Προς το περιεχόμενο

Δημήτρης Μεντζέλος & Prejudice Reborn: Rock Rap Heavy videoclip


kkaravolas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με μεγάλη μου χαρά σας παρουσιάζω το πρώτο single/videoclip της νέας μας rap-metal συνεργασίας με τον Δημήτρη Μεντζέλο από τα Ημισκούμπρια με τίτλο "Rock Rap Heavy"!

Οι ηχογραφήσεις έγιναν στα Basement Studios, στο Tetartos Sound Studio, καθώς και στο προσωπικό μου home studio. Το βίντεο επιμελήθηκε ο Χρήστος Τσουκαλάς. Το mix/master έγινε από εμένα.

To κομμάτι είναι το πρώτο single από το EP "Rock Rap Heavy" που θα κυκλοφορήσει ψηφιακά το Δεκέμβρη.

Μπορείτε να κατεβάσετε δωρεάν το τραγούδι σε μορφή mp3 320kbps από το http://deltamee.prejudicereborn.com

 

Περιμένω τα σχόλιά σας!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλό και γκαζιάρικο ...

Βλέπω σαν να δημιουργείται πάλι μια τάση ... Βλεπω οι Going Through με το ''δεν καταλαβαίνω'' που στα live το παίζουν με μπάντα σε καραheavy εκτέλεση , καποια στιγμή και οι REC είχαν συνεργαστεί με τον Φοιβο Ζαχαρόπουλο που επαιζε καποια leads σε ενα κομμάτι τους και ισως αλλοι που δεν τους γνωρίζω.

 

Αll time classic για μένα Biohazard με Onyx στο Judgment Night.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγχρονο και ευχαριστο. Μπραβο σας.

Ενα επιπλεον μπραβο στον Χ Τσουκαλα.

Καλη επιτυχια στη συνεργασια σας.

 

Kαι το μικροφωνο της Barbie μια χαρα ηχογραφει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και γενικά ποτέ δεν συμπάθησα το συνδυασμό metal και rap, το κομμάτι το άκουσα ευχάριστα.  :)

 

Όλα τα παιξίματα ήταν πολύ ωραία. Ιδιαίτερα το βασικό riff και το σόλο ξεχώριζαν. Η παραγωγή πάρα πολύ καλή. Οι στίχοι δεν με ενθουσίασαν ιδιαίτερα.

 

Γενικά πιστεύω ότι είναι πολύ "catchy", "πιασάρικο" το κομμάτι.  ;)

 

Μπράβο σας και καλή επιτυχία σε ό,τι κάνετε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε μπράβο ρε παιδιά να γινόμαστε πολλοί επιτέλους που παίζουμε αυτό το είδος... Μόνο 20 χρόνια αργήσαμε σε σχέση με USA...  ::) (καλύτερα βέβαια γιατί πριν 20 χρόνια δεν θα έπαιζα)

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η όλη ιδέα μου θυμίζει rage against the machine

ωραία η φάση πολύ καλά !!!

 

θα συμφωνήσω κ γω, δε μ' αρεσαν πολυ τα φωνητικά

 

ίσως χρειάζεται λίγο θυμό, κ μπορεί πιο δυνατό στίχο (ffc φάση, κάτι τέτοιο...)

magicalhomes.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου