Προς το περιεχόμενο

Tablets vs books, ποιον κοροιδευουμε?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ΜΑ ΚΑΛΑ!! Δεν υπαρχει κανεις να τους σταματησει;;;!!!

 

Τι γινεται πλεον;

Το βιβλιο και το περιοδικο εξαφανιζεται...αναλαμβανει το download και ο κωδικας 010011

 

Ο δισκος LP εξαφανιζεται, και το cd σε λιγο, και αναλαμβανει το mp3 download aka κωδικας 011001 κτλ

 

Τι συνωμοσιολογικα πραγματα συμβαινουν;

 

(Αααχ, τα λεει ο Λιακο, αλλα...)

Πλακα κανω,

 

...αλλα το θεμα ειναι σοβαρο

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 43
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εγώ έριξα ήδη.

Εντυπωσιακότατο.

ΔΕΝ μου άρεσε.  ;D

Δεν μπορώ να επεκταθώ. Γράφω από κινητό και δεν έχω και τα bookmarks μου...εάν υπάρχει ακόμα το θέμα τη Δευτέρα...θα βάλω παραδείγματα.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη ακομα εχω stupidphone* και δεν εχω σκοπο να αγορασω ταμπλετ, ισχυει οτι τα ebooks  ειναι πιο ακριβα απ'τα hard copies?

 

*τρεμω την ημερα που θα ειναι αδυνατον να βρω τηλεφωνο με κουμπια  :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

 

 

*τρεμω την ημερα που θα ειναι αδυνατον να βρω τηλεφωνο με κουμπια  :(

+ άπειρο. ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν OP εχω χρεος και ευθυνη να γραψω τα παρακατω:

 

Θα διαβαζα απο βιβλιο, γιατι:

1. Δεν χρειαζεται φορτιση, το παιρνω και στο βουνο μαζι μου

 

2. Οταν παει να με παρει ο υπνος, γυριζω στο πλαι και το πολυ πολυ να πεσει κατω ;)

 

3. Το αφηνω οπου θελω, δεν παιζει να μου το κλεψουν

 

4. Παιρνεις την ικανοποιηση οτι το βιβλιο το προχωρας και βλεπεις/ πιανεις τη πορεια του

 

5. Οταν το διαβασεις και το βαλεις στην βιβλιοθηκη, εχεις να κοκορευεσαι στους αλλους "κοιτα ποσα εχω διαβασει" ;) χαχα ο ξερολας

 

6. Η μυρωδια... Το essence, το feel, το vibe κτλ κτλ

 

7. Μπορει να στο υπογραψει ο συγγραφεας! (Εμενα δεν με κοβω να το κανω ποτε βεβαια, αλλα αλλοι ναι)

 

8. Μπορεις να γραψεις αφιερωση πανω του οταν το κανεις δωρο. (Πχ ενα σημαντικο βιβλιο σε ενα δικο σου προσωπο, ή σε ενα μικρο παιδι)

 

9. Αν μεινει απο μπαταρια το tablet την εκατσες την βαρκα

 

10. ΘΑ μεινει για ΜΙΑ ΖΩΗ!

 

11. Και η τεχνολογια να αλλαξει, σε 30 χρονια θα μπορω παλι να δω ενα κομματι απο την ιστορια μου (γιατι ξοδεψα χρονο σε αυτο), και δεν θα πρεπει να θυμηθω πού το εχω αποθηκευμενο

 

12. Νομιζετε οτι το βιβλιο που εχετε στο tablet θα μεινει εκει αποθηκευμενο για μια ζωη;;;!

....

 

 

Θα διαβαζα σε tablet, γιατι:

1. Μπορω να το διαβασω και την νυχτα με πληρες σκοταδι

 

2. Μπορω να εχω μαζι μου απειρα βιβλια (λεμε τωρα...)

 

3. Αν εχω αγορασει (που εγω δεν εχω) ηδη tablet θα μπορω να το χρησιμοποιω και για διαβασμα

 

4. Ειναι πιο φθηνη η αγορα των e-books

 

5. Εμμμ

 

6. Χμμ

 

7. ... Δεν ξερω...

 

 

Για προσθεστε και εσεις οι βιβλιοφαγοι!!! :)

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα διαβαζα απο βιβλιο γιατι:

.....

14. Την ωρα που διαβαζεις το βιβλιο, αν σε τσαντιζει καποιος, παιζεις μια στο τραπεζι/ καρεκλα κτλ με αυτο, ετσι για να του φυγει ο τσαμπουκας :D

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3. Αν εχω αγορασει (που εγω δεν εχω) ηδη tablet θα μπορω να το χρησιμοποιω και για διαβασμα

 

Δλδ συγκρίνεις κάτι που έχεις χρησιμοποιήσει πολλές φορές με κάτι που δεν έχεις χρησιμοποιήσει (όχι πιάσει, περιεργαστεί, ακουμπήσει, χαϊδέψει κτλ. αλλά χρησιμοποιήσει) ποτέ...;

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δλδ συγκρίνεις κάτι που έχεις χρησιμοποιήσει πολλές φορές με κάτι που δεν έχεις χρησιμοποιήσει (όχι πιάσει, περιεργαστεί, ακουμπήσει, χαϊδέψει κτλ. αλλά χρησιμοποιήσει) ποτέ...;

 

Φυσικα και εχω. Εκτος του οτι πολλα πραγματα τα κανω απο το smartphone μου, απλα δεν εχω στην κατοχη μου tablet.

 

Φυσικα και εχω εμπειρια απο tablet, αλλα το τελευταιο πραγμα που εκανα, ηταν να διαβασω...

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου