Προς το περιεχόμενο

Analog Keys. Νέο synth απο την elektron


Hysplex

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μη το παρεις, ειναι μαπα. Αφου το βλεπεις οτι κοστιζει μονο 300€, θες να πεταξεις τα λεφτα σου? Θα σου προτεινα να κανεις υπομονη και να μαζεψεις κανα διχιλιαρο, βαζεις και περιπου 1500€ σε δοσεις και αγοραζεις ενα σοβαρο_με προδιαγραφες_monosynth. Οχι, μη με ρωτας, δεν μπορω να σου πω ποιο, θα θεωρηθει διαφημιση. meditate.gif

 

χμμμμ...

1514624_611681915548260_893983596_n.jpg.ff73ed8c1e88edde772b5bb196cd3459.jpg

"Don't panic!" - Douglas Adams

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 137
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Σε κάποια φάση ηθελα να παρω ενα κλαρίνο. Και μου λεει ενας φιλος, εχω να σου δώσω ενα σοπρανο σαξοφωνο σε καλυτερη τιμη. Ιδια κλειδιά εχουν πανω κατω, ίδιο καλάμι και ίδιο σχήμα.

 

Τον πιστεψα και το πηρα, αλλα τελικα δε μου αρεσε ο ήχος κλαρίνου που εβγαζε το σαξοφωνο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

[flash=200,200]

 

A tutorial on how to use the Elektron Analog 4 and using it to program "Photographic" by Depeche Mode - from the perspective of a seven-year-old kid. In Swedish....

"Don't panic!" - Douglas Adams

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Η elektron παρουσιάζει το Overbridge, κάτι σαν το Τοtal Itergration της access.

 

Μόνο για τα αναλογικά (a4, analog Rytm)

 

http://www.elektron.se/news/annoncing-overbridge-computer-integration-for-analog

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 9 μήνες αργότερα...

Οκ

Εντυπώσεις από Analog keys:

Αγορασμένο από Αυστρία 1450 ευρώ

Είναι σαν τη γκο.....να που την ψήνεις για βδομάδες κι όταν είναι να σου κάτσει, έχεις αρχίσει να ξενερώνεις. Κι εξηγούμαι: το μηχάνημα είναι φτιαγμένο για live performance. Είναι κρίμα κάποιος να το αγοράσει μόονο για το studio του. Το interface του είναι το γνωστό που χαρακτηρίζει όλα τα προϊόντα της εταιρείας: δεν έχει σχέση με οτιδήποτε κυκλοφορεί εκεί έξω από άποψη ιδιοσυγκρασίας. Πρέπει να κουραστείς για να το μάθεις, έτσι απλά. Ο ήχος του? ειλικρινά εξαιρετικός, όμως σκεφτήτε ότι όλα τα presets έχουν ενσωματωμένα effects , γεγονός που βοηθά πάρα πολύ. Σε καμμία περίπτωση αυτό δεν υποβαθμίζει την ποίοτητα. Το χρησιμοποιώ back to back με prophet12, acces virus ti2, noord lead 4 και ειλικρινά έχει δική του προσωπικότητα, δικό του ήχο. Δεν έχει όμως όπως έγραψα την αμεσότητα του Nord όπου έχεις τα πάντα στα δάκτυλά σου κι όχι πίσω από μενού. Πέρσυ αγόρασα το korg ms20 Kit για τα ίδια λεφτά , αυτή τη χρονιά  κόπος μου πήγε στην elektron. Τελείονοντας να πώ ότι είμαι ενθουσιασμένος και με το drum machine της εταιρείας το Rytm, πραγματικά εξαιρετικός ήχος.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου