...μάλλον παίζουν το ρόλο τους και οι Burstbuckers, μιας και είναι πολύ "ψόφιοι"...τί να πω... :roll:

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου